Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нужда от ИЕЛТС

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Нужда от ИЕЛТС

    Написано от benitabeni Виж мнението
    Здравей descoto
    За 190 гледай CSOL, там освен тези от sol има и още доста други окюпейшъни. Ако асес организацията не изисква точно ИЕЛТС или изобщо не иска бих посъветвала явяване на друг от изпитите, които миграционните приемат (някой ден ще разкажа защо). Ако успеете до две години да пуснете документи с теб главен апликант имате 30т.от години. Ще поцъкам из списъците за твоят окюпейшън, мисля съм срещала нещо подобно за мъжа не мога да коментирам, не съм запозната...

    Намерих две, виж подробното описание на кодовете, дано се застъпват с твоето образование
    134211 Medical Administrator (в SOL и CSOL), асесва го Vetassess
    134214 Welfare Centre Manager (в SOL и CSOL), асесва се от ACWA или Vetassess


    Здравейте,
    Казвам се Веси и се интересувам от вече повече от година и половина по темата.
    Извинете ,че се намесвам в разговора ви ,но бих искала да помоля за съвет и инфо относно ,защо ИЛТС теста според вас не е ок.Аз се готвя по него и ми е трудно ,ако можете да ми помогнете ......малко да си смекча "усилията " и да имам разбира се по - големи шансове,ще съм ви безкрайно благодарна.

    #2
    Re: Нужда от ИЕЛТС

    здрасти отново Веси - отдавне не си писала

    Не всички асесващи организации искат ИЕЛТС, а има такива с по-високи изисквания от имиграционните. Например ако не се лъжа Фармацевтичният съвет на Австралия изисква средно 7.5, с нито една оценка под 7 на академичен ИЕЛТС (идеята е, ако ще съветваш хора как да си пият лекарствата, да може да говориш приличен английски).

    Със сигурност има начини да избегнеш ИЕЛТС пред имиграционните.


    Трябва да покриеш едно изискване от списъка в горния линк: може би ще са ти интересни TOEFL iBT, Pearson Test of English (PTE) Academic, или Cambridge English: Advanced (CAE).

    Отклонение: Аз TOEFL държах на хартия в София февруари 1996 (ужас, на 16.7г) и изкарах 627 (от около 667 тогава). Уви, повечето мои съученици изкарваха над 640, което ме постави под средното за випуска и никой университет не ми предложи пълна стипендия (две полустипендии само, което не прави цяла).

    Comment


      #3
      Отг: Re: Нужда от ИЕЛТС

      Написано от NikiG Виж мнението
      здрасти отново Веси - отдавне не си писала

      Не всички асесващи организации искат ИЕЛТС, а има такива с по-високи изисквания от имиграционните. Например ако не се лъжа Фармацевтичният съвет на Австралия изисква средно 7.5, с нито една оценка под 7 на академичен ИЕЛТС (идеята е, ако ще съветваш хора как да си пият лекарствата, да може да говориш приличен английски).

      Със сигурност има начини да избегнеш ИЕЛТС пред имиграционните.


      Трябва да покриеш едно изискване от списъка в горния линк: може би ще са ти интересни TOEFL iBT, Pearson Test of English (PTE) Academic, или Cambridge English: Advanced (CAE).

      Отклонение: Аз TOEFL държах на хартия в София февруари 1996 (ужас, на 16.7г) и изкарах 627 (от около 667 тогава). Уви, повечето мои съученици изкарваха над 640, което ме постави под средното за випуска и никой университет не ми предложи пълна стипендия (две полустипендии само, което не прави цяла).
      Здравей Ники....готвя се по ИЕЛТС затова нямам време..
      Вече повече от 8 месеца ..минах курс ,сега продължавам с допълнителни уроци и така...мисля ,че вече вече форматът му но все още имам много до 7....направо се плаша!
      Като разбрах,че може и с друг вид се поинтересувах...благодаря за линка ще го прегледам и ще ти пиша ако нещо не разбирам. Благодаря за отзивчивостта ти.

      Comment


        #4
        Отг: Нужда от ИЕЛТС

        От изпите, които миграционните приемат най-добре е PTE поради няколко причини - резултатът го получаваш след два дни, провежда се всяка седмица, форматът е приятен и по-лесен според мен от ИЕЛТС. Минусите са, че се провежда само във Варна и струва 220$.
        Кеймбриндж Адвансд категорично Не, защото е на Британски Съвет изпит, защото е изключително труден и защото вече ИЕЛТС го приравняват на него без да си се явявал на Кеймбридж (писах в другата тема, че 9 и 8.5 овърол на ИЕЛТС е С2). Друг голям минус е, че резултатът излиза след около два месеца - 8 седмици и само на един компонент да не изкараш 20% не ти дават сертификат, т.е. гориш.
        ТОЕФЛ - тук минусите са само два цената, която се определя по щатския курс, сега доларът е висок и изпитът съответно скъп и другото е, че трябва на рийдинг частта да направиш максимум една-две грешки, за да ти го зачетат като седмица на ИЕЛТС, което е малко рисковано.
        Last edited by benitabeni; 21-08-15, 11:27.

        Comment


          #5
          Отг: Нужда от ИЕЛТС

          Написано от benitabeni Виж мнението
          От изпите, които миграционните приемат най-добре е PTE поради няколко причини - резултатът го получаваш след два дни, провежда се всяка седмица, форматът е приятен и по-лесен според мен от ИЕЛТС. Минусите са, че се провежда само във Варна и струва 220$.
          Кеймбриндж Адвансд категорично Не, защото е на Британски Съвет изпит, защото е изключително труден и защото вече ИЕЛТС го приравняват на него без да си се явявал на Кеймбридж (писах в другата тема, че 9 и 8.5 овърол на ИЕЛТС е С2). Друг голям минус е, че резултатът излиза след около два месеца - 8 седмици и само на един компонент да не изкараш 20% не ти дават сертификат, т.е. гориш.
          ТОЕФЛ - тук минусите са само два цената, която се определя по щатския курс, сега доларът е висок и изпитът съответно скъп и другото е, че трябва на рийдинг частта да направиш максимум една-две грешки, за да ти го зачетат като седмица на ИЕЛТС, което е малко рисковано.
          Здравей benitabeni,
          Благодаря ти за инфото.
          Мислиш ли ,че готвейки се за ИЕЛТС мога да се пробвам за PTE....?

          Comment


            #6
            Отг: Нужда от ИЕЛТС

            http://pte-bulgaria.com/pte-academic
            Ако асес организацията не ти иска ИЕЛТС задължително, а езикът ще е само за пред миграционните да можеш... вече зависи как се чувстваш ти по отношение на знанията си... ето линк - изпитът струва вече 240$ и се порвежда вече три пъти в седмицата, отново само във Варна (за този вариант на изпитът, който приемат миграционните).

            Comment


              #7
              Отг: Нужда от ИЕЛТС

              Написано от benitabeni Виж мнението
              http://pte-bulgaria.com/pte-academic
              Ако асес организацията не ти иска ИЕЛТС задължително, а езикът ще е само за пред миграционните да можеш... вече зависи как се чувстваш ти по отношение на знанията си... ето линк - изпитът струва вече 240$ и се порвежда вече три пъти в седмицата, отново само във Варна (за този вариант на изпитът, който приемат миграционните).


              Благодаря ти.
              ИЕЛТС не е задължителен.Ще прегледам.

              Comment


                #8
                Отг: Нужда от ИЕЛТС

                Здравейте,
                нов съм във форума и след като прегледах почти всичко от писаното във форума ме вълнува все пак това дали не може наистина без ИЕЛТС например ако докажеш че като работен език използваш точно Английски във ежедневието си за комуникация на работното си място.А още повече ако става въпрос и за компания в която приетият официално за работен е Английският.Повдигам въпроса понеже забелязах че това си го има и в сайта на емиграционните.
                English speaking background

                If you are not providing an IELTS certificate, you may be able to meet English language requirements by showing you have an English speaking background.
                Evidence of an English-speaking background can include:
                • certificates showing you were taught in English for all the years you were at primary school and for at least 3 years of secondary school
                • certificates showing you were taught in English for 5 years at secondary school
                • a tertiary qualification that was taught in English, which took 3 or more years to complete
                • if you’ve been working in New Zealand for 12 months or more, a copy of your employment agreement and/or references from your employer
                • certificates showing you have a qualification listed in our ‘English Language Information’ leaflet.

                Or, you may be able to show us that you’re a competent user of English for other reasons, including:
                • English is the only language you speak
                • the country you live in now or any countries you’ve lived in before are English-speaking
                • how long you’ve lived in any English-speaking countries
                • your family speaks no language other than English
                • your family speaks English
                • you have to speak English for your work either now or in the past.



                Бих се радвал на компетенто мнение.

                Comment


                  #9
                  Отг: Нужда от ИЕЛТС

                  На теория е възможно, все пак го пише в Ops Manual-а. На практика ще трябва да убедиш кейс офисъра, ако той не е съгласен ще ти поиска IELTS.

                  Comment


                    #10
                    Отг: Нужда от ИЕЛТС

                    Имиграционните са отворили вратичка, не съм сигурен дали си струва риска да се опитваш да доказваш езикови умения по друг начин. Особено като се има в предвид, че няма чак толкова бърза процедура по издаване на IELTS в случай, че се наложи.

                    Или с други думи, ако не те притеснява процедурата потенциално да се забави с 6-8 месеца пробвай и бихме се радвали да споделиш опит
                    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

                    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

                    Comment


                      #11
                      Отг: Нужда от ИЕЛТС

                      Здравейте,
                      Реших да ползвам темата за да попитам и аз нещо. Скоро преглеждах новия сайт на INZ и забелязах, че в пойнт калкулатора при стъпката "My partner speaks English at the same level that I'm required to" пише, че не е нужно партньора да предоставя доказателство за ниво на владеене на английски ( IELTS) когато се подава EOI. Това доказателство се изисква при евентуална покана - ITA. До колкото си спомням преди май не беше така.
                      Чудя се дали да рискуваме да подадем EOI ако мъжът ми мине изпита другия месец или за по-сигурно и аз да се явя с него. За себе си съм сигурна, че ще го взема ако пратят покана.

                      Comment


                        #12
                        Отг: Нужда от ИЕЛТС

                        За EOI не е нужно да представяш каквото и да е, всичко се доказва след това при подаване на документите които ще ти поискат в ITA.

                        За себе си съм сигурна, че ще го взема ако пратят покана.
                        А ще имаш ли време? След ITA имаш определен срок в който да подадеш всичко което се изисква. А и ако ще подавате с EOI с >= 140 точки ще ви изтеглят и изпратят ITA със сигурност, така че все ще ти се наложи да се явиш на IELTS.

                        Comment


                          #13
                          Re: Нужда от ИЕЛТС

                          По принцип провери датите за ИЕЛТС и имат ли места - идеята е, че могат да одобрят ИТА и без ИЕЛТС, но тогава се плаща за "обучение" по английски. Винаги можете да кажете на кейс офисъра да изчака за резултат (като му пратите доказателство за регистрация за изпит) - ние така направихме, защото до последно не се знаеше дали ще ни одобрят, а и партньорът ми искаше да се подготви по-добре по английски.

                          Тоест ИТА-та може да се подаде и без доказателство, за да почнат да я разглеждат и верифицират. ИЕЛТС на втория кандидат е нужен само да се спестят грешни пари.

                          Comment


                            #14
                            Отг: Нужда от ИЕЛТС

                            Сега датите за IELTS в София са всеки месец и регистрацията е до края на предходния. Мисля че срока за подаване на документите по поканата е 3 или 4 месеца. Време ще има, но ме учуди, че дори и да се искат точки за нивото на владеене на английски език на втория кандидат (както е в нашия случай - събираме над 140т при условие, че се вземат точки за моето образование и английски) не е нужно IELTS за мене да се представя при EOI. Поне аз така го разбирам. Права ли съм?

                            Comment


                              #15
                              Re: Нужда от ИЕЛТС

                              Извинявай, заблудих те. За 20т трябва да се докаже 6.5т на ИЕЛТС + образование (тоест, че втория кандидат може да бъде главен).

                              Ако не се гонят 20те точки, тогава не е необходимо, но пък без ИЕЛТС се плаща за "обучение"...

                              Comment

                              Working...
                              X