Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си проверим парашута преди да скок :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Отг: Re: Да си проверим парашута преди да скок

    Написано от NikiG Виж мнението
    НЗ Форекс - казах им какво ми трябва и те ми дадоха ЕУР сметка във Великобритания (защото нямат никакви в БГ - то и да имаха, пак трябваше да е СУИФТ превод, което е тъпо)
    Хмм, ами то щом трябва СУИФТ значи онлайн интернет трансфер от Австр/НЗ не става и трябва първо да се ходи до БГ и там в банката да се направи превода към Английската сметка на ОЗ/НЗфорекс и после те ги превеждат в Оз/НЗ сметката??? Правилно ли го разбирам? Мерси!

    Comment


      #32
      Re: Да си проверим парашута преди да скок

      Зависи в коя банка си. Аз с ел. подпис и ЦКБ правя чудеса с парите и всичко онлайн и на много прилична цена спрямо другите банки.


      Иначе да, правилно го разбираш
      По принцип може да накараш бг банката да прати АУД, ако работи с такива...
      Last edited by NikiG; 10-04-14, 12:14.

      Comment


        #33
        Отг: Да си проверим парашута преди да скок

        Електронен подпис не знаех, че може да се ползва за международен банков превод. Ще трябва да проуча кои банки имат тази опция и как се прави. Мерси за поясненията!

        Comment


          #34
          Re: Да си проверим парашута преди да скок

          ЦКБ със сигурност - пращал съм пари накъде ли не? Райфайзен нямат(или нямаха по мое време) тази опция. Пощенска навремето също нямаха (EFG сега) - трябваше да им пиша фермани за превод.

          Comment


            #35
            Отг: Да си проверим парашута преди да скок

            Ники, ти как подновяваш електронен подпис?
            В моя случай (Инфонотари) на първата година може да се удължи евентуално дистанционно, но след това при издаването на нов май трябва да стане на място в офис в БГ.

            Comment


              #36
              Re: Да си проверим парашута преди да скок

              Банксервиз (Борика) го подновяват дистанционно и записват сертификата в СИМ картата като се използва ActiveX контрола в Интернет Експлорер (единствено за това го ползвам тоз браузър). Навремето бях с Информационно обслужване - година или 2, но после се прехвърлих на Банксервиз (b-trust.org) и съм супер доволен. 18 лв на година ми е удоволствието да имам ел. подпис.

              Comment


                #37
                Отг: Да си проверим парашута преди да скок

                Написано от permutation Виж мнението
                Ники, ти как подновяваш електронен подпис?
                В моя случай (Инфонотари) на първата година може да се удължи евентуално дистанционно, но след това при издаването на нов май трябва да стане на място в офис в БГ.
                Аз също съм ползвал сертификат на Инфонотари, но на мен все ми казваха, че не може дори да се удължи дистанционно. Аз ходех само в дин клон на забравих коя банка беше за удъжаване и подновяване на сертификата. Няма да се учудя и те да не са знаели какво може и какво не може да се прави дистанционно. Сега поредният ми Инфонотари сертификат вече е изтекъл и вече не мога нито да го удължа, нито преиздада дистанционно.

                Comment


                  #38
                  Re: Да си проверим парашута преди да скок

                  Даже като си смених името, Банксервиз ми записаха сертификата на същата СИМ карта, която ползвам вече сигурно 5 години. Подновявам дистанционно и плащам дистанционно също. Много удобно.


                  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

                  Comment


                    #39
                    Отг: Да си проверим парашута преди да скок

                    Електронните подписи, т.нар КЕП (Класифициран Електронен подпис) може да бъде преиздаден подновен с нотариално заверено пълномощно, в което изрично да се спомене за какво се упълномощава - дали Инфонотари, БОРИКА на Банксервиз или друг издател.

                    Според мен може да се използва и един по-хитър вариант. Не съм го проверявал, но все пак.

                    Откривате си валутна сметка (AUD) в CITI Bank Sofia или потенциално някой открива на ваше име - депозитна. Не е необходимо пълномощно. В условията с банката договаряте, че сметката може да се заверява от трети страни, в т.сл. Австралия. Проверявате в общите условия на банката каква е таксата за вътрешнобанков превод от трета страна и си смятате financial cost per transfer. Може и по обратния път да си проверите първо всички разходи и след това да откривате сметки и т.н. CITI BANK има в Австралия и предполагам няма да е уникално скъпо удоволствие да си откриете сметка там.

                    Разковничетата са 2 - не плащате допълнителна такса SWIFT защото превода е между две сметки на бенефициента и банката респективно взима само банкова такса за изходящия превод. Още повече при превод в една и съща банка - трансфера е с до 70% по евтин....

                    Пак казвам, не е тестван вариант, но според мен си струва да се опита Живот и здраве, ако някой ден слънцето изгрее от към Юго-Източната част на кълбото за нас - аз ще го пробвам!

                    Поздрави и успех!!!

                    Comment


                      #40
                      Re: Да си проверим парашута преди да скок

                      Е тя топлата вода е имислена Аз банкирам с Кивибанк (www.kiwibank.co.nz). Валутните сметки на Кивибанк се държат в, забележете, Ситибанк-Лондон. Аз получавам сметка с ИБАН и адрес в Лонодон на ситибанк, а "името ми е" КБххххххх (което е Кивибанк и клиентския ми номер или там някакво уникално число). Сметката се управлява от онлайн банкирането на Кивибанк като единствения недостатък е, че не може да теглиш кеш (не е много трудно да се досетим защо).

                      Следва интересната част - срещу само НЗ$20 имаш възможността да правиш "директен кредит" (депозит/превод и т.н. подобни термини) в Австралия (в сметка с австралийски долари), във Великобритания (в сметка в британски паундове) и в САЩ (в сметка в щатски долари). Супер шик. Така няма суифт и няма такса за получаване. Всичко на всичко плащаш само НЗ$20. "Огромният" недостатък (дреме ми на...шапката), е че с директен кредит не може да пратиш поле "основание" за какво е плащането. Тъй като превеждам между мои сметки този "недостатък" определено е безразличен.

                      Сега въпросът е наистина ли Ситибанк е такава уникална глобална банка и същото ще може да се прави от БГ. Примерно, отваряш сметката в АУД в София и превеждаш в АУД в Австралия само срещу "такса", която даже не е СУИФТ (то нищо не минава през суифт - само се осчетоводява вътрешно транзакцията, а банката се нагрухтява с таксата).

                      Comment


                        #41
                        Отг: Да си проверим парашута преди да скок

                        Ники, по какъв курс обменят валутите?

                        Данаил, що не се обадиш в Сф да ги питаш Ситибанк?

                        Comment


                          #42
                          Отг: Да си проверим парашута преди да скок

                          Ок. Ще видя какво мога да направя и ще пиша своевременно.

                          Поздрави

                          Comment


                            #43
                            Отг: Да си проверим парашута преди да скок



                            Това е "ценоразписа" на СитиБанк България, клон София за банкови такси и комисионни за преводи. на Стр. 1 и 2 са посочени таксите за входящи преводи в AUD. Такса за входящ превод във валута (AUD) е 6 AU$.

                            При първа възможност ще проверя как стои въпроса с превод от AU/NZ по сметка на изпращача, т.нар. вътрешнобанков превод.

                            Comment


                              #44
                              Отг: Да си проверим парашута преди да скок

                              Това наистина ли е толкова:

                              Откриване и поддържане на сметки
                              В лева и чуждестранна валута
                              Откриване/Закриване на сметка 30 лева
                              Поддържане на сметка 40 лева на месец

                              Защото, ако е така то се губи идеята за превода. Дано да греша.

                              Jorje

                              Comment


                                #45
                                Отг: Да си проверим парашута преди да скок

                                Ужас!!!

                                Това не го бях погледнал...

                                Ами явно CITI BANK току що ни изгуби всички като потенциални клиенти...

                                Comment

                                Working...
                                X