Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Резултати и впечатления от изпита

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: Резултати и впечатления от изпита

    Аз вече подадох обжалване, да видим след два месеца какво ще стане.

    Listening-а изисква яка концентрация от началото до края. Първите два-три теста, които правих, бяха с отчайващи резултати - под 7, особено проблемни ми бяха спелуванията на разни имена - твърде бързо го правят в записите.
    След това им хванах цаката с добро разучаване на въпросите преди да започне самия запис. С това трябва да се почне още като пуснат диска - в началото има пример - докато върви примера трябва да се четат другите въпроси. След това между отделните части дават време за проверка на отговорите - аз никога не го правя (каквото съм написал, написал) - директно отивам на следващата част и чета въпросите, като предполагам какви могат да бъдат евентуалните отговори и после търся потвърждение на предположенията докато върви записа. Особено гадна е четвъртата част, където обикновено въпросите и възможните отговори са доста дълги и понякога времето не стига да се изчете всичко, но там вече се импровизира. Чак в края, когато е времето за прехвърлянето на отговорите проверявам за правописни грешки и граматически несъответствия на отговорите ми. С тази стратегия никога не съм падал под 8 на този модул при тестчетата, които си правих, така стана и на изпита.
    Сега си спомних, че на нашия изпит имаше проблеми със записа на четвъртата част и се наложи да я повтаряме след Writing-a - чак до Лондон май са звъняли квесторите, за да им дадат разрешение за това.

    Comment


      #17
      Отг: Резултати и впечатления от изпита

      eNd3r, да не забравиш да се похвалиш от резултата.
      The depraved are devoted.

      Comment


        #18
        Отг: Резултати и впечатления от изпита

        За съжаление няма нищо за хвалене - потвърдиха ми старите оценки. Ще се ходи пак на изпит ...

        Comment


          #19
          Отг: Резултати и впечатления от изпита

          Препрочетох темата и се оказва, че с permutation сме се оказали зли пророчици. Жалко наистина, но по-лесно се вдига много ниска оценка, докато твоите не са такива. Отделно, говоренето мисля, че се вдига най-трудно. Ще ходиш пак - това е добре, но виж как да се подготвиш за говорене.

          Добрата новина е, че с тези резултати биха те взели в Нова Зеландия

          Comment


            #20
            Отг: Резултати и впечатления от изпита

            хм... да нямаш проблем с говоренето независимо от езика. Т.е. да се опитваш да решиш проблем, който нямаш? Какъв социо тип си? Extrovert / Introvert? Ако вторият е нормално, ако си първият е от езика

            Чак ми е странно това за speaking-a. Аз бих обжалвал, ако те дели 0.5 или поне си струва да опиташ.
            Другото е, една водка преди изпита доста изглажда словореда, независимо от граматиката

            Comment


              #21
              Отг: Резултати и впечатления от изпита

              За второто явяване ти вече знаеш че изпитващия е "на твоя страна" и не цели да те закопае а обратно - ще бъдеш по-спокоен.
              Аз бях станал рано сутринта за изпита (пътувах), след това чаках над 7 часа за говоренето и се почувствах скапан... половин черен шоколад 1 час преди изпита свърши чудесна работа, а водката /под форма на доста бири/ я оставих за след изпита... ;-)

              Comment


                #22
                Отг: Резултати и впечатления от изпита

                NikiG, резултата е достатъчен за Нова Зеландия, но като прегледах техните списъци с търсени професии счетоводителите хич ги няма там. Единственото сравнително близко е одитор, но чак такъв нямам шанс да се изкарам.
                Митю, определено нямам проблем с говоренето на български, чак на логорея ме избива от време на време . Няма нужда да се набъркваме чак толкова навътре в психологията, за да се изясни причината за по-ниската оценка на говоренето. А тя е, че просто нямам практика с говорене на английски и ми трябва доста време (явно повече, отколкото трае самия изпит по говорене), за да "превключа" между двата езика. Под "превключване" имам предвид напълно да премина на другия език мислено, т.е. да мисля на него, а не да се налага да си превеждам какво са ми казали, след това да си обмислям отговора и да го превеждам обратно на английски - едно, че става бавно и друго, че се получават доста тромави и смешни изречения по този начин.
                Очаквах при изпита говоренето да е последно, както е обичайната подредба на модулите, точно за да имам време да "превключа" докато вървят останалите модули, но при мен говоренето беше два дни преди самия изпит. Другия проблем е, че когато не мога да се сетя за някоя дума, аз просто спирам, за да си я спомня, а това определено не помага за оценката, доколкото съм чел по форумите. Просто нямам рефлекс да продължа като замествам с друга дума или просто да говоря каквото и да е, за да замажа положението. Определено трябва да поработя по тази част. Имам време до 23 март - тогава ще видим дали съм се справил.
                Явно нещо не сме се разбрали с теб - аз всъщност обжалвах, но неуспешно. Водката смятам да си я пия след като видя резултатите от изпита (независимо положителни или отрицателни) .
                Permutation, и аз се надявам втория път да мине по-леко, след като вече веднъж съм минавал и знам за какво става въпрос. Напрежението при първото явяване беше доста сериозно (не съм се чувствал така от времето на първите си студентски изпити, а те бяха много отдавна) и това със сигурност е оказало влияние.

                Comment


                  #23
                  Отг: Резултати и впечатления от изпита



                  eNd3r: Много насериозно ги прие нещата, просто се шегувам. Аз съм на същото дередже като теб, но с writing-a

                  Comment


                    #24
                    Отг: Резултати и впечатления от изпита

                    Хм...ама защо така изостанала тази важна тема?

                    Митю, какво става с твоя writing?

                    eNd3r, ще стискам палци след 10 дена.

                    И мене ме тресе тресалото...Моят изпит би трябвало да е през месец май.

                    Части от това мнение и последващите отговори бяха пренесени в нова тема: Подготовка за IELTS
                    Last edited by MyCTaKaP; 15-03-13, 09:24.

                    Comment


                      #25
                      Отг: Резултати и впечатления от изпита

                      Такааа, пак да се включа с впечатления от изпита (докато не са избледнели), резултат засега няма, дано след две седмици да е положителен.
                      Накратко, говоренето пак беше няколко дни преди основния изпит. Този път си говорихме за работа (какво работя, оставам ли до късно), какво правя след работа, спане (по колко часа на ден и т.н.), музика (каква предпочитам). В частта с cue card-а ми се падна да говоря за сайт (описание на сайта, откъде съм разбрал за него, какво ми е харесало в него, с какво ми е бил полезен и т.н.). Аз говорих за coursera.org - споменавам го, тъй като може да е полезен на всеки един, който се интересува от научаване на нови неща - предлага безплатни онлайн курсове по най-разнообразни науки от реномирани западни университети. След това продължихме с разискване на въпроси около интернет, онлайн пазаруване, използват ли възрастните интернет и т.н.
                      Слушането и четенето бяха общо взето обичайните неща. Този път при слушането явно не бях достатъчно концентриран и изтървах да чуя два отговора и си ги измислих по пътя на логиката (дано да съм улучил). На четенето се паднаха някакви суперизвъртяни (за мен) текстове, които според мен погребаха поне половината от учениците, които взимаха изпита заедно с мен - едно, че бяха на кофти теми (за промяната в отношението към децата и обучението им през 17-20 век, за самолекуването на животните и върха на сладоледа - за мнението на Толстой за изкуството) и второ, че бяха с множество суперспецифични думи. Отговорите на въпросите не бяха от очевидните, които съм свикнал да срещам при тестовете. Обикновено четенето вкъщи си го правя за 40 минути максимум, а този път откарах до 55 минути, тъй като се връщах по няколко пъти да чета някои пасажи, за да съм сигурен в отговора.
                      Писането пак беше някакъв страхотен късмет:
                      - първа задача - обясняване на bar graph и таблица за броя на населението и очаквана продължителност на живота в Китай, САЩ и Испания - тук се забавих прекалено много (30 минути) и писах над 200 думи, но имаше доста за обясняване. Заради това се притесних, че няма да стигне времето за
                      - втора задача - много приятна тема: Как бизнеса се намесва в професионалния спорт и дали това е добро или лошо и да дам лично мнение. Писах страшно много и до последно - над 300 думи със сигурност, дано да нямам много грешки в граматиката. Със сигурност се сещам за една грешка при изписване на дума, дано само една да е .
                      Та така, мисля, че като цяло този път нещата бяха по-добре на говорене и писане и малко по-зле на слушане и четене.

                      Comment


                        #26
                        Отг: Резултати и впечатления от изпита

                        Стискаме палци всичко да е наред този път

                        Comment


                          #27
                          Отг: Резултати и впечатления от изпита

                          Хммм Направо си звучи като академичен този ИЕЛТС Спокойно - прилично си се справил. Не следя много отблизо кой за колко пъти и кой вид държи, но дано да си имал късмет! Ще чакаме резултати.

                          Comment


                            #28
                            Отг: Резултати и впечатления от изпита

                            eNd3r,

                            дано всичко да е ОК с резултатите след 13 дена. Четейки внимателно темите и текстовете ми се ще да те попитам - това General или Academic IELTS беше? Някои от темите ми звучат доста академично, както каза NikiG.

                            Аз съм на финалната права и след две седмици ще се явявам в София. Странното е,че още нямам информация кой ден ще ми е Speaking part. Питах ги в British Council и разбира се стандартният отговор беше - ще ви информираме. Кога? Не е ясно. Няма как да им се обясни,че част от хората които ще се явяваме не сме от София и не стоим до табелата на града за да ни кажат кога ще е изпита. Но... ще чакам до сряда и пак ще си говоря с тях.

                            Поздрави,
                            Jorje

                            Comment


                              #29
                              Отг: Резултати и впечатления от изпита

                              @Jorje: Да, този тест си беше Academic - просто на мен ми трябва такъв за assessment-а.
                              За датата на изпита информират седмица - седмица и половина предварително на имейл. Аз получих на 12.03. мейл за това, че говоренето ми е на 20.03, а останалата част на 23.03.
                              За София съм чувал, че говоренето е след останалата част от изпита, както си е стандартно за формата на изпита, но не го приемай като 100 % чиста информация. Най-добре е колеги от София да кажат.

                              П.П. Успех на изпита!

                              Comment


                                #30
                                Отг: Резултати и впечатления от изпита

                                eNd3r,

                                Благодаря за информацията. Малко се стреснах, като видях темите. Аз ще се явявам на General и през 2009 се явявах пак. Тогава първо беше Speaking в Петък, а в Събота бяха останалите модули в Американският университет в Студентски град. Беше пълно с ученици тогава, но предполагам,че и сега ще е така. Доколкото знам от моята учителка сега през Март и Април са последните изпити, ако учениците искат да си пращат документите за западни университети.

                                Е, следващите 13 дена ще са дни на надежда за теб. Дано всичко да е ОК.

                                Поздрави,
                                Jorje

                                Comment

                                Working...
                                X