Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

    Написано от Anni Виж мнението
    Здравейте, искам да попитам когато сте подавали референции от колеги към ЕА, трябва ли на самата референция да има лого и печат на фирмата. За референцията от управителя знам че е задължително, но дали и от колеги е така?
    Аз не съм имал рефенция от колега, но си мисля, че няма как да е на фирмена бланка, освен ако фирмата не е на колегата
    Референцията от колегата я искай на обикновен лист. Предполагам, че имаш и други референции, които са от шефове?

    Comment


      #32
      Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

      Привет,

      Аз имах една референция от колега. Направих я на фирмена бланка и колегата се подписа. Няма печат, но както каза venziap - фирмата не е на колегата. Дали е било правилно - след няколко месеца ще стане ясно.

      Поздрави,
      Jorje

      Comment


        #33
        Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

        еми не, нямам други референции от шефове... си работя от 10 години в тази фирма....е ако трябва да съм точна по средата има 3 години прекъсване във друга фирма, но не съм работила по специалностт, след това пак си се върнах към старата фирма....но смятам това да го скрия...да покажа първия трудов договор и референция от управителя като крайна дата, и това е добре че референциите от колегите не трябва да са на фирмена бланка. А за стажа единствено се надявам накрая да не ми искат някакви справки от НОИ за целия период...тогава ще е вече лошо.

        Comment


          #34
          Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

          Jorje, предполагам няма да го сметнат за грешка. Аз се двуомях за печата, че тогава евероятно да е грешка ако го има. Успех на теб, и дано бързо ти излезе становището.

          Comment


            #35
            Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

            Така ... Най-накрая си получих становището от ЕА. Получено в АU на 02.07.2013. Първоначално нямаше никакви индикации,че е пристигнало освен от страницата на куриера, че е доставено. На другият ден излетяха и AUD 600 от кредитната ми карта, така,че вече беше сигурно,че са ги получили.

            От там нататък започна едно голямо проверяване на сайта на ЕА. Тъй като изрично са написали,че не е желателно да им се обаждаш или пишеш имейли, единственото което ти остава е да пращаш празен имейл "Status" и системата ти връща автоматичен отговор до къде са стигнали.

            Направи ми впечатление, че когато започнах да проверявам статуса ми през Юли, разглеждаха още молбите подадени през Април. Както и да е, до излизането на моята дата отне около 14 седмици. Само за информация за тези 14 седмици съм проверил 92 пъти статуса :-) Какво да се прави - нямах търпение :-). Да не забравя да кажа, че 2-3 седмици след като ми бяха получили документите, получих и писмо ( хартиено) от ЕА,че са ми получили документите и ми изпращат фактура за AUD 600.

            Така, след това си е само чакане ... чакане ... и проверяване.

            И така вчера се получи писмо в пощата ( пак на хартия). Вече се притеснявах как ще го изпратят, понеже нямам доверие на пощите, камо ли на служителките им които трябва да прочетат нещо написано на латиница и ако се затруднят го оставят на пощите отгоре ... да го вземе на който му хареса.

            Становището е един бял лист А4, сгънат на три, където пише какви ти признават. За мое щастие - признават ми Professional Engineer ( Skill Level 1). Това със Skill Level 1 още не ми е много ясно, но ще го търся в мрежата какво значи. Признават ми и Australian Bachelor Degree. Ясно ми беше,че няма да е Masters, но все се надявах тайно :-) Е, не би :-). Ако знаеха какъв зор беше във УАСГ ... но и това стига за сега.

            Между другото - това което разбрах е,че от тези 14-16 седмици които им трябват за да те оценят само 10 дена са за реална работа над документите. Другото време е да достигнат до твоята дата. Което пък ме навява на мисълта,че явно мноооого инженери им се представят. Което не е много обнадеждаващо.

            И така, това беше последният документ, който чакахме за да попълним EoI. Вече всичко е попълнено и успешно събмитнахме EoI днес. От тук нататък пак чакане.

            Заради 6.5 банд на writing-a на IELTS няма как да кандидатствам за 189, така, че подадохме за State Sponsorship 190 за WA.

            Сега остава да видим какво ще е развитието.

            Аха и последното нещо, което ми направи впечатление е,че при подаване на EoI за AU не се плаща нищо и ти стоят документите в пула 2 години. Докато за NZ - подаваш EoI и плащаш NZD 510 и документите ти са в пула само 6 месеца. После ако искаш пак - пак плащаш. Интересно кога ли ще се сетят и в AU за тази възможност да приберат още някой AUD?

            Поздрави на всички и хубав weekend.

            Jorje

            Comment


              #36
              Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

              Браво! колко време отнема отговора на WA? Сега искането за спонсорство през ЕОИ ли става?

              Comment


                #37
                Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

                Jorje, честито дано скоро и с виза се похвалиш!

                Comment


                  #38
                  Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

                  Браво Jorje!!!
                  Голямото чакане си заслужаваше! Много се радвам за вас! Според мен това е една от най-трудните стъпки, а ти я мина вече. Останалото е въпрос на време.
                  Пожелавам ти още малко търпение, а и късмет:-) Никога не е излишен!:-))))
                  Ако пък WA не дадат спонсорство винаги можеш пак да се явиш на Ielts ;-)))
                  Стискам палци и до скоро!

                  Comment


                    #39
                    Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

                    @Permutation - подаването за State Sponsorship вече е през EoI. Там се подава информацията и чакаш. Колко? ... ами и аз търся, ама като че ли няма крайна дата. Пък и те нали държат EoI две години в пула, явно за това нямат срок. Лошото е,че при ЕА беше дадено 16-19 седмици, ама поне минават. А тук ... не се знае. Но ще видим.

                    @Deizy - само да дойде ;-) То ще се чуе :-) Благодаря ти.

                    @Kali - това с IELTS-a винаги ми е като обеца на ухото. Заради това 6.5 не успях да мина границата за 189. Така или иначе аз пак щях да си кандидатствам за WA, но поне нямаше да чакам спонсорство. Каквото, такова. Ако трябва - пак ще се явя на IELTS. Те и без това имат данните ми вече от редовно явяване :-)

                    Стискам палци на всички на които им предстоят асесмънти от професионалните организации.

                    Поздрави на всички.

                    Jorje

                    Comment


                      #40
                      Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

                      Нещо ми се върти че съм чул/чел че за около месец излизат с решение от ЗА за спонсорство... Дано не те подвеждам.

                      Comment


                        #41
                        Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

                        Ами прегледах им сайта на WA, но не видях някъде да е упоменато. Може да съм го пропуснал, така, че тази вечер пак ще го чета.

                        По-важното е да дойде поканата :-) Дано да не само след 2 години :-)

                        Jorje

                        Comment


                          #42
                          Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

                          Написано от Jorje Виж мнението
                          Така ... Най-накрая си получих становището от ЕА.
                          Честито и от мен! Интересното е, че в моето писмо от ЕА не се споменава нито скил левъл, нито на каква степен ми се приравнява образованието (магистър или бакалавър). Това явно е нещо ново при асесването. Иначе при мен писмото за спонсорство от WA дойде за 2-3 работни дни от момента на подаване, но това беше по старата система. Както и да е...
                          Успех ти желая!

                          Comment


                            #43
                            Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

                            Щатът South Australia казва, че се опитва да разглежда молбите за спонсорство до 5 седмици. Предполагам, че всички щати има приблизително еднакви стандарти. Но както казваш, то ще се чуе

                            Comment


                              #44
                              Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

                              Здравейте на всички,

                              Сега чета тук следното изречение и не мога да го разбера:

                              Your occupation is on the Western Australian skilled migration occupation list schedule 2 (off list)

                              http://www.migration.wa.gov.au/skill...sindemand.aspxКакво трябва да значи? Като Civil Engineer кода е: 233211 Civil Engineer / Engineers Australia / Available

                              под Notes не пише Schedule 2.

                              Значи ли,че мога да кандидатствам само ако специалността има Schedule 2 или какво?

                              Мъглата е по-гъста от тази зад прозореца ми...

                              Any ideas??

                              Jorje

                              Comment


                                #45
                                Отг: Асесмънт от ЕА и ИЕЛТС

                                Здрасти!<br><br>Те казват:&nbsp;A limited number of nominations are also available for applicants with Schedule 2 (offlist) occupations on the Western Australian skilled migration occupation list.&nbsp;<br>Това според мен означава, че броя номинации, които дават за тези професии е малък и вероятно реагират спрямо някакви моментни нужди, които проверяват с работодателските организации. Или с други думи шансът за номинация за тази професия е малък.&nbsp;<br>Също така ми хрумва, че най-вероятно не са си ъпдейтнали листа и затова не е отразено, че професията ти е попаднала в schedule 2.&nbsp;<br>Това предполагам е отговора ти за щатска номинация? Има ли вариант да им пишеш и да ги питаш какво имат предвид?&nbsp;<br>И още нещо - има ли друг щат, в който се търси тази професия?

                                Comment

                                Working...
                                X