Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Job offer от работодател?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Job offer от работодател?

    Здравейте,
    прегледах голяма част от форума, тук таме намерих отговори на въпросите, които ме интересуват, но реших да пусна нова тема и да задам конкретен въпрос.

    Първо малко инфо - Фармацевт съм, направих pre-assessment na дипломата, NZQA даде 7, което е ОК.
    За съжаление, за да получа точки за трудов стаж, трябва да бъда регистриран в Новозеландската фармацевтична организация, където се иска IELTS 7.5,а з имам 6.5 и трудно мога да постигна това високо ниво......по този начин събирам само 110 точки и ми остава последен вариант job offer......
    .....та, въпроса ми е.....тъй като имам приятел в НЗ (който е жител на НЗ), дали мога да го помоля той да осигури job offer, дали може да бъде в друга сфера извън фармацията и каква точно трябва да бъде тази оферта за работа. Дано да съм формулирал правилно въпроса:-)

    Благодаря предварително,
    Поздрави :-)

    #2
    Отг: Job offer от работодател?

    nikiG може би има повече информация за имиграционните стъпки за Фармацевт.

    Може приятел да те препоръчва или представлява, до толкова, до колкото за работодателите това има някакво значение. Най-важното е ти да получиш офертата за работа

    Може офертата да е в друга сфера, но трябва да отговаря на изискванията на имиграционните за издаване на работна виза.
    Visit us to find out how to apply for a visa or NZeTA, employ migrant workers, and assist students and refugees.


    Изискванията имат много условности, но бих си позволил да обобщя най-минималното - не трябва да има много безработни в тази област или позицията да е обявена в националния регистър за недостиг на кадри, работодателят трябва да офертира позицията за поне 2 седмици (и да няма местен кандидат отговарящ на условията) и офертата трябва да е честна спрямо текущия пазар (заплащането и условията на труд да не са занижени).

    Поздрави!
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

    Comment


      #3
      Отг: Job offer от работодател?

      Здрасти пак,
      четох на NikiG в друга тема коментар относно фармацевтите и мнението му само потвърди теорията ми, че няма как да получа точки за Фармацевт преди да съм регистриран в съсловната организация, поне не от тук. Според мен това е реалистично само ако успеем да стигнем до НЗ. Три пъти се явявах на IELTS докато изкарам 6,5.....и наистина не мисля, че бих постогнал 7,5 ако не съм в англоговоряща среда. Не съм на 20 години и честно казано си е трудно на 40 да се учи език......
      За оферта за работа първо трябва да говоря с моя познат дали ще е навит да направи това за мен, ако откаже не виждам как ще стане със 110 точки.......

      А това, което казваш е доста общо....какво означава да няма голяма безработица....има ли някакви данни, за да знам какво да търся.

      Поздрави,
      Сашо

      Comment


        #4
        Re: Job offer от работодател?

        За безработица най-вече: http://www.stats.govt.nz/browse_for_...mployment.aspx

        Comment


          #5
          Отг: Job offer от работодател?

          Здравейте, докато си чакам assessment-a от Vetassess за Австралия се оказа , че имаме позната в Оукланд, която предложи да ни подаде ръка и да отидем там. Развръзката е от вчера и нямах време да прочета цялата информация сега за Нова Зеландия затова се обръщам за помощ.

          Моята позната има фирма за почистване на домове и офиси. Идеята е да ни изпрати Job offer. Предполагам че това не са в търсените професии....

          аз намерих моята - 142114 - Hair or beauty salon menager в списъка - list of skilled occupations - Part a - skill2

          тя е готова да направи фирма за козметичен салон или да открие такъв и да може да ми прати такава оферта.

          има ли шанс така да станат нещата или да търсим друг вариант?

          Comment


            #6
            Отг: Job offer от работодател?

            anuita, доста близка трябва да ти е тази приятелка, че да тръгне да създава фирма, специално за да ти прати job offer. Не мога да помогна със съвет, но се учудвам, иначе - браво на жената за отзивчивостта Малко хора биха го направили.

            Comment


              #7
              Отг: Job offer от работодател?

              Да тя е леля на моята колежка и иска по- натам и нея да дръпне. Тя е готова жената, но не е проучвала дали има по- специални изисквания за въпросната фирма - примерно да е поне от 5 години, да е в определен отрасъл - за да е наясно дали имаме шанс по този начин

              Comment


                #8
                Re: Job offer от работодател?

                Има подобни изисквания. Не знам точно къде са, но трябва да е установена фирмата с дейност и да може да покаже, че подобни специалисти няма в НЗ с право на работа. И друго - със сигурност ще гледат подозрително, ако работодател и работник са от една националност.

                Comment

                Working...
                X