Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Откриване на сметка

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Отг: Откриване на сметка

    Да, казаха ми точно разхода. Зависи и на какъв служител попаднеш: в единия клон ми говореха и за допълнителни такси, но след разговор с кол центъра им, валутните дилъри и служителите в друг клон стана ясно, че няма такива. Таксата им от ЛВ в АУД е 10 евро за суифт + 0.15% от сумата.
    Трябва да вземеш предвид и такса входящ трансфер на приемащата банка.

    Comment


      #47
      Отг: Откриване на сметка

      За справка на заминаващите ( прозвуча като на гарата, но нищо :-))

      Току що видях,че в Ozforex-a са включили и BGN. Т.е. вече не се налага обръщането от BGN -> Euro -> AUD.

      Jorje

      Comment


        #48
        Отг: Откриване на сметка

        Аз не мога много пълно да обследвам как работи включването на BGN... поддържат ли сметки в БГ? (това би било най-интересно)
        След като се регистрирах към края на миналия месец поискаха да ми пратят писмо с код който да въведа в системата им = да си удостоверя адреса. Аз още нищо не съм получил, но оттогава на 2 пъти ми се обажда брокера да пита дойде ли писмото с кода, дори изпрати второ писмо.

        Comment


          #49
          Отг: Откриване на сметка

          В интерес на истината BGN стана available от скоро. Аз по принцип си следя курса Euro / AUD и преди около 10 дни открих,че вече и BGN e в листата им ( който със сигурност го нямаше преди това). Аз си го обяснявам,че вече поддържат и сметки в BGN и няма да се налага обръщане от BGN в друга валута и от там в AUD. Но най-точно мисля,че биха казали от Ozforex. Дано да дойде по-скоро писмото ти за да се внесе малко яснота.

          Между другото сигурен ли си,че не е в пощенският клон? Обикновено като имат международно писмо оставят бележка да отидеш да си го вземеш от пощата. Само предположение.

          Поздрави и дано има развитие по въпроса. Ще е доста удобно директно с BGN.

          Jorje

          Comment


            #50
            Отг: Откриване на сметка

            Това ми отговори дилъра:
            ...
            The Bulgarian Lev is a currency that we can sell our clients but I am afraid we cannot accept payment in the Lev. We don’t have a sufficient banking relationship in Bulgaria to allow this.
            ...

            Comment


              #51
              Re: Откриване на сметка

              Ще проимат от Форекс-а скоро.... Може би са се събудили след като преведох 40К ЕУР от БГ към Лондон да получа НЗД в НЗ - защото не можах да пратя левове, а с тази политическа нестабилност и непрекъснато отъняващ фискален резерв бях на ръба на нервна криза март

              Comment


                #52
                Отг: Откриване на сметка

                Днес попаднах на https://transferwise.com. Изглежда като добър вариант на ау/нз форекс. Ще пиша пак ако го пробвам.

                Comment


                  #53
                  Re: Откриване на сметка

                  Аз съм склонен да ги пробвам, ако ми се наложи. Особено след като прочетох една статия днес в USA Today:
                  London's TransferWise aims to disrupt banking

                  Comment


                    #54
                    Отг: Откриване на сметка

                    Това го написах преди 7 месеца за transferwise


                    От известно време ми се случва и да получавам реклами за http://currencyfair.com, мисля е подобно, но нямам собствено мнение.

                    Comment


                      #55
                      Отг: Откриване на сметка

                      О, да, тотално съм забравил. Жалко, че ако сметката не е в BGN пак трябва да се минава през не-българска банка. :/

                      Comment


                        #56
                        Отг: Откриване на сметка

                        Привет на всички!

                        Въпросът ми не е свързан с откриване на сметка, но търсачката ме докара тук.
                        Предстои ми плащане към австралийската асесваща организация. Мой познат ме насочи към TransferWise и това изглежда евтин и вече проверен вариант. Изискванията на институцията обаче са следните:

                        The fee is payable to AACA by one of the following methods:
                        • a bank cheque in Australian dollars drawn by a bank outside Australia that
                        has bank clearance arrangements with an Australian bank
                        • a foreign draft drawn on an Australian Bank in Australian dollars
                        • a bank cheque drawnby an Australian bank
                        • a money order issued by Australia Post

                        For electronic funds transfer from an Australian bank account, AACA’s bank account details are:

                        Account Name AACA
                        BSB 032-727
                        Account Number 13-2465
                        Enter your family name and date of birth in the description field and submit the
                        receipt with your application.

                        AACA does not accept cash, travellers’ cheques or payment by credit card or
                        electronic funds transfer from international bank accounts.

                        До сега не съм намерила банка в БГ, която да издава чекове в AUD и надеждата ми е в TransferWise. Писах им и чакам отговор.
                        Някой с опит ще сподели ли мнение дали TransferWise биха свършили работа? Ако не, ще съм благодарна да получа съвети. По принцип таксата е солена и не ми се иска да експериментирам.

                        Предварително благодаря!

                        Comment


                          #57
                          Отг: Откриване на сметка

                          Transferwise би трябвало да свършат работа и по стандртния начин. Ти като им изпратиш от БГ сумата, те я обменят в АУД и изходящия превод към сметката на Ветасес ще е иницииран от Австралийска банка (не помня с коя работеха).

                          Comment


                            #58
                            Re: Откриване на сметка



                            Изглежда, че може Започни да извършваш трансфер и виж докъде ще те докара (не го приключвай).

                            Comment


                              #59
                              Отг: Откриване на сметка

                              Привет на всички.

                              ПИБ (колкото и да не ги харесвам и да са неграмотни), са с референтна банка NAB в Австралия. Ако си в София (не, че нямат клонове навсякъде в БГ, но до сега само в София съм попадал на знаещи какво ги питам служители) си струва да се попита в техен клон.

                              Ако ти кажат, че не знаят - кажи им, че NAB им е референтната банка в AU.

                              Иначе на Transferwise банката в БГ е Булбанк.

                              Успех.
                              Jorje

                              Comment


                                #60
                                Отг: Откриване на сметка

                                Привет, Jorje!
                                Оказа се, че разни банки издавали в миналото банкови чекове в AUD, но не знам защо вече не.
                                В ПИБ питах - издават чекове само в GBP и EUR. Unicredit издавали преди (по информация от дамата, която пише чековете в централата ), но от скоро не издавали в AUD (шанс!), a само в USD и ЕUR. International Asset Bank могат да ми издадат чрез банка в Австралия нещо в AUD, което се казва "swift check". Пак е ценна книга, но не ми стана ясно точно какво е. Чакам да ми кажат дали могат да ми го доставят в БГ физически, защото искат да го пращат директно на получателя. Transferwise още не отговарят. Някой ако има друга информация, защото не е изключено да не съм попаднала на правилните служители, моля да каже.

                                Извинявам се, ако е оф топик...

                                Comment

                                Working...
                                X