Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От къде, какво и кога да купите в АU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    От къде, какво и кога да купите в АU

    Имайки предвид ценовият шок с който ние се сблъскахме, когато пристигнахме, а предполагам и много от вас ще се сблъскат, искам да предложа места за различни асортименти на прилични цени.

    Мебели:

    Le cornu- тук има специален щанд, за мебели с транспортни дефекти, който са в пъти по-ниски.
    IKEA
    Harvey Norman
    Fantastic Furniture

    Домакински съдове, посуда:

    Harris Scarfe-тук се намират страхотни намалени чинии и чаши за по $1-2
    Target
    K-mart
    Big W
    Reject shop -магазини, като нашите всичко по 1лв, с разликата че нещата са на различни цени, но много ниски

    Teхника:

    Harvey Norman
    JBHF
    K-mart
    Target
    Big W

    Дрехи и обувки: тук аз съм много субективна, нищо не купувам от тук / основно онлайн/.В зависимост от предпочитанията и вкусовете, има различни брандове, според мен тези са най-масовите.


    Pumpkin Patch-любимите ми детски дрешки
    K-mart
    Target
    Big W
    David Jonеs
    MAYER

    Храна:

    Соles
    Foodland
    Woolworths

    Плодове и зеленчуци:

    Пазар-цените са по-ниски и стоката е винаги прясна
    Плод и зеленчук

    Билети:

    News agensy
    Info center

    Втора употреба:

    SALVOS-Salvation Army-това е магазин, наподобяващ нашите втора употреба, но вътре продават всичко каквото се сетите-дрехи, обувки, мебели, прибори за хранене,книги и куп др.неща. В магазина, се предоставят вещи, който вече не използате, сортират се и се продават на символични цени.

    Gurmtree-сайт за втора употреба

    Коли: предпоръчвам, закупуването на автомобил в края на финансовата година, т.е края на юли

    Телефони:

    Telstra
    Virgin
    Vodafone

    Големите покупки, планувайте около и най-вече след Коледа и НГ или в края на финансовата година!

    Винаги се опитайте да свалите цена, ако решите да закупите кола или техника, в повечето случай работи!

    И ако мога да ви посъветвам нещо, тук всичко е на двойни цени, но пък почти всичко се доставя до тук.Почти всеки човек тук, търси първо стоката в еbay, ще разберете защо. Ако пък не ви се занимава, дано съм била полезна.
    Last edited by pgkt; 26-09-12, 06:59.

    #2
    Отг: От къде, какво и кога да купите в АU

    Само едно въпросче. Ценовият шок е на база цена в австралийски долар приравнена към цена в лева или цена за стандарт ? т.е. срещу това, какво получаваш като доход, какво можеш да си позволиш.
    Питам защото в Англия (провинцията) обикновен шампоан (разбирай по-добър от тези на нашия пазар) струваше 0.65 GBP т.е. около лв. 1.60, а марковите бяха по 3 паунда и нещо или около лв. 8.57 т.е. колкото в Б-я, но по-качествени. Но за англичаните си струват 0.65 и 3.50, което откъм стандарт е по-евтино. Това май не е най-иделаният пример, но разбираш какво имам в предвид.

    Comment


      #3
      Отг: От къде, какво и кога да купите в АU

      Да препоръчам един сайт, който съм ползвала в БГ и ще ползвам и в ОЗ:



      Ефтини и хубави спортни дрехи и обувки, доставните цени са тук: http://www.sportsdirect.com/Customer.../Delivery.aspx
      BULGARIA £19.99
      AUSTRALIA £55.99
      NEW ZEALAND £64.99
      Малко скъпичка доставка, но ако се поръчат по 3-4 чифта маратоки, панталони, ризки, т-шърти на човек се избива многократно. Сумата е твърда без значение колко поръчваш, може да се съберете и 20-тина човека с една поръчка (изпитано е в БГ, колегите във фирмата си правехме обща поръчка и пристигаха 3-4 кашона с DHL за 20 паунда доставка )

      Comment


        #4
        Отг: От къде, какво и кога да купите в АU

        Темата е преместена в по-подходящ раздел. Намирам я за много полезна и се надявам, че и други хора ще се включат.

        Нова Зеландия е доста по-малка и съветите са по-малко:
        1. Набелязвай и чакай за намаления и
        2. Винаги проверявай в дъното на магазина за стоки на изчистване "clearance"
        Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

        Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

        Comment


          #5
          Отг: От къде, какво и кога да купите в АU

          Аз искам само да ъпдейтна малко инфото, дадено от Анита82 и касаещо sportsdirect. Ние също периодично сме си поръчвали до БГ. Имат нови цени за доставка:



          New Zealand £18.99
          Bulgaria £8.33
          Australia £17.99
          Сумата не е твърда, обикновено зависи колко все пак поръчаш. При по-голяма поръчка (например 3 кашона), доставката се променя, но по старите цени е ставала от 20 паунда на 30 паунда, т.е. не скача по 3.

          Comment

          Working...
          X