Съобщение

Collapse
No announcement yet.

TSS visa - Rumi i Stan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: TSS visa - Rumi i Stan

    Да, застраховката е условие към визата. Трябва да прочета отзиви за различните фирми които предлагат подобни.

    Sent from my LG-H820 using Tapatalk

    Comment


      #17
      Отг: TSS visa - Rumi i Stan

      Толкова дълго бяхте упорити и последва УСПЕХ! Наистина е много хубаво, когато в края на деня си постигнал своето. Пожелавам ви да сте наистина щастливи в Австралия.

      Comment


        #18
        Re: TSS visa - Rumi i Stan

        Страхотна новина! Честито и от мен! Няма да съжалявате

        Comment


          #19
          Отг: TSS visa - Rumi i Stan

          Иха, много яко... Браво и Честито Дано всичко е все така

          Comment


            #20
            Отг: TSS visa - Rumi i Stan

            Започнаха да ме хващат нервите от бавните темпове на ААSW и писах на моите какво да правя, тъй като не мога да си планирам пътуването докато не знам какво правим. Те отговориха че няма значение кога ще излязат оценките защото мога да започна да преподавам без тях, просто не мога да супервизирам студенти в практикумите им. И малко ми олекна - билет за 16-и септември и квартира за седмица през airbnb. Май е малко оптимистично да си мисля че ще намеря семейна къща за седмица, но ще удължа престоя на място ако се наложи. Мъж и деца засега плануват да дойдат към края на ноември като натоварят катуна, но ще видим дали ще издържим толкова време разделени - досега рекорда ни е седмица.
            Започвам работа на 1и октомври. Започна да ме хваща шубето (което знам че е нормално) - оставям сигурна работа, на която буквално мога да се пенсионирам. Мен лично мисълта че мога да работя на едно място до края на живота си ме докарва до паник атака, но си е плюс да имаш сигурност някаква. Нямаме спестявание, но живеем спокойно и си позволяваме пътувания и развлечения. Децата са ОК тук, това им е родината, макар че не се определят като местни. А сега ще накарам цялото си семейство да загубят комфорт и спокойствие и да започнат на ново място от нулата. Искрено се надявам мъжът ми да може да си намери работа бързо и да му харесва, защото той най-много жертва заради моята емигрантска болест да не мога да стоя мирно на едно място. И така това е последният ъпдейт тук.
            Разглеждам здравни застраховки засега. Мисля да кандидатствам за 189 visa когато ми излязат оценките. Ако не са позитивни, ще правя оценка като lecturer през VETASSESS, което със сигурност ще получа, но сега не направих защото не ми се харчеха още пари без да е наложително.

            Comment


              #21
              Отг: TSS visa - Rumi i Stan

              Keep calm and start packing

              Comment


                #22
                Отг: TSS visa - Rumi i Stan

                Написано от badabing Виж мнението
                Keep calm and start packing
                Първо да свърша работа края на юли, после да отидем до бг за три седмици и като се върнем края на август ще започна с кашоните пак. Поне имам тренинг отпреди две години като се преместихме от източния бряг. Сега само един океан ще трябва да минем.


                Sent from my LG-H820 using Tapatalk

                Comment


                  #23
                  Отг: TSS visa - Rumi i Stan

                  Написано от sipirumi Виж мнението
                  ....... И малко ми олекна - билет за 16-и септември и квартира за седмица през airbnb. Май е малко оптимистично да си мисля че ще намеря семейна къща за седмица, но ще удължа престоя на място ако се наложи. Мъж и деца засега плануват да дойдат към края на ноември като натоварят катуна, но ще видим дали ще издържим толкова време разделени - досега рекорда ни е седмица.
                  Започвам работа на 1и октомври. ......
                  Здравей, @sipirumi, моля, ако има някой по-запознат с наемането на къщи във Victoriа, да сподели, но при мен, вече след като бях започнал работа, в квартал средна хубост, чаках повече от 10 дена да ме одобрят за една къща... тук в Qld, където празните къща са под път и над път, чаках 2 седмици - при положение, че имам супер положитилна оценка от предишният ми наемодател (фирма)... тук установих, че много се чака.

                  Това с удължаването на airbnb, е много несигурно - аз също очаквах да се получи и беше ОК за 5 дена, но в един момент се оказа, че за 3 дни е заета стаята и трябваше спешно да търся изход - а с airbnb, се чака поне 2 дена за отговор...

                  П.П. И аз кацнах на 16.09 в Сидни и моите хора кацнаха на 29.11 ( и преди това рекордът ни е бил 1 седмица) - преживява се - слава богу има Skype и т.н. .. и аз оставих държавна работа, на която със сигурност щях да се пенсионирам - от над 500 души на моята позиция, имаше 2-ма напуснали работа за последните 10 г... но пък нямах осигурена работа в Сидни.

                  П.П.П. Успех и поздрави!

                  Comment


                    #24
                    Отг: TSS visa - Rumi i Stan

                    Иво, много съвпадения ни се събраха - моят големият син е Иво

                    Май наистина не прецених и не запазих достатъчно време, сега го удължих до края на месеца, за да ми е по-спокойно. А самата квартира е почти в двора на университета, така че ако се наложи да остана там за по-дълго ще мога да ходя на работа пеш.
                    За дългосрочната квартира ще гледам да е в близост до моята работа, за да изкараме с една кола. А и съм се затъжила за вървене, Берик много ми напомни на бг градче защото беше компактен и walkable.

                    Comment


                      #25
                      Отг: TSS visa - Rumi i Stan

                      Руми, няма да стане за седмица. Оптимистичния вариант е 2 седмици и имай предвид, че ще е необзаведена. Най-добрият начин да ги накараш да се мръднат е да им предложиш + $10-20 на седмица ако move-in date е еди-кога-си

                      Ще домъквате ли контейнер с мебели? Ако да - той кога ще пристига?

                      Като резервен вариант огледай Гъмтри: https://www.gumtree.com.au/s-propert...364l3001408r10

                      Short term: https://www.gumtree.com.au/s-short-t...295l3001408r10

                      Тук обявите са основно от собственици и става по-бързо и не се заглеждат много. Има и обзаведени но има и dodgy, да имате предвид

                      И без паника, всичко ще се нареди! Аз 2012 г. от 2000лв НЕТО заплата в Пловдив се домъкнах в Мелбърн на below average заплата (май 60к беше бруто) Таман искаха да ме правят тийм лийд в Пловдив и аз им викам: няма смисъл, отивам да гоня дивото

                      Comment


                        #26
                        Отг: TSS visa - Rumi i Stan

                        Основно през домейн и риълтър гледам, че гъмтрий нещо фиши ми се вижда, но ще разгледам и там.
                        Мебели ще мъкнем, но контейнер ще се праща ноември, моите като решат да идват насам, така че едва ли ще пристигне тук до януари.
                        Ще се купуват някакви матраци и неща втора употреба. Лошото е че ще съм без кола и ще завися на хората да се съгласят да ми ги докарат, или аз ще трябва да рентна кола за да ги взема - ще го измислим. За себе си не се притеснявам, живяла съм от куфари с месеци и преди, но малките като дойдат ще трябва да мислим варианти.

                        Удължиха ми airbnbто до края на септември. За после ще гледаме според това как се движат нещата с апликейшъни и къщи, които ми харесват. Уж септември казват бил добър месец за рентали.

                        Sent from my LG-H820 using Tapatalk

                        Comment


                          #27
                          Отг: TSS visa - Rumi i Stan

                          Още малко информация за TSS visa. Със затягане на изискванията за квалификация и предишен опит, са намалили стриктността с която следят за здравна застраховка. Преди не можеше да се получи грант преди да се изпрати доказателство за застраховка, а сега е част от клаузите на гранта но не се изисква да се качва онлайн. Аз все пак го ъплоуднах и разпечатах за да го показвам на летището.

                          Sent from my LG-H820 using Tapatalk

                          Comment


                            #28
                            Отг: TSS visa - Rumi i Stan

                            Никой не ме провери на летището за наличие на застраховка. Минах през автоматична проверка където си сканирах паспорта и една машина ме снима мен, и толкова. Жив човек не срещнах. Чак странно ми стана.

                            Иначе ъпдейт за мъжа ми който толкова много се притесняваше дали ще си намери работа е, че мина едно телефонно интервю от където си чака офертата, а от второ място му пратиха имейл вчера че са много заинтересовани от опита му. Аз му пратих резюмето на общо три места, така че добър скор има две от три. Май няма да има нужда да се пенсионира все пак както се гласеше на шега и ще започне направо с работа като дойде.

                            Sent from my LG-H820 using Tapatalk

                            Comment


                              #29
                              Re: TSS visa - Rumi i Stan

                              Вие сте си опекли работата Да не ви мислим много

                              Comment


                                #30
                                Отг: TSS visa - Rumi i Stan

                                Да, нещата се нареждат от само себе си и много ми харесва мястото засега. Естествено все още съм турист и гледам през тези очи а не през ежедневието и разни дребни нещица, които ще ме дразнят сигурно.
                                Има хубава природа наблизо, градът е голям но и малък достатъчно за да е наблизо всичко. има голямо дайвърсити на хора и това ми харесва най-много. Храната е вкусна и разнообразна, което е вследствие на предното. От утре тръгвам пеш и с градски транспорт че връщам колата и ще видим как ще се справя и с това.

                                Sent from my LG-H820 using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X