Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Резултати и впечатления от изпита

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Отг: Резултати и впечатления от изпита

    Март 2008 като го държах ИЕЛТС за пръв път в София говоренето беше седмицата преди писмения - конкретно за мен беше в събота, а тестът беше в неделя. Още го помня, защото се разговорихме с изпитващата тогава (мила британка с ампутирана ръка) и й казах, че въобще не съм се готвил за изпита на следващия ден. Тя ме накара да отида в библиотеката на Британския съвет (2 етажа по-долу от говоренето) и да чета за формата на изпита. Послушах я, защото наистина съвсем не бях поглеждал НИЩО за изпита. На следващия ден, вече знаейки формата, се представих блестящо. Вече винаги поглеждам формата преди изпита да си опресня стратегиите

    Comment


      #32
      Отг: Резултати и впечатления от изпита

      Чувал съм, че се опитват хората от провинцията да ги наместят в същия ден на изпита. Така че може да се окаже еднодневен маратон, до обяд - трите модула, а следобед - спикинга. Незнам кой е по - добрия вариант. Успех на всички.
      The depraved are devoted.

      Comment


        #33
        Отг: Резултати и впечатления от изпита

        Написано от roshavbg Виж мнението
        Чувал съм, че се опитват хората от провинцията да ги наместят в същия ден на изпита. Така че може да се окаже еднодневен маратон, до обяд - трите модула, а следобед - спикинга. Незнам кой е по - добрия вариант. Успех на всички.
        точно така беше, и за мен и за половинката. Добър вариант беше и имаше около 4 часа между двете части, достатъчно време за кафе, обяд и успокояване на нервите преди спийкинга

        Comment


          #34
          Отг: Резултати и впечатления от изпита

          Преди месец-два видях по тв да интервюират един симпатичен човек - британец със страхотен български. Стори ми се познат но ми трябваше време да зацепя че това е моят изпитващ по спийкинг. Стана ми интересно, защото си мислех че ги командироват от Острова за всеки изпит, и поразрових малко за него - оказа се че е женен за българка и живее в Бг от почти 30 год (още преди промените).
          За него си мисля, че само с благото си излъчване може да ви предразположи за хубаво представяне. Дано да се паднете при него!

          Comment


            #35
            Отг: Резултати и впечатления от изпита

            Permutation, аз може и да съм се паднал при него този път - възрастен господин с изцяло бяла коса и къса бяла брада (съжалявам, но не съм много добър по описанията). Той човека се представи в началото, но аз абсолютно никога не мога да запомня име от първи път, още повече пък по време на изпит ...
            Наистина беше много благ, както го определи, и някак си предразполагаше към разговор. За българския му нищо не мога да кажа, защото не каза нито дума .

            Comment


              #36
              Отг: Резултати и впечатления от изпита

              Написано от eNd3r Виж мнението
              Permutation, аз може и да съм се паднал при него този път - възрастен господин с изцяло бяла коса и къса бяла брада (съжалявам, но не съм много добър по описанията). Той човека се представи в началото, но аз абсолютно никога не мога да запомня име от първи път, още повече пък по време на изпит ...
              Наистина беше много благ, както го определи, и някак си предразполагаше към разговор. За българския му нищо не мога да кажа, защото не каза нито дума .
              Мисля, че е той. И аз му го чух българския месеци по-късно по телевизията.
              Хубав знак - доколкото си спомням оценката по говорене ти беше проблема миналия път.

              Comment


                #37
                Отг: Резултати и впечатления от изпита

                roshavbg,

                оказа се прав. Картите са сложени на масата - другата седмица в събота ще е IELTS маратон. Сутринта започваме с L,R,W и късният следобед - Speaking.

                Ще пиша като мине изпита какво се е паднало.

                Поздрави на всички.

                Jorje

                Comment


                  #38
                  Отг: Резултати и впечатления от изпита

                  eNdr3,

                  мога ли да те попитам ти къде беше на изпит? Моят е определен да бъде в хотел "Метрополитън' и се чудя дали ще имат добре озвучена зала или ще се напъваме да чуем какво се говори на Listening.

                  Ако някой се е явявал там ще съм му/и благодарен ако сподели малко впечатления.

                  Поздрави на всички и хубав weekend.

                  Jorje

                  Comment


                    #39
                    Отг: Резултати и впечатления от изпита

                    до сега съм бил самов американския колеж и във френската гимназия еднакво е. не се притеснявай как е. ако си по назад и не чуваш си кажи. успех
                    The depraved are devoted.

                    Comment


                      #40
                      Отг: Резултати и впечатления от изпита

                      Jorje, и двата ми изпита бяха във Варна, така че няма да съм ти полезен. Но все пак - за тези, които евентуално ще се явяват в бъдеще във Варна. Бях на изпит в Гранд хотел Димят, зала Униблан (май така се казваше) - пуснаха записа през озвучителната уредба на залата - абсолютно никакъв проблем със звука (освен в четвъртата част, но за това съм писал по-назад в темата). Втория път бях в една ученическа стая в Руското училище, този път пускаха диска на преносим диск плеър - пак нямаше проблем със звука.
                      При всички положения в началото пускат записа и питат дали всички го чуват - ако не, го усилват докато всички са доволни, така че не се притеснявай.

                      Успех на изпита!

                      Comment


                        #41
                        Отг: Резултати и впечатления от изпита

                        eNdr3,
                        roshavbg,

                        Благодаря ви за информацията. Надявах се някой да е бил в този хотел, но се надявам че поне озвучителната му система ще е ОК. Аз лично съм бил няколко пъти гост на хотела и впечатлението ми е, че е на доста добро ниво но никога не съм бил в посочената зала.

                        Ами това е. Ще пиша какво се е паднало.

                        @eNdr3 - колко дни останаха?

                        Jorje

                        Comment


                          #42
                          Отг: Резултати и впечатления от изпита

                          Jorje, 2 неща:

                          1) предупреди квесторите предварително, че имаш проблем със слуха (дори и да нямаш)

                          2) имаш правото и не се притеснявай да поискаш да настроят звука спрямо теб - ако недочуваш или ти е прекалено високо, вдигни ръка и си кажи!

                          Рошав, споменаваш милото ми училище - не мога да не се стърпя да кажа колко много го обичам!

                          Comment


                            #43
                            Отг: Резултати и впечатления от изпита

                            И така, резултатите не са такива, каквито очаквах: L - 9, R - 9, W - 6.5, S - 6, Overall - 7.5. Т.е. по-зле и от първия път. Явно няма да стане със самоподготовка при мен....
                            Няма време до края на юни да се подготвя, така че ще изчакам дали в началото на юли ще се променят по някакъв начин изискванията за емиграция и ако все още счетоводителите са в SOL, пак ще се пробвам.

                            Comment


                              #44
                              Отг: Резултати и впечатления от изпита

                              Написано от eNd3r Виж мнението
                              И така, резултатите не са такива, каквито очаквах: L - 9, R - 9, W - 6.5, S - 6, Overall - 7.5. Т.е. по-зле и от първия път. Явно няма да стане със самоподготовка при мен....
                              Няма време до края на юни да се подготвя, така че ще изчакам дали в началото на юли ще се променят по някакъв начин изискванията за емиграция и ако все още счетоводителите са в SOL, пак ще се пробвам.
                              Прекомерно голяма е разликата между активните и пасивните модули при теб, как си го обясняваш? - само на подготовката ли го отдаваш?
                              според мен, 6-ца на говорене се изкарва сравнително лесно и твоето ниво е сигурно по-високо - жена ми изкара 6 а нейното говорене не е особено на висота, също и тя излезе недоволна от представянето си на говорене и аз очаквах 5-ца. Тя обаче е от тези хора които хората интуитивно харесват, защото на и лицето и неподправено е изписано, че е "добро дете" и не и е за първи път да я надценяват на устни изпити.
                              това го давам само за пример, че когато оценката се дава от човек много неща могат да имат значение.


                              Ако успееш да по някакъв начин да разбереш какво кара оценяващите да ти пишат ниски оценки на говорене, сигурно може да успееш да го поставиш на заден план.


                              Пробвай да отидеш до софия за следващото явяване, може би се притесняваш от това че си сред познати. И ние ходихме до софия, защото датите за пловдив са нарядко.


                              няма ли начин да се асеснеш пред друга организация която не изисква 7ци на всички модули? Сигурно ще може да завъртиш препоръките от работодателя в някакви други нюанси...

                              Comment


                                #45
                                Отг: Резултати и впечатления от изпита

                                Привет на всички.

                                И аз да се включа с малко инфо за изпита, който беше на 06.04. - в София. Явявах се на General и се паднаха следните теми за writing:

                                1 - Писмо - Върнали сте се току що от чужбина,където сте работили. Напишете писмо на колега в което:
                                - кажете как се чувствате
                                - благодарете на колегата за помощта
                                - поканете го на гости

                                2 - Есе - В днешно време някои хора казват,че е по-добре децата да се отглеждат и растат в града, други, че на село. Do you agree or disagree?

                                Listening-a и Reading-a бяха средно ниво сложност, но аз се изложих на Listening-a, понеже се разсеех и пропуснах 4 въпроса. За сега съм сигурен,че имам 4 или 5 грешни, но след 2 седмици ще е ясно.

                                Reading-a беше според мен на прилично ниво като сложност. 1 и 2 Section бяха ОК и Section 3 беше малко по-сложен ( текста беше за различни видове животни, които поради една или друга причина вземали да отглеждат малките на други видове. От този текст разбрах, че патките разсъждавали по следният начин - Това, което е в моето гнездо, значи е мое и трябва да се грижа за него. Ако е в друго гнездо - не е нейно и няма отговорност за него. Без значение, дали нейното малко се е преместило само в другото гнездо. Въобще интересно четиво, но ... за свободно време).

                                За Writing-a написах вече какво се падна по-горе. Speaking-a - аз бях последен в 18.00 часа. Една жена ме изпитва и смея да твърдя,че беше българка защото английският и беше неприятен ( поне за мен) и малко преиграваше. Но, да кажем, че след цял следобед интервюта, може да е била уморена. Започнахме с представяне, после - колко време съм спял и кой трябва да спи повече - възрастните или младите. Пита ме за градският транспорт - дали е хубаво да се използва или кола. За замразените храни ме пита и дали за в бъдеще ще се консумират повече замразени или местно производство храни. Направи ми неприятно впечатление, че си четеше всички въпроси, като първокласник. Преди 4 години, когато се явявах - пак бях при жена ( English woman) и тя беше на светлинни години пред вчерашната. Както и да е. Това си е мое лично мнение и не е ангажиращо.

                                Няколко интересни неща се случиха по време на изпита. Първо в нашата стая бяхме около 15 човека ( все на General) и един от кандидатите взе да се оплаква,че му било студено. Не му дадоха да излезе да си вземе палтото и той поиска да се спре климатизацията. Е, няма как да я спрат тъй като е централно за цялата сграда, пък и щяхме да се издушим вътре. След 5 минути пак каза,че му е студено и като му отказаха отново - стана и си тръгна. Е, този момент не ми е ясен - ще дадеш 340 BGN и ще си тръгнеш на първия модул. Но, решението си е негово.

                                Другото,което беше забавно е ,че въпреки всички предупреждения и проверки за GSM и че трябва да ги оставим извън залата - по средата на Reading-a като гръмна един GSM, не е истина. Така,че и тази издънка видяхме.

                                Сега остава да видим какви ще са резултатите след 2 седмици.

                                Поздрави на всички и успех.

                                Jorje

                                Comment

                                Working...
                                X