Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Студентска виза

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: Студентска виза

    Май може?

    You may be allowed to work part-time for up to 20 hours a week, and full-time during all scheduled holidays and the Christmas and New Year holiday period.


    Аз го тулкувам че може за курс 14+ седмици в университет или 6+ месеца при ИЕЛТС банд 5.

    Courses 6 months and longer
    You can work part-time if all of the following apply:


    • your study is full-time
    • your programme of study for 6 months or longer
    • we believe the main purpose of your study is to improve your English
    • you have an International English Language Testing System certificate with an overall band score of 5.0 that’s no more than 2 years old – you’ll need to provide this with your application.ю


    Courses 14 weeks and longer
    You can work part-time if all of the following apply:


    • your study is full-time
    • your study is for at least 14 consecutive weeks
    • you’re studying English language
    • your study is with a university, or a high quality education provider.

    Comment


      #17
      Отг: Студентска виза

      Хей Ани ) много мерси че се включи в темата ми и ми помагаш с информация. Аз като един беден българин който няма възможност по 50,000 да се издържа в чужбина мисля да запиша подобен курс ще видя къде би ми било малко по изгодно АУ или НЗ .. Но като чели за АУ по-лесно биха станали нещата с курс (за НЗ чакаме Ники да пише по темата отностно последните линкове на АНИ )


      Иначе ето другият отговор който получих на мейла за АУ

      Thank you for your reply and the CV.
      The following courses would be suitable for you;
      General English (GE) at SBTA
      => Duration: 40 weeks (about 10 months)
      => Sydney Central Business District (CBD) campus
      => Modules include speaking, listening, vocabulary, pronunciation, grammar, reading & writing
      => Multiple levels (Beginner to Advanced)
      => Enrollment fee: $250 (one-off)
      => Tuition fee PROMO: $2,160 (per 12 weeks - Morning class) OR $2,040 (
      per 12 weeks - Evening class)
      => Material fee: $240 (one-off)
      => Intakes: 3 Apr, 28 May, 2 Jul, 6 Aug, 10 Sep, 15 Oct, & 19 Nov.

      Would you consider studying something else in addition to the English course? We have a range of various VET courses available. We can package the VET course with the English course.
      Kind regards,

      Аз съм неженен без жена и деца това предполагам би било + в издаването ми на виза и заминаването ми там по подобен начин или се бъркам ?
      Last edited by MatriXa; 20-03-18, 17:52.

      Comment


        #18
        Отг: Студентска виза

        ъпвам темата, ето какво ми отговориха хората как точно става процедурата за курса по англ.език за Австралия(това което разбирам е че възстановяват парите ако ми бъде отказана студентска виза)

        Thank you for your e-mail.

        Not a problem, the following is the process involved in getting your student visa for the English course in Australia;

        You send us your documents and pay the enrollment fee for the college.
        We will organize your course application for the English course and send it to the college along with the enrollment fee on your behalf.
        After the college has accepted and approved your application, they will issue your Offer Letter which contains information on your course, tuition fees, start & end dates and also other course-related information.
        We will then send the Offer Letter to you along with the paperwork for the student visa application. After reviewing the Offer Letter, you can sign it and make the payment for the tuition, visa & OSHC fees. You can then return the signed Offer Letter, the payment receipt and the other required documents to us so that we can request for your Confirmation of Enrollment (CoE) which will be used for your visa application later on.
        We then organize your OSHC certificate and proceed with your student visa lodgement. Following the lodgement, we simply wait until the Immigration has made the decision on the visa application.

        I can confirm that you will obtain the refund of your tuition fees and the OSHC fee if your student visa is rejected.

        Thank you and please do not hesitate to inform me if you have further question.

        Comment


          #19
          Re: Студентска виза

          Ми то аз няма какво повече да добавя - те хората са си го написали в сайта на имиграционните

          Колкото до това в ОЗ - малко странно каква организация е, че иска да плати там на академийката от твое име (един вид дай на нас парите, пък ние ще им платим). И интересно колко вземат за "услугата". Защото както е написано, с приличен английски би трябвало сам да може да си го свършиш.

          Колкото до липсата на половинка и деца, не се знае как ще го разтълкуват. Ето ти 2 възможности:

          1. Необременен си, тоест си потенциален емигрант.
          2. Обременен си, тогава за чий ще ходиш да учиш английски в друга държава вместо да си гледаш и да си издържаш семейството

          Comment


            #20
            Отг: Re: Студентска виза

            Написано от NikiG Виж мнението
            Ми то аз няма какво повече да добавя - те хората са си го написали в сайта на имиграционните

            Колкото до това в ОЗ - малко странно каква организация е, че иска да плати там на академийката от твое име (един вид дай на нас парите, пък ние ще им платим). И интересно колко вземат за "услугата". Защото както е написано, с приличен английски би трябвало сам да може да си го свършиш.

            Колкото до липсата на половинка и деца, не се знае как ще го разтълкуват. Ето ти 2 възможности:

            1. Необременен си, тоест си потенциален емигрант.
            2. Обременен си, тогава за чий ще ходиш да учиш английски в друга държава вместо да си гледаш и да си издържаш семейството
            Попринцип не ми изглежда ''скам'' сайт дето се вика още повече че гарантират връщане на парите при неполучаване на студентска виза ? (вярно че се дават 500 долара при кандидатстване за виза но те си остават за Австралия,както и за която и държава да кандидатстваш тези такси не се връщат)

            Отностно дали съм потенциален емигрант или не това си е съвсем индивидуално при всеки, и до късмет дето се казва може да мятат стотинка за това дали да ти дадат студентска виза или не аз си мисля че вече не е толкова трудно да се вземе виза дори за курс.. говоря за Австралия за НЗ не знам.. но работните места и шанс за работа в Австралия са по големи дори да съм само с курс .. знам че квартирата варира около 200 на седмица , но по 40 часа седмично(след първите няколко месец) по 15 на час пак е добре

            Comment


              #21
              Отг: Студентска виза

              Писах си с една мацка която е в НЗ Уелингтън,каза ми че има право да работи по 20ч.седмично и квартирите варират около 180>280 седмично .. Учи в The Campbell Institute каза ми че след като ти изтече студ визата ако искаш можеш да останеш да работиш там и да ти се удължи визата с още 1 година (според зависи ) И те така

              Comment

              Working...
              X