Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете на Стефан и Албена

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансовете на Стефан и Албена

    1. 33
    2. бакалавър и магистър - Компютърни системи и технологии
    3. 8г. като C#/.NET Developer
    4. болна тема - вероятно ще изкарам необходимия IELTS резултат, но има много за подобряване. Активно се готвя за IELTS и се надявам да го взема в близките 2-3 месеца. Нямам притеснение да говоря и пиша, но не мога да се изразявам така, както искам (комуникативна личност съм). Нямам никакво съмнение, че ще се справя и един ден ще съм много напред

    1. 35
    2. бакалавър и магистър - PR
    3. 10г. като маркетинг специалист
    4. отличен английски език - готви се за IELTS Academic (ще обясня защо точно Academic)

    Здравейте,

    не съм нов във форума, но скоро взехме решението, че искаме да се преместим в Нова Зеландия в рамките на 1 година. С други думи казано... това е единствената ни цел в следващата една година. Иначе тази идея датира от 2016, но много вода се изтече и все не бяхме готови за тази крачка... през 2016 се роди нашата щерка, 2017 капарирахме апартамент, 2018 жена ми забременя с нашия син, началото на 2019 придобихме апартамент, а в средата дойде на бял свят и нашето второ дете. И като ще е гарга да е рошава... нямаме никакво намерение да спираме дотук... 2020 е прекрасна година за поредното ново начало...

    Какво сме свършили?! Ами през последните 3-4 години сме изчели всичко, буквално!!! Разбира се винаги има какво да ни изненада, но сме наясно с емиграцията в НЗ, а тя е многоооо сложна, но не и невъзможна. В края на 2017г. преведох и легализирах нашия Experience&Qualification. През 2018 взехме необходимите IQA. Преди около 2-3 седмици подписахме договор с nzshores (immigration adviser company). Добрата новина е, че те смятат, че е възможно да вземем PR.

    Планът...

    1. Ще се опитам да намеря работа от разстояние... шансовете клонят към нула, но това ще ми е целта до края на март. Ако случайно стане, ще взема working visa и след това ще кандидатствам за PR.
    2. Ако горното не сработи Албена ще кандидатства за магистратура и ще се опитам да взема виза като неин мъж, която ще ми позволи да работя докато тя е магистър и до 3г. след това. Следва PR.
    3. Ако не приемат Албена ще подам документи за PR. Изглежда да събирам достатъчно точки. Проблемът е че без job offer не мога да взема PR. В най-добрия случай ще взима job searching visa за 9 месеца.
    4. Ако нито едно от горните не стане, ще се пробвам да дойда за 3 месеца с туристическа виза и да намеря работя (отчаяно нали ).

    Така като пиша всичко това, може и повече от една година да мине

    Ще бъда благодарен на всеки, който иска да сподели опит с мен, да развие темата, да ме надъха като ми каже, че няма как да стане (или обратното), да ми покаже колко много не знам за емиграцията и да сподели с мен всички негативи и позитиви за които се сеща, абе изобщо да се излее.

    Надявам се, че това е само началото...

    #2
    Отг: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

    Огледай Австралия и точките. Аз навремето с подобни показатели взех ПР без да се занимавам с оферти за работа и подобни. А ако вземеш австралийски ПР може да кацнеш тук, да се снимаш с операта и да отлетиш към НЗ с пълни права за работа

    Иначе като ходих на ски се запознах с двойка немци които бяха дошли в НЗ като туристи, огледали сийк за бъзика и мацката си беше намерила работа за 2 седмици като НЕТ девелопър в Крайсчърч, работните визи излезли след още няколко седмици. Та всичко може, програмирането е перфектна професия

    Иначе успех!

    Comment


      #3
      Отг: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

      С 8 години C#/.NET опит пробвай в Xero - https://www.xero.com/about/careers/openings/.

      В момента наемат на килограм. Не съм на 100% сигурен дали правят интервюта онлайн (т.е. ако не си на място в НЗ), но си струва да се опита, а и гледам че са accredited employer, така че явно имат опит с наемането на чужденци. Постарай се в cover letter-а и давай. Успех.

      Comment


        #4
        Re: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

        Анита е права. Това е вариант, ако наистина НЗ ви е последната дестинация. Търсят се много девелопъри в момента. И ние в САП набираме ама със С++. Малко сложно е със спонсорството, НО обикновено ако работодателите не са акредитирани, това че имате имиграционен съветник е плюс и може да ги склони, тъй като той/тя ще води цялата процедура.

        Кандидатирай се и пиши лични кавър писма към всеки работодател. С удоволствие бих рецензирал, ако искаш и с език и с идеи. Ако решиш, сподели резюмето и писмата преди да ги пратиш с мен nikchosh@gmail.com в гугъл докс или ми пиши на лични в тази връзка. Иначе за всичко друго тук може да помогнем. ИТто е добре представено.

        Comment


          #5
          Отг: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

          Написано от anita82 Виж мнението
          Огледай Австралия и точките. Аз навремето с подобни показатели взех ПР без да се занимавам с оферти за работа и подобни. А ако вземеш австралийски ПР може да кацнеш тук, да се снимаш с операта и да отлетиш към НЗ с пълни права за работа

          Иначе като ходих на ски се запознах с двойка немци които бяха дошли в НЗ като туристи, огледали сийк за бъзика и мацката си беше намерила работа за 2 седмици като НЕТ девелопър в Крайсчърч, работните визи излезли след още няколко седмици. Та всичко може, програмирането е перфектна професия

          Иначе успех!
          Благодаря ти Ани.

          Знам за тънкия момент с Австралия, че ако взема PR ще мога да работя в НЗ. Преди гледах (и сега отново го направих) колко точки събирам, а те са 75 (ако имам 7 на IELTS). Губя точки от това, че не съм сам, също така от години.

          Гледах последните 6 тегления и минимума точки е 80-85. Единственият вариант да достигна тази бройка е да изкарам 8 на IELTS, което си е сериозно предизвикателство.

          Определено ще го имам предвид като опция.

          Относно това, че мацката си е намерила работа за 2 седмици... Надявам се, че подхождат по един и същи начин към СВ-та от Германия и България. Тя е била там, което си е плюс. Добрата новина е, че нищо не ми пречи да отида в НЗ с туристическа виза и съм готов да го направя.

          Comment


            #6
            Отг: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

            Написано от badabing Виж мнението
            С 8 години C#/.NET опит пробвай в Xero - https://www.xero.com/about/careers/openings/.

            В момента наемат на килограм. Не съм на 100% сигурен дали правят интервюта онлайн (т.е. ако не си на място в НЗ), но си струва да се опита, а и гледам че са accredited employer, така че явно имат опит с наемането на чужденци. Постарай се в cover letter-а и давай. Успех.
            Благодаря ти, изглежда наистина наемат на килограм Доста позиции има, така че остава да кандидатствам.

            Comment


              #7
              Отг: Re: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

              Написано от NikiG Виж мнението
              Анита е права. Това е вариант, ако наистина НЗ ви е последната дестинация. Търсят се много девелопъри в момента. И ние в САП набираме ама със С++. Малко сложно е със спонсорството, НО обикновено ако работодателите не са акредитирани, това че имате имиграционен съветник е плюс и може да ги склони, тъй като той/тя ще води цялата процедура.

              Кандидатирай се и пиши лични кавър писма към всеки работодател. С удоволствие бих рецензирал, ако искаш и с език и с идеи. Ако решиш, сподели резюмето и писмата преди да ги пратиш с мен nikchosh@gmail.com в гугъл докс или ми пиши на лични в тази връзка. Иначе за всичко друго тук може да помогнем. ИТто е добре представено.
              Благодаря ти Ники, със сигурност ще се възползвам от подадената ръка. Последните няколко месеца гледам какви точно .NET програмисти се търсят в НЗ, и от няколко седмици набирам знания за масовите позиции, така че се надявам скоро да започна с подаването на СВ-та.

              Прави ми впечатление, че сайтовете като Seek изискват да окажеш каква виза имаш/нямаш преди да apply-неш. Поради последното си мисля, че е по-добре да apply-вам направо на сайтовете с тихата надежда, че ще минат през първата страница на СВ-то преди да видят, че нямам виза (но имам консултант).

              Определено ще правя кавър летър за всяка позиция + ще нагласям СВ-то така, че да им хареса.

              Нямам големи надежди, но определно ще е опит.

              Мисля да споделям с вас всички етапи през които минавам. От една страна ще е страхотна референция, от друга страна ще имам още няколко чифта очи, които да прегледат. В момента събирам и превеждам необходимите документи. Предполагам до края на другата седмица ще съм ги изпратил на nzshores. В момента в който ми кажат, че са ОК ще направя списък и ще го пусна тук.

              Comment


                #8
                Отг: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

                За IT нищо не знам и не мога да помогна, но да подхвърля идея за преподаване в някой институт или уни. Издават работни визи без колебания.
                НЗ е абсолютно магическа. Много ме е яд че не се озовахме тук преди няколко години но здраве да е. Стискам палци за лесно и благоприятно развитие на задачата.

                Comment


                  #9
                  Отг: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

                  Написано от Стефан Виж мнението
                  Губя точки от това, че не съм сам
                  А това откъде дойде? Или са променили нещата или не си прав? За багажа точки не се губят, или имаш предвид че жена ти няма да ти даде 5 точки за партньор понеже не е в СОЛ листата или подобно?

                  Огледай и точки за спонсорство от щат, там даваха 10 за регионално и 5 за нормално, само дето това ще ви върже за 2 години в ОЗ. Но пък с Австралийски опит няма да имате проблем да се преместите в НЗ

                  Comment


                    #10
                    Отг: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

                    Написано от sipirumi Виж мнението
                    За IT нищо не знам и не мога да помогна, но да подхвърля идея за преподаване в някой институт или уни. Издават работни визи без колебания.
                    НЗ е абсолютно магическа. Много ме е яд че не се озовахме тук преди няколко години но здраве да е. Стискам палци за лесно и благоприятно развитие на задачата.
                    Благодаря ти. Сигурен съм, че с огромния си опит извън България има с какво да ме напътстваш.

                    Comment


                      #11
                      Отг: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

                      Написано от anita82 Виж мнението
                      А това откъде дойде? Или са променили нещата или не си прав? За багажа точки не се губят, или имаш предвид че жена ти няма да ти даде 5 точки за партньор понеже не е в СОЛ листата или подобно?

                      Огледай и точки за спонсорство от щат, там даваха 10 за регионално и 5 за нормално, само дето това ще ви върже за 2 години в ОЗ. Но пък с Австралийски опит няма да имате проблем да се преместите в НЗ
                      И аз се изненадах доста. Ето тук може да провериш:



                      You are single or your partner is an Australian citizen or permanent resident 10
                      Сега като се загледам, това + до 33г. максимален брой точки ме навежда на мисълта, че не искат други хора. В това може и да има резон, но не мога да преценя от толкова далеч. Напоследък в НЗ също отказват/бавят визи за партньор (поне такива новини намирам).

                      Както казах последните тегления са с минимум 80-85, което ме навежда на мисълта, че тези 10 (-5 за възраст и -5 за партньор) точки са решаващи.

                      Разбира се остава вариантът за повишаване на точките от Английски.
                      Last edited by Стефан; 28-11-19, 06:08.

                      Comment


                        #12
                        Отг: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

                        Питах бивша колежка която в момента е мениджър в Херо по въпроса с overseas candidates:

                        Q: Are Xero doing online interviews with candidates that are still overseas and want to relocate? I see they are accredited employer.

                        A: Some groups definitely are - I haven't done this for people in my group yet, but I would consider it if they came well recommended. So many overseas applications are really random and non-specific.

                        Even for accredited employers it takes quite a bit to get overseas candidates over the line, they usually take a while to arrive, and it can be hard to gauge how good they are from remote.

                        So it's not my preference usually
                        Така че е важно да си убедителен в кавър летъра относно намеренията ти да се преместиш в НЗ - работиш с имиграционен консултант, имаш подготвени документи и т.н. Освен това можеш да кандидатсваш за повече от една позиция, както се вижда от отговора по-горе различните отдели имат различни нужди и съответно да са по-склонни да работят с кандидати които не са в НЗ.

                        Comment


                          #13
                          Отг: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

                          Благодаря ти за усилието, ако знаеш за колко неща ме замисли само... Явно трябва да положа големи усилия за да се докопам до интервю, което опреледенело е ОК, защото имам цялото време на света.

                          Преди около месец ми писаха от Propellerhead, че искат да ме интервюират. Беше абсолютен късмет, защото една мацка от LookSee ми беше дала профила. Минах едно интервю с общи въпроси и няколко теста (за интелигентност и такива глупости). След няколко дена ми писаха, че програмисти разглеждат CV-то ми наред с всчики останали и ще решават дали ще ме допуснат до техническо интервю. След една седмица ми написаха, че има други кандидати, които имат много близък опит до този, който им е необходим. Тогава разбрах, че трябва да забравя моя БГ опит с търсене на работа (пускам на 5 места, обаждат се от 5 и стигам до job offer от 5) и да положа екстра усилие в обеждаването, че аз съм човекът за тази позиция. Заради това си направих труда да набележа кои са масовите технически изисквания, и сега чета здраво. След това спокойно ще мога да си разгърна СВ-то и да не се притеснявам от въпроси. Последното ме спираше да сложа в СВ-то повечето технологии, които Propellerhead изискваха.

                          Още никъде не съм подавал СВ-та, така че перспектива има.
                          Last edited by Стефан; 28-11-19, 06:07.

                          Comment


                            #14
                            Отг: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

                            Здравейте,

                            от миналата седмица започнах да контактвам старите ми работодатели за reference letter. Вече един се съгласи и ме помоли да му направя примерен reference letter. В интернет има планина от примери, но ми се иска да ви попитам и вас. Случайно да пазите някой letter, който е минал assessment? Би било прекрасно, ако го споделите с мен. Ако се сещате за някакви специфики, моля, споделайте.

                            Благодаря предварително.

                            Comment


                              #15
                              Отг: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

                              Оффф, писах писах и и се изтри... фффф

                              отново:
                              Hello,

                              За референцията - превеждали сме от бг на англ за Оз. Общо взето два компонента - професионален и личностен и всичко да е мн мн мн позитивно. Професионален - какво си работил (длъжностна характеристика), по какви проекти си бил въвлечен, как си допринесла за разрешаването на казуси. Личностен - колко позитивен човек си, как добре се работи с теб индивидуално и в екип (мн важно), как си се вписал в екипа, какви идеи си давал и как си се развил през времето на в тази компания. Как много те харесват и въпреки, че си си тръгнал сте останали в мн добри отношения и ти желаят вс най-добро в бъдещото ти професионално развитие.
                              Зависи от конкретният случай, но това в общи линии...

                              Писалисме и реферънс на интърншип на работа - там се казва какво е научил и колко хубав човек е пак...

                              За англиския - бих те посъветвала да отидеш да си направиш пробен тест, за да видиш накъде си. Аз ходих в Дарби център (до св. Неделя) при учител акретиран ИЕЛТС, правих на всички компоненти и после само на райтинг. Вторият път на изпита изкарах 7 на академик. Плащаш си за компонент и получаваш подробно защо оценката ти е такава.

                              Успех!

                              Comment

                              Working...
                              X