Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Настаняване в Нова Зеландия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Настаняване в Нова Зеландия

    Здравейте,

    Вече цялото семейство имаме резиденс клас визи и близките месеци ще се отправяме към НЗ Основният въпрос, който ни вълнува на първо време е къде ще отседнем като пристигнем. Тъй като сме с малко бебенце няма да имаме възможност да обикаляме много и да избираме тепърва къща под наем се чудим как да наредим нещата още преди да тръгнем. Може ли тези от вас, които вече са се установили да споделят опита си как са пристигнали и настанили?

    Поздрави,

    Вики

    #2
    Отг: Настаняване в Нова Зеландия

    Здрасти Вики,
    Не хранете големи очаквания, защото тук къщите (или поне това което аз съм видял) са доста пропити с влага, не са изолирани (заради предимно постоянната температура) и като цяло не отговарят на "европейските" изисквания. Освен това често са малки и тесни и стари. Чешмите рядко са със смесител, а виждам също по обявите да кажем баня с вана с два крана (един за топла и един за студена вода) и без душ. Така че определено трябва повечко късмет да попаднеш не на "идеалната", а по-скоро на "прилична" къща/дом.
    Към кой район сте се насочили? Обяви има много - предполагам сте намерили и в Трейдми-то или www.realestate.co.nz - би трябвало да има и много други, но аз лично не съм търсил.
    Дай малко инфо - кога идвате и къде?
    Поздрави,
    Ники

    Comment


      #3
      Отг: Настаняване в Нова Зеландия

      Помислете за по-скъпа квартира първоначално ($300-400+/седмица), но с добри условия. Срок, обзавеждане и местоположение. Това ще излезе много по-евтино от хотел и от закупуването на мебели още от първия ден. Да не говорим колко време и нерви ще спести.
      При първа възможност ще огледате за по-добри алтернативи.

      Тук пазара на имоти е много динамичен и хората сменят често. Днес се бъзикахме с жена ми, че като се измърсят прозорците отвънка и сменяш квартирата. (тънкия хумор идва от това, че голяма част от прозорците тук се отварят нагоре | \, а не на ляво/дясно и общо взето няма как да се изкеркинечиш да ги измиеш отвън)

      Шансовете да намерите супер оферта от раз са малки (не за друго, ами не познавате пазара, кварталите и качеството на имотите тук), така че спокойно - наемате спрямо нуждите. Сега е важно да стъпите без да се притеснявате от жилищни проблеми, после да е по-евтино, следва близо до училище/работа, а след това идва ред на закупуването на мечтаната барака с заден двор

      Ключовата дума е flexible, а не както сме свикнали в БГ "купувам/наемам и няма крачка назад!".

      Надявам се да съм ви бил от полза и очакваме развитие!
      Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

      Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

      Comment


        #4
        Отг: Настаняване в Нова Зеландия

        Благодаря за отговорите и насоките!

        Comment

        Working...
        X