Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и цени

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

    Одисята продължава... Няколко дни след това ми върнаха всички документи (като на копията има печати "Accepted"). В придружителното писмо пише, че ми връщат и таксата за кандидатстване, тъй като несъм изпратил Свидетелство за съдимост за жена ми и Здравен тест за детето. Нищо друго не пише, няма инструкции за по-натам и съм доста объркан как да действам.

    Бях прочел някога измежду инструкциите и десетките хиперлинкове, че тези документи са необходими и за другите хора в апликацията, но в последствие това ми е убягнало и съм пропуснал. Не виждам какъв беше проблема да ми пишат по мейла и до седмица да изпратя липсващите документите по пощата (дори имахме документа на жена ми наличен).

    Малко ме е яд на себе си за пропуснатите документи, но не мисля, че е изцяло моя вината за объркващите INZ инструкции и твърде дългото забавяне от NZQA. Честно да си призная, ако бяха удържали таксата, без да е свършена реална работа, смятах да се откажа. Сега се чудя имам ли право да кандидатствам отново и само липсващите документи ли да изпратя? А също и дали да чакам NZQA оценката да приключи, преди евентуалното повторно изпращане на ITA application-a?
    "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

    Comment


      #62
      Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

      Подадох учтиво оплакване преди седмица на сайта и общия мейл на NZQA за забавянето. Може би наистина са претрупани с работа, но би трябвало в подобни случаи да се назначават нови служители. Изведнъж се задействаха и скоро би трябвало да разбера оценката и да си получа документите.

      --

      Hello Asparuh



      Unfortunately there are delays at present in the allocation to evaluators due to the large numbers of applications received in the past few months.


      Immigration to New Zealand has increased significantly during the past year and the high numbers of applications for assessment of qualifications are affecting timeframes for responding.



      The assessment of your qualifications has been completed and is being quality checked by another evaluator. Once this is completed the report will be sent to the Manager for signing and then proceed to mailout.


      Your report and documents will be sent by DHL and they will contact you with the courier details so you can trace the delivery once it is entered in their data base. The despatch is likely to be about a week away at this stage.



      If you would like us to email a copy of the report before it is sent please advise.




      Yours sincerely Business Support
      Last edited by pooh06; 18-08-16, 11:37.
      "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

      Comment


        #63
        Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

        Днес пристигна NZQA оценката:Level 9 - йеее и документите ми по DHL. Нямам идея за съжаление как да процедирам по-натам. Чудя се следното:

        1. Имам ли право да кандидатствам или отново трябва да минавам през процедурата? На практика несъм получил отказ, а само са ми върнали документите. Предполагам, че би било достатъчно да ги пратя обратно до INZ виза центъра през TTServices UK.

        2. Ако реша да изпратя документите сега само липсващите ли да пратя: Оценката от INZ, Паспорти, e-Medical за дъщерята и Свидетелство за съдимост за жена ми + може би и ITA апликационната форма, където са данните от кредитната карта за плащане на таксата? Или трябва да пратя всички документи в пакет, въпреки че веднъж са прегледани и подпечатани + оригиналите на всичко (в това число и тези върнати от NZQA, като дипломи, сертификати и т.н.)?

        3. Кого бих могъл да контактна относно разяснение на процедурата в моя случай (статус "Failed Lodgements")? Намерих следните телефони: https://www.immigration.govt.nz/contact, но предпочитам комуникация по мейл.

        За всеки случай пратих email запитване до имиграционния офицер, който ми изпрати ITA преди време и отговаря за моя случай. Вероятно съм му дотегнал на човека или се е чудел какво да ми отговори, защото не получих reply на подобно запитване преди месец. Олипмийска година сме - продължавам със спортен дух и упоритост да опитвам, пък да става каквото ще

        Още едно стъпало е качено..

        Добавям следния линк относно запитване "Какво инфо съдържа EOI ?", за да не дублирам поста си и тук: https://www.bg2nz.com/showthread.php?t=472

        Edit: Предполагам, че следния текст обяснява "Failed Lodgements" статуса на апликацията. LODGEMENT REQUIREMENTS CHECKLIST: "Please provide all the required documentation with the application. Failure to provide any of the above documentation may result in your application being returned to you.
        Last edited by pooh06; 29-08-16, 07:52.
        "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

        Comment


          #64
          Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

          На 29.Септември.2016 (около месец след получаване на NZQA оценката) изпратихме отново всички документи. Моментът е емоционален, защото целият ни живот и надежди са събрани в тези документи. Дълго се лутахме, но сега решението ни за емиграция е все по-осъзнато. Надяваме се да ни одобрят и "Страната на дългия бял облак" да стане наша втора родина.
          "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

          Comment


            #65
            Re: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и ц

            Искрено ви пожелавам да дойдете... Да напомня, че сега ще започне играта на котка и мишка и големите притеснения. Пиши какво се случва да подкрепяме както можем и почни да се готвиш за интервюто.

            Comment


              #66
              Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

              Мерси, дай боже

              Какво имаш в предвид за играта и големите притеснения?

              С какво бихме могли да се подготвим за интервюто?
              "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

              Comment


                #67
                Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

                Интервюто - потърси на Ники темата с примерните въпроси за интервюто. Аз по нея се готвих. Интервюто беше час и половина по телефона и говореха само с мен, нищо не питаха за жената. Приготви се 70% от въпросите да са на тема - защо НЗ и с какво те привлече НЗ. Останалите ще са за бюджета ( наем + сметки, храна ), кой град сте избрали, каква работа ще работите. Най-важното е да можеш да отговориш поне по 5 начина на въпроса защо НЗ. Отговорите да са ти кратки 1-2 изречения - докато ти отговаряш от другата страна агентът пише всичко на компютъра ( даже го чувах как трака ).
                Успех!

                Comment


                  #68
                  Re: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и ц

                  Играта е следната: в процеса на преглед на документите ще искат още и още и още и обяснения. Ключът е дори да имаш всичко, да не го даваш, за да може като поискат още да има. Важни моменти: връзката с жена ти (свидетелство за брак не е достатъчно, естествено), работа СЛЕД като си завършил. И да, интервюто е интересен момент. Може да те опаткат за половин час като мен (щото с кейс офисъра след няколко месеца напред-назад си знаехме кътните зъби), или да те въртят час, че и отгоре. Идеята е НЗ да ти е №1 дестинация - да кажеш, че си могъл да идеш в Европа, че не те влече Австралия и т.н. и искаш сериозно да започнеш нов живот със семейството ти и имаш пълната подкрепа на всички. Друг важен момент е да не казваш, че си готов да работиш какво да е... Виж въпросите за интервюто и пиши като имаш представа.

                  Comment


                    #69
                    Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

                    А спомняте ли си колко време мина между подаването на ITA апликацията до интервюто и връщането на документите?

                    Случайно някой да е контактвал директно INZ или фирмате посредник TTS и да може да ми даде надежден телефон или email за връзка (не ми се чака на IVR или седмици за отговор по мейл)?

                    --

                    Играта продължава.. има промени във фирмата, където работи съпругата ми и сега ни се налага да се обаждаме до INZ с молба да и върнат трудовата книжка. Освен това е добре да знаем с точност колко време би отнело финализирането на процеса, за да имаме яснота и евентуално да подготвим заминаването. От сайта пише 6 месеца или повече.. до тук станаха 10+.
                    реф: https://www.immigration.govt.nz/abou...sa-application

                    --

                    Чудя се кого да контактна с рикуеста по-горе:

                    https://www.ttsnzvisa.com/ през онлайн формата
                    или да звъня по телефона до някой от тези номера https://www.immigration.govt.nz/contact ?

                    Talk to us

                    Contact centre: 0508 558 855
                    Auckland: 09 914 4100
                    Wellington: 04 910 9915
                    Rest of the world: +64 9 914 4100
                    "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                    Comment


                      #70
                      Re: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и ц

                      Телефона от извън НЗ, който е Окландския Там най-бързо ще те оправят.

                      Не са минали 10+ месеца, а само 2 седмици. Брои се от подаването на ИТА, а не на целия процес. Дано е заведена в системата преди 12 октомври (вчера), защото тогава още важи 140т.

                      Ама защо е пратена трудова книжка до ИНЗ (тоест няма в момента значение, защото е станало), но само оригинали на акт за раждане и дипломи (средно и висше) се пращат. Както и да е. Дано се оправите.

                      Comment


                        #71
                        Спука се балона - край на играта..

                        Получихме отказ (отново failed lodgements), поради "изтекъл период от 4 месеца и изтекли e-medical сертификати". Отговориха ни също, че трябва да минем през всички процедури отначало. Бесен съм, просто нямам думи да изразя възмущението си!

                        Подадохме официално оплакване, тъй като ITA апликацията ни беше изпратена в срок, а също направихме неотдавна e-medical тестовете (на страницата на Канадското правителство пише, че са валидни 1 година, а в INZ липсва подобна информация).

                        Плановете за намаляване на миграцията с 50% са факт. Надеждите и илюзиите ни за щастлив живот в НЗ приключиха. Прословутата гостоприемност и дипломатичност на "Кивитата" се изпари, както и около 2000+ лв. дадени до момента. Най-много ме е яд за загубата на време.
                        "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                        Comment


                          #72
                          Re: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и ц

                          Изглежда сертификатите са с валидност 3 месеца:


                          http://glossary.immigration.govt.nz/.../0/INZ1121.pdf (страница 8)
                          "A General Medical Certificate, Limited Medical Certificate,or a Chest X-ray Certificate (and associated reports) mustbe less than three months old at the time you lodge yourapplication."

                          Не се отказвай и не бързай да обжалваш преди да си се посъветвал. Апликацията е с валидност 4 месеца от каквато дата има в писмото (и трябва да са го получили до крайната дата, въпреки че може да се опиташ ако става въпрос за няколко дни и имаш разписка за изпратени документи преди крайната дата да обжалваш).

                          НЗ яко затяга в момента. Пощурели са и студентите и всички мигранти по точки. В момента всички търсят НЗ партньор да могат да останат. Предполагам догодина ще се усетят имиграционните и ще затворят и партньорските визи...

                          Comment


                            #73
                            Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

                            Някъде пишеше, че ти влизат в положение, но не стана така. Два килограма документи обиколиха света и накрая нищо. Едва ли ще може някой да даде съвет или пък биха взели насериозно оплакването ми.

                            "All certificates must be less than three months old at the time you lodge your application. However, if you have already provided these certificates in the last 36 months you may not need to provide new certificates"

                            "children under 11 years of age are not required to submit a chest X-ray certificate"

                            Извадихме медицинските сертификати непосредствено преди подаване на ITA апликацията първият път (с изключение на детето - обърка ме чек листата и X-ray условието), като определено e-medical удостоверенията бяха по-нови от 3 месеца.

                            При второто подаване действително изминаха повече от 3 месеца, но по-малко от 36 месеца. Забавихме се поради желанието ни да приложим оценката от NZQA (безвъзвратно закъсняла), очакване на съвет от case officer-a (който не отговори няколко пъти) и да добавим паспортите (след наложително пътуване).

                            Изводите всеки може да направи сам за себе си.
                            "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                            Comment


                              #74
                              Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

                              Не може ли пак да подадете ЕОИ, имате асесмънт а това е най-дългото, скъпо и досадно за вадене от документите? Имате ИЕЛТС и преводи на различните свидетелства/дипломи/актове за раждане, медицински пак ще извадите. Или не ви стигат точките след промените?

                              Comment


                                #75
                                Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

                                При второто подаване действително изминаха повече от 3 месеца, но по-малко от 36 месеца.
                                Това за 36те месеца важи ако медицинските са вече provided, т.е. има ги в системата - например подал си при кандидатстване за работна виза и след време (но не повече от 36м) кандидатстваш за резидънс. Във вашия случай при първия опит са ви върнали целия пакет (failed lodgement), при втория вече са били по-стари от 3 месеца.

                                Основния извод за мен е че оценката от NZQA трябва да е стъпка номер 1 - твърде много зависи от това, а няма никакви гаранции за резулта и времето което ще отнеме.

                                Comment

                                Working...
                                X