Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете на Дес и семейство

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансовете на Дес и семейство

    Здравейте,
    Казвам се Десислава на 30г. съм. От няколко години ме преследва мисълта да имигрирам в Австралия заедно със семейството ми. От няколко месеца чета форуми, сайта на immi.gov.au Доста въпроси ми изникнаха след толкова много четене, че май много взех да се обърквам. Много съм се амбицирала и не мисля да се предавам

    1. На 30 г. съм
    2. образование/квалификация – бакалавър и магистър по Здравен мениджмънт/ тук идва сложното че не мога да си намеря специалността в SOL, това много ме притеснява , има подобни специалности, но не са точно здравен мениджмънт
    3. трудов стаж – ами и тук не ми е лесно, 5г. съм работила като продавач – консултант, от 3г. работя както технически сътрудник в една частна болница, имам диплома за завършен курс за масажист, работила съм 3 сезона в SPA хотели, но няма как да докажа трудов стаж, защото не са ни плащали осигуровки.
    4. език - на ниво Advanced бях преди няколко години и мисля, че с лека подготовка ще се справя с IELTS

    той
    1. на 36 г.
    2. образование/квалификация – бакалавар- ракетно артилерийско въоръжение, магистър – машинен инженер
    3. трудов стаж – капитан в армията, командир на рота 13г. стаж, цял живот военнослужещ
    4. език – много добър английски, може да изкара 4*6 или 4*7 на IELTS

    и дъщеря на 4г.

    Изключително ще съм благодарна на всеки, който ми помогне с насоки и препоръки. Насочила съм се към виза 189 или 190. Дали да не запиша някой магистратура от списъка на SOL за да можем да се класираме? Отворена съм за съвети



    #2
    Отг: Оценка на шансовете на Дес и семейство

    Здравей descoto
    За 190 гледай CSOL, там освен тези от sol има и още доста други окюпейшъни. Ако асес организацията не изисква точно ИЕЛТС или изобщо не иска бих посъветвала явяване на друг от изпитите, които миграционните приемат (някой ден ще разкажа защо). Ако успеете до две години да пуснете документи с теб главен апликант имате 30т.от години. Ще поцъкам из списъците за твоят окюпейшън, мисля съм срещала нещо подобно за мъжа не мога да коментирам, не съм запозната...

    Намерих две, виж подробното описание на кодовете, дано се застъпват с твоето образование
    134211 Medical Administrator (в SOL и CSOL), асесва го Vetassess
    134214 Welfare Centre Manager (в SOL и CSOL), асесва се от ACWA или Vetassess
    Last edited by benitabeni; 19-08-15, 08:45.

    Comment


      #3
      Отг: Оценка на шансовете на Дес и семейство

      vesita13 ако искаш отвори нова тема или пиши в темата за ИЕЛТС, за да не водним тук с английския. Според моя опит с Британски Съвет - машина за пари!

      Comment


        #4
        Отг: Оценка на шансовете на Дес и семейство

        Благодаря за коментарите
        И аз ги гледах тези специалности плюс още няколко. Гадното в случая е че всички се препокриват с моята специалност „Здравен мениджмънт”. Как да разбера коя е най точната? Да се обърна към Vetassess? Може ли да асесна само образуванието, тъй като немога да докажа стаж по специалността?
        Така аз като главен апликант:
        Възраст – 30т.
        образование/квалификация - 15т.
        трудов стаж – 0т.
        език - 10/20т.
        партньор - 5т.
        евентуално спoнсорство - 5т.

        Comment


          #5
          Отг: Оценка на шансовете на Дес и семейство

          Descoto за асесмънта избери кода, който най-много се препокрива с дисциплините, които си учила (дори не знам какво се учи в здравен мениджъмнт). Асес организация няма как да ти отговори на въпросът дали си за тях, защото реално ще ти каже дали минаваш или не, без пари. А и без да са видяли дипломата и какво си учила няма как да кажат "да, за този код си".
          За годините ясно - пуснеш ли преди навършване на 33 остават 30т.

          Да приемем, че ти признаят Бакалавър ще ти дадат 15 т.и позитив скил асесмънт.

          За експириънс - ако ти признаят 3-те години в частната болница ще вземеш още 5 т., заедно се прави със скил асесмънта.

          Език - там е ясно

          От мъжа ти няма как да вземеш 5 т., освен ако и той не мине скил асесмънт.

          Задължително ти трябват скил асесмънт, дори и да не получаваш точки за стаж и квалификация. Пък после ако искаш си асесваш другите дипломи. Магистър трудно признават, освен ако не е точно едно към едно с техните рамки

          ...днес съм мн активна, брей

          Comment


            #6
            Отг: Оценка на шансовете на Дес и семейство

            за скил асесмънт ясно, ще се ровя още дано открия правилния код Здравния мениджмънт е манджа с грозде учи се: мениджмънт, маркетинг, бизнес администрация, управление, човешки ресурси, обществено здравеопазване, счетоводство/малко/, финанси/малко/, медицинска статистика, здравна икономика, право/малко/.
            Много ти благодаря benitabeni

            Comment


              #7
              Отг: Оценка на шансовете на Дес и семейство

              Е, Моля

              С каква професия излизаш?

              Comment


                #8
                Отг: Оценка на шансовете на Дес и семейство

                професия силно казано, специалността е повече икономическа, но насочена към здравеопазването
                "Специалността Здравен мениджмънтотговаря на потребностите на управлението в системата на здравеопазването и социалната сфера. Завършилите се реализират ус­пешно на рaзлични управленски нива в системата на здравеопазва­нето, лечебните заведения и здравноосигурителните институции. " най точно казано

                Comment


                  #9
                  Отг: Оценка на шансовете на Дес и семейство

                  Написано от benitabeni Виж мнението
                  Според моя опит с Британски Съвет - машина за пари!
                  Трябва да се настроиш, че като дойдете в Оз всичко е такова...

                  Comment


                    #10
                    Re: Оценка на шансовете на Дес и семейство

                    Деското, добре дошли

                    Ето ви кодовете - не знам дали ги има в списъците, но поне професията я има, която отговаря точно на образованието ти:




                    UNIT GROUP 1342 HEALTH AND WELFARE SERVICES MANAGERS
                    Occupations:
                    134211 Medical Administrator (Aus) / Medical Superintendent (NZ)
                    134212 Nursing Clinical Director
                    134213 Primary Health Organisation Manager
                    134214 Welfare Centre Manager
                    134299 Health and Welfare Services Managers nec

                    Comment


                      #11
                      Отг: Оценка на шансовете на Дес и семейство

                      Написано от permutation Виж мнението
                      Трябва да се настроиш, че като дойдете в Оз всичко е такова...
                      вероятно обаче и получаваш "нещо" насреща... ясно ми е, че всичко е пари, дори само ако гледаш процесът по получаване на виза докато тук трбява да се бориш за всичко дори да си плащаш и да изпадаш в "обяснителен" режим

                      Comment


                        #12
                        Отг: Оценка на шансовете на Дес и семейство

                        Написано от benitabeni Виж мнението
                        vesita13 ако искаш отвори нова тема или пиши в темата за ИЕЛТС, за да не водним тук с английския. Според моя опит с Британски Съвет - машина за пари!




                        Благодаря ОК.

                        Comment


                          #13
                          Отг: Оценка на шансовете на Дес и семейство

                          Така да се захващам с английския Никъде не видях в сайта на http://www.vetassess.com.au/ какви са изискванията за езика за професията която си избрах, но така или инъче ми трябват 7-ци. Като цяло сайта на http://www.vetassess.com.au/ е изключително объркан, или аз нещо не мога да се ориентирам Нека да изкарам 4*7 на IELTS, после ще изпращам документи за оценка към Vetassess за професията Medical Administrator/134211/ или Primary health organisation manager/134213/

                          Comment

                          Working...
                          X