Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

    ...
    Last edited by RosDi; 22-03-14, 04:42.

    #2
    Re: Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

    Здравейте, и ние сме двама счетоводители с магистратури по икономика. За съжаление в Long term shortage List единствените квалификации, които дават бонус точки в областта на финансите са вътрешен и външен одитор и Supply and Distribution Manager. Ние проучихме възможността да придобием квалификацията вътрешен или външен одитор и се оказахме малко като в омагьосан кръг. Накратко, за да признаят в НЗ, че си квалифициран одитор трябва да държиш при тях допълнително около 10 курса - това отнема доста време и средства /цената на обучениета там е доста по-различна от тук/. И тъй като и ние не можахме да преценим към кои специалности от List of Skilled Occupations да се насочим, избрахме да работим с емиграционен агент като се надяваме той да прецени кое е най-добро.

    Comment


      #3
      Отг: Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

      Здравейте - няма ли някаква възможност за асоциирано или провизирано членство към съсловната организация, която да ти признаят професията, с която искаш да кандидатстваш и като допълнително условие да миграция да се задължиш в рамките на година-две да вземеш курсовете и да станеш пълноправен член?

      Имаше такова нещо при някои специалности, които изискват регистрация, та си помислих за счетоводните дали би било така. Отделно имиграционните в НЗ са свикнали да работят с визи с условия - какво ли не съм чел написано на самата виза. Ще проверя и аз в NZICA как стоят нещата и пак ще пиша.

      Comment


        #4
        Re: Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

        Когато аз проучвах нещата се интересувах за членство в NZICA, за да получа бонус точки за квалификация вътрешен/външен одитор. Позабравила съм детайлите, защото в крайна сметка стигнах до заключението, че е почти невъзможно да получа членство докато съм в БГ. Комуникирах си директно с NZICA и протърках копчетата на клавиатурата от мейли, докато ми изяснят как стоят нещата там. Първата стъпка до пълното членство е provisional membership, за което изискваха да си поне бакалавър и да си изучавал един куп икономически специалности /мисля, че бяха общо 15/. Аз съм с магистратура финанси и съответно всички курсове съм ги изучавала /освен NZ trade law/. Оказа се обаче, че NZICA признават най-много 5 курса щом си чужденец и не си завършил NZ университет. Опциите бяха две: 1. да уча дистанционно 10 курса в утвърден от NZ университет и тогава да кандидатствам за provisional membership; 2. да уча в някой утвърден от NZICA университет в Уелс, Шотландия или Англия /това бяха най-близките/, да кандидатствам за членство в съсловната организация на съответната страна и после да искам в НЗ приравняване на това членство с тяхното. И двата варианта изискват доста време и средства. За втория вариант даже трябва да съм работила поне 2 години във финансова компания като Earns & Young или KPMG. Мислех, че ако изкарам курсовете за одитор тук в БГ това ще е решение, ама .... Накратко стори ми се мисия невъзможна.

        Nick, все пак, ако ти се добереш до друга информация по въпроса и имаш и други опции ще е супер да споделиш.

        Comment


          #5
          Отг: Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

          Попрочетох и аз сега и ще пиша какво съм разбрал. Нищо чудно, че се отказах от счетоводство в НЗ - исках го, защото не се променя толкова бързо като технологиите и винаги ще може да те храни. От друга страна, за да стана счетоводител ще ми трябват 6 г, поне $15К за обучение и после ниска заплата за последните 3 от 6 години - тоест в крайна сметка ще загубя около $70К и 6 г, а после ще получавам колкото сега. Като се има предвид, че моята текуща заплата ще расте с времето, реших, че не си заслужава упражнението. Но достатъчно лирическо отклонение:

          Ако сте завършили поне бакалавър по счетоводство в БГ, ще ви трябват следните 6 курса:
          Required accounting topics
          • Advanced financial accounting
          • Advanced management accounting
          • Auditing and assurance
          • Taxation (NZ)
          • Business finance/treasury
          Required business topics
          • NZ commercial law
          (изискванията са взети от този документ)

          Които от своя страна са държани в одобрен университет -> СПИСЪК

          Вие трябва да се поровите и да видите дали университетът предлага изцяло дистанционно обучение, колко струва и да прецените дали си заслужава да държите тези 6 предмета. Дори и да са на същата цена като за международни студенти в НЗ (най-вероятно ще са - това, че са дистанционно не намалява цената), пак имате предимството, че ще спестите режийните, а и ще можете да продължите подготовката си по английски.

          Но наистина - не би било леко. Отделно задават се нови промени 2013. Не ги четох, но връзката за това е ТУК.

          Comment


            #6
            Отг: Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

            Последните 3 мнения са преместени в нова тема: http://www.bg2nz.com/showthread.php?t=46
            Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

            Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

            Comment

            Working...
            X