Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Assessment Vetassess

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Re: Assessment Vetassess

    Според Ветасес:



    10-12 седмици

    Comment


      #17
      Отг: Assessment Vetassess

      Здравейте, асесвани от Vetassess :-)
      Относно работните препоръки едно от нещата, които казват като изискване е: Include the main five duties undertaken.
      Искам да ви попитам дали сте спазили това изискване в референциите, които сте подготвили и дали ще има проблем ако са включени повече задължения?


      Извинявам се, ако досаждам с моите въпроси, но тъй като вече имах един негативен асесмънт, искам в този да съм уверена, че съм направила всичко, което зависи от мен както трябва. :-)

      Comment


        #18
        Отг: Assessment Vetassess

        Здрасти Kaliuka, мъжът ми се асесва към Ветасес и включихме 9 задължения, колкото повече толковва по-добре (така мисля аз) важното е да не са под 5. Но все още не сме получили никакъв отговор, на 12 септември подадохме всички документи и си чакаме. А ти от коя организация получи отрицателен асесмънт?
        Нека някой който е получил положителен асесмънт да сподели.

        Comment


          #19
          Отг: Assessment Vetassess

          Здрасти Anni,
          предишният ми асесмънт беше от APS - Australian Psyhological Society, където се асесвах по професията организационен психолог. Не ми признаха магистратурата от Софийския университет, която е по... организационна психология. Затова сега ще се асесвам по професията Recruitment Consultant, което е де факто професията ми през последните 10 години и ще кандидатствам за спонсорство от SA.
          Вие как решихте въпроса със заверката на снимките?
          Мисля, че не притеснително, че нямате информация от 12 септември досега, защото срокът им за обработка е 10-12 седмици. Получихте ли потвърждение, че документите ви са получени? APS ми изпратиха такова.

          Поздрави,
          Kaliuka

          Comment


            #20
            Отг: Assessment Vetassess

            Да получихме потвръждение от тях, кандидатствахме онлайн и всеки ден проверявам профила - и сме във процес на асесване...по мое изчисление към края на ноември ще е крайния срок за асесването на мъжът ми. Май много зор не си дават австралийците.
            А за снимките много се чудихме, бях питала точно за тях по назад във темата... не си спомням кой беше спомена че само се е подписал и датата е написал на гърбът на снимката...а ние направихме следния начин, езнам колко е верен, на гърбът на снимката мъжът ми си написа трите имена , след това нотариуса взе един лист А4 и леко със тиксоо залепи най-отгоре снимката а във центъра на листът залепи друга негова снимка където там си сложи печата и подписа, и това отиде при преводач...така каза че правил и друг път за други емигранти...незнам дали е правилно...този вариант го направихме два пъти и дефакто изпратихме 4 снимки, върху 2 от които има печат на нотариуса. Колко е вярно и колко ще го приемат австралийците незна, понеже то няма как върху една снимчица да сложиш един голям печат.
            Дано този път да имаш положителен асесмънт...ние си чакаме резултата от Ветасес както и резултатите от ИЕЛТС...дано този път да имаме добри оценки, че и аз да подам към инженерите...

            Comment


              #21
              Отг: Assessment Vetassess

              Благодаря ти за съвета за снимките!
              Какво имаш предвид под, че сте кандидатствали он-лайн? Въобще ли не сте изпращали документите на физическия адрес?
              Стискам палци на съпруга ти и на теб за IELTS-a! Ще следя с интерес развитието на нещата при вас!

              Comment


                #22
                Отг: Assessment Vetassess

                Да онлайн първо попълнихме документите, те ти дават входящ номер...но и след това веднага пращаме пакета със абсолютно всички документи по пощата, и когато вече те ги получат, тогава ти пращат съобщение че всичко е ок...и започва чакането. Ние изгубихме един месец след като пратихме всички документи, понеже аз упорито реших че ще си плащам с дебитна карта ...а то трябва със кредитна. Успех при теб..ако имаш нещо съмнително, пиши им на тях по мейла...много са бързи във отговора.

                Comment


                  #23
                  Отг: Assessment Vetassess

                  Да се похваля, най после получихме положителен асесмънт от Ветасес за мъжът ми...3 месеца ни отне...сега ще си чакаме написанона хартия по пощата, дано не се загуби някъде по пътя. Проблема е, че сега наново трябва да попълвам и подавам за Point Test Advice към Ветасес, понеже тази опция не бях е маркирала и дано не ми отнеме и това 3 месеца...но ще си чакам. Така че, всички които подават за Ветасес не забравяйте тази подробност да си отбележите и Point Test Advice.

                  Comment


                    #24
                    Отг: Assessment Vetassess

                    Здравей Ани,
                    Аз изпратих преди няколко дни документите си към Ветасес и също не съм отбелязала, че искам test point advice. Защо казваш да не забравяме? Задължително ли е?

                    Comment


                      #25
                      Отг: Assessment Vetassess

                      И честито за асесмънта на мъжа ти! Страхотна новина!!!

                      Comment


                        #26
                        Отг: Assessment Vetassess

                        Благодаря Kaliuka, сега остава да се борим отново със ИЕЛТС. То не е задължително, мисля че пишеше е само мнение, но ДИАК ще го вземат под внимание при преценяването дали да се дадат точки за професия или не. Няма гаранция, че този Advice ot Vetassess ще е достатъчен за DIBT, но DIBP може да направи допълнителни проверки на квалификациите и стажа.

                        Ние не подадохме във началото, понеже искахме да видим дали е положителен асесмънта, ако е отрицателен - няма смисъл да се дават допълнителни пари и за този адвайс.
                        Аз сега го попълвам, надявам се поне че няма да навреди.
                        Ако има някой който е подавал на скоро към Ветасес, нека да сподели.

                        И успех на теб със асесването.

                        Comment


                          #27
                          Отг: Assessment Vetassess

                          Поздравления Ани,

                          сега напред към следващата стъпка.

                          Jorje

                          Comment


                            #28
                            Отг: Assessment Vetassess

                            Въпрос: Има ли шанс Vetassess да признаят стаж, който е от период, по-стар от последните 5 години? Той има отношение към професията, която ще номинирам, съответно ще представя референция за него.
                            Това е условието: at least two years of highly relevant employment to the nominated occupation, completed at an appropriate skill level in the five years before the date of application for a Skills Assessment.
                            Но се чудя дали се придържат стриктно.

                            Comment


                              #29
                              Отг: Assessment Vetassess

                              Здравей Desita,

                              Моята оценка беше от Engineers Australia (EA) и аз им изпратих референции и договори от 2001 година насам. Според мен има значение и се оценява, понеже за повече стаж, дават повече точки - нормално. Неангажиращо лично мнение - колкото повече доказателства за стаж/работа - толкова по-голяма вероятност за положителен репорт.

                              Това ти го пиша само като идея. Надявам се, съфорумците които са се оценявали при Veta да помогнат с повече информация.

                              Успеx,
                              Jorje

                              Comment


                                #30
                                Отг: Assessment Vetassess

                                Здравей Desita,
                                аз чакам отговор от Ветасес в момента. Въпреки че имам опит по оценяваната професия през последните 5 г., реших да им изпратя и референция и от предните 5 г., защото през тях бях работила точно това за което се асесвам. С 2 думи, исках да им покажа целия контекст на моята кариера в тази професия. Спомням си, че имаше едно изречение някъде из сайта им, че в някои случай могат да разгледат и по-стар опит. Според мен си струва да опиташ, като изтъкнеш сериозен аргумент защото не си продължила в тази професия и защо искаш да я изпълняваш в Австралия.
                                Освен нашите форуми, си струва да потърсиш и прочетеш и чужди, напр. английски, защото в тях има страшно много информация.

                                Поздрави

                                Comment

                                Working...
                                X