Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

    Niki и Venziap,

    сглобих пакета за асестващата организация, но все едно изречение ме мъчи:

    "Certified True Copy of passport bio-data page only" - Ясно е,че е копие на двете страници от червеният паспорт, ама трябва ли и то ( копието) да е сертифицирано? На мен ми се иска да не е, понеже на паспорта си пише на Английски и защо да го сертифицирам. От друга страна не ми се ще това да е пропуск от моя страна. Затова моля за малко инфо. Какво мислите по въпроса?

    Благодаря за помощта.

    Jorje

    Comment


      #17
      Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

      Jorje,

      За пред асесващата организация пратих сертифицирани копия, а пред ДИАК цветно-сканирани копия на оригиналите.
      И в двата случая нямаше проблем.
      Според някои мнения по сайтовете, това изискване за сертифицирани копия е останало от времето когато документите са се пращали по пощата и понеже и сега съществува тази възможност, текстовете не са променени.

      Дано някой да сподели положителен опит пред асесваща организация без да е качвал сертифицирани копия.

      Comment


        #18
        Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

        Здравей Permutation,

        Какво трябва да разбирам под "Сертифицирано"? Това е подпис и печат на нотариус - "Вярно с оригина ла ли? Питам, защото ако е това - да го направя утре и да отпадне като проблем.

        Благодаря ти за информацията.

        Поздрави,
        Jorje

        Comment


          #19
          Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

          И аз пратих паспорта заверен от нотариус, не знам дали може да не е....1 страничка е, завери го за да си спестиш проблеми после.

          Comment


            #20
            Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

            Написано от Jorje Виж мнението
            Niki и Venziap,

            сглобих пакета за асестващата организация, но все едно изречение ме мъчи:

            "Certified True Copy of passport bio-data page only" - Ясно е,че е копие на двете страници от червеният паспорт, ама трябва ли и то ( копието) да е сертифицирано? На мен ми се иска да не е, понеже на паспорта си пише на Английски и защо да го сертифицирам. От друга страна не ми се ще това да е пропуск от моя страна. Затова моля за малко инфо. Какво мислите по въпроса?

            Благодаря за помощта.

            Jorje
            Здравей,
            Не мога да се сетя кое копие на паспорта пращах на ЕА. На емиграционните със сигурност пращах сканирана първата страница само...
            Щом е казано "certified copy", аз бих пратил (и може би съм) сертифицирано копие от нотариус на първата страница и след това преведено от преводач (печата само).

            Comment


              #21
              Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

              Jorje, вече добре са те посъветвали - заверено при нотариус копие на паспорта и после превод на печата при преводач. Моите документи ги качвах онлайн за асесващата организация, но това си беше в изискванията и го направих.

              В някои теми пишеше, че нотариусът може да откаже да завери документ за самоличност, но аз лично не срещнах трудности.

              Comment


                #22
                Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

                Благодаря на всички за отговорите.

                След малко отивам до Нотариус и от там за превод на печата. Не знам за другите организации, но ЕА искат на хартия всичко. Това са си допълнителни разходи, но няма как. По-важен е крайният резултат.

                Поздрави,
                Jorje

                Comment


                  #23
                  Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

                  Написано от Jorje Виж мнението
                  ЕА искат на хартия всичко.
                  Отпада ти всякакво чудене, тогава. Успех!

                  Comment


                    #24
                    Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

                    Привет на всички,

                    Трябва да призная,че за нашата мила Родина беше доста странно твърдението на нотариуса, при който отидох, че не е законово да ми подпечата копие на задграничният паспорт. Успях все пак при друг нотариус ( който явно имаше друг "финансов" прочит на закона). Преведоха го и сега всичко пътува към AU. Да видим какъв ще е резултата.

                    Съвет към всички, които ще заверяват нотариално копие на паспорта - да се информират предварително кой нотариус би им свършил работа. Аз лично ходих в Сливен.

                    Поздрави,
                    Jorje

                    Comment


                      #25
                      Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

                      По принцип не се заверяват "сляпо" документи за самоличност поради опасност от измами с кражба на личността (най-вече за прехвърляне на имоти(. И после ще дойдат да питат нотариуса дали е видял с очите си същия човек, който е представил документа.

                      Затова да ги убедя драскам през паспорта и пиша "само за справка" и "да послужи единствено пред:" Така обикновено се успокояват, или директно се прикача към молбата и нотариусът удря печат така че да обхване 2 страници. Има начини, но трябва да си убедителен. Другото е да се напише на копието, че паспорт не се заверява - всъщност заверка може да направи институцията, която е издала документа (МВР).

                      Comment


                        #26
                        Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

                        Написано от Jorje Виж мнението
                        Привет на всички,

                        Трябва да призная,че за нашата мила Родина беше доста странно твърдението на нотариуса, при който отидох, че не е законово да ми подпечата копие на задграничният паспорт. Успях все пак при друг нотариус ( който явно имаше друг "финансов" прочит на закона). Преведоха го и сега всичко пътува към AU. Да видим какъв ще е резултата.

                        Съвет към всички, които ще заверяват нотариално копие на паспорта - да се информират предварително кой нотариус би им свършил работа. Аз лично ходих в Сливен.

                        Поздрави,
                        Jorje
                        И аз имах проблем със заверката на паспорта. Един от нотаруисите, при които ходих, отказа да ми завери паспорта, защото бил документ, който имал холограми, водни знаци и др. защити, и при копирането му не можело всичко да се види на хартията. И понеже не можело да се копират всичките тези неща, то копието не отговаряло 100% на оригинала . И сега внимание - как мога да искам аз да ми се завери документ, което не отговаря 100% на оригинала?!
                        Смях в залата!

                        Comment


                          #27
                          Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

                          Привет на всички.

                          Ще ми се да направя малка справка с хора, които са се асествали при ЕА - колко време им отне процеса? Имам предвид след колко време получиха отговора.

                          Като гледам на сайта им пише 19 weeks. Това ми звучи доста плашещо. Пет месеца за едно становище!!! Все пак не говорим за ядрена физика или междупланетни полети.

                          Поздрави,
                          Jorje

                          Comment


                            #28
                            Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

                            Написано от Jorje Виж мнението
                            Привет на всички.

                            Ще ми се да направя малка справка с хора, които са се асествали при ЕА - колко време им отне процеса? Имам предвид след колко време получиха отговора.

                            Като гледам на сайта им пише 19 weeks. Това ми звучи доста плашещо. Пет месеца за едно становище!!! Все пак не говорим за ядрена физика или междупланетни полети.

                            Поздрави,
                            Jorje
                            За междупланетните полети е по-бърза процедурата, понеже спешно им трябват специалисти.
                            Сега сериозно - по мое време процедурата отнемаше около четири месеца (това при условие, че всичко мине гладко без допълнителни искания от тяхна страна). Сега, както виждам, е с няколко седмици по-дълга, но пак е ОК. Въоръжи се (до зъби ) с търпение!

                            Comment


                              #29
                              Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

                              Привет на всички.

                              от това, което прочетох поне за сега промените са по отношение на начина за кандидатстване ( за visa 190). До сега е било чрез щатските сайтове. Занапред ще е през сайта на DIAC за SkillSelection. Подаваш EoI и ако от щата те харесат, те канят. Това го проверих за NSW и WA, но предполагам че и за другите щати ще е така. Минималните изисквания се запазват.

                              Ами това е за сега. Assesment-a и подаване. Жалко, че от ЕА им трябват 4-5 месеца. Но ще чакаме.

                              Поздрави,
                              Jorje

                              Comment


                                #30
                                Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

                                Здравейте, искам да попитам когато сте подавали референции от колеги към ЕА, трябва ли на самата референция да има лого и печат на фирмата. За референцията от управителя знам че е задължително, но дали и от колеги е така?

                                Comment

                                Working...
                                X