Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете Ицо и Дани

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансовете Ицо и Дани

    Здравейте, ето ни и тук за оценяване

    Основен кандидат Х., 31г.
    1) диплома за бакалавър - ТУ София, Комуникационна техника и технологии, Инженер по комуникации
    2) диплома за магистър - ТУ София, Телекомуникации, Магистър-инженер
    3) професия Telecommunications Network Engineer 263312 - 7 години стаж;
    4) професия Computer Network and Systems Engineer 263111 - 4 години стаж.

    Ето ме и мен – Д., 32г.
    1) диплома за бакалавър - СУ Св. Климент Охридски, Приложна математика, Математик
    2) диплома за магистър - Нов Български Университет, Софтуерни технологии в Интернет, Магистър по информатика
    3) професия Software Engineer 261313 - с 8 години стаж

    Борим Skilled Independent visa (subclass 189) като че ли

    Ако са ми верни сметките излиза, че ги докарваме до към 60т. Колко точно ми е трудно да преценя и моля за съдействие. Двете професии на мъжа ми реално се водят в различна група и не знам да ли можем да ги докараме до 8-10г. като 263312, за да вземем повече точки. Тепърва ще се явяваме на IELTS и съответно не смятам точки оттам.
    Необходимо ли е и двамата да търсим skills assessment или само основният кандидат? Защото ако докарам над 6 от английски, така или иначе няма да ни дадат повече от 5 точки, ако съм разбрала правилно. Или пък на мен ми трябва, за да си търся работа в последствие.

    Не разбирам и какво точно искат да ми кажат с това:
    "Assessing authorities that have publicly available standards on their website that we will refer to for assessing skilled employment are:
    The Australian Computing Society (ACS): Migration Skills Assessment - see 'Summary of Criteria'"

    В смисъл, какво като са публични?

    Бихте ли ми дали и някаква информация относно спонсорството и смисъла му, защото не съм наясно.

    Ами, това е за сега от мен

    Поздрави,
    Даниела

    #2
    Re: Оценка на шансовете Ицо и Дани

    Няма смисъл да се оценявате и двамата. Когато ви илязат резултатите от ИЕЛТС ще решите кой да е водещ.
    Щом при теб нещата са по-изчистени откъм класификация на стажа и имаш поне 4х6 на ИЕЛТС, и ако мислиш че ще можете да покриете всички критерии (вкл. покана от СкилСелект) и подадете за виза преди навършването ти на 33 г., е по-добре ти да си водещ кандидат за 189.
    Засега не мислете за спонсорство или асесване на втори кандидат - по-вероятно е да не ви се наложи: преди 2 г. свалиха изискванията за точки и малко след това (на-практика) удвоиха таксите. Посланието е ясно

    Веднъж като имате виза, периспективите за теб са по-добри като разработчик, и не толкова добри за мъж ти. Разбира се всичко е индивидуално, но при всички положения няма да се радвате на същия статус както в БГ.

    Comment


      #3
      Отг: Оценка на шансовете Ицо и Дани

      Ставам на 33 юни месец, а и английският на мъжа е значително по-добър от моя :-) А за стандарта на живот, каква годишна заплата смяташ, че реално дава добър стандарт за 4 членно семейство, за да знаем за какво се борим преди да тръгнем? Аз първоначално няма да мога да работя, заради децата и сме решили да не тръгваме натам преди да сме намерили работа на мъжа. Неговото ниво е доста високо и гледахме обяви за работа по проекти с доста солидно заплащане, а и да не е по проекти пак имаше обяви. Изискваната квалификация беше по-ниска от неговата, но ставаше.

      Comment


        #4
        Re: Оценка на шансовете Ицо и Дани

        Каквато и работа да започне по специалността твоят мъж, ще може да ви осигури добър живот.

        Това което деликатно се опитах да кажа, е че тук пирамидата на доходите и престижа не е изкривена като в БГ, или - инженера си е просто квалифициран работник и нищо повече. Много би било вероятно собственика на кафето от което твоя мъж ти ще си купува сутрешното кафе преди работа да е с по-висок социален статус.

        Comment


          #5
          Отг: Оценка на шансовете Ицо и Дани

          за езика ако изкараш 6 на дори един компонент няма да получите точки, т.е. минимума точки които се дават за език са 10 при 7 на всеки един от четирите компонента (основно се изисква Дженеръл ИЕЛТС, освен ако асесващата организация не иска Академик, във вашия случай изобщо асесващата организация не иска ИЕЛТС)... ще има смисъл да правите и двамата асесмънт, ако не ви достигат 5 т. и съответно не искате спонсорство, тогава при положителен асесмънт се получава 5 т. и за скила на партьора...

          Comment


            #6
            Отг: Оценка на шансовете Ицо и Дани

            Здравейте,

            Пиша, за да се похваля. Излязоха ни резултатите от IELTS!!! Много съм доволна от себе си. От мъжа ми не чак толкова, защото според мен проспа изпита, но все пак резултатът е задоволителен! Моят е 7.5, 9.0, 6.5, 6.5 - т.е. най-нисък 6.5. На мъжа ми са само 7-ци

            Дотук всичко е добре. Лошото е, че имаме много колебания и засега няма да предприемаме нищо повече. Имаме 1 година за размисъл, докато мъжът ми удари 33

            Поздрави,
            Даниела

            Comment


              #7
              Отг: Оценка на шансовете Ицо и Дани

              Написано от ilit Виж мнението
              Дотук всичко е добре. Лошото е, че имаме много колебания и засега няма да предприемаме нищо повече. Имаме 1 година за размисъл, докато мъжът ми удари 33

              Поздрави,
              Даниела
              Дани, когато бях на вашите години един старец ми казваше следното: Ако силно желаеш нещо, но се колебаеш дали да го направиш, то по-добре не го прави - ще сгрешиш!
              Писах го в една моя тема: Човек винаги трябва да е наясно, какво точно иска от себе си, когато е тръгнал да прави нещо важно в живота си!
              Днес сте на 33 утре на 34 и т.н. докато се усетите станали сте на 53 и... ми до там бяхте с желанията.
              Я се взимайте в ръце дет се вика, че да не дойда там да Ви оплескам и двамата с мъжът Ви. Какви са тези колебания и размисли, вече сте поели в правилната посока, какво има да го мислите още? Действайте сериозно - Или в атака или в батака!
              Традициите отдавна не са това което бяха...

              Comment


                #8
                Re: Оценка на шансовете Ицо и Дани

                Дани - не се колебайте, защото се затягат нещата вече и в нашия край и ще стане доста трудна миграцията. Подавайте и нека ви одобрят, а после имате 9 месеца да идете и да се заселите. Даже може да подавате от България и като има нещо, просто Ицо да замине и да ви дръпне след няколко месеца. От какво естество са ви колебанията, ако можеш да споделиш тук?

                Comment


                  #9
                  Отг: Оценка на шансовете Ицо и Дани

                  зависи в каква носока са ви колебанията, защото примерно можете сега да се асеснете и догодина да пуснете апликейшъна, асеса има срок 2 години

                  Comment

                  Working...
                  X