Съобщение

Collapse
No announcement yet.

LTSSL, ISSL и CSSL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: LTSSL, ISSL и CSSL

    Здравейте,

    Благодаря на всички, включили се по темата! Всяко мнение е от помощ.

    Ние сме още съвсеееем в началото - дълъг път ни чака. На първо място в списъка със задачи сме поставили академичните справки и превода им, ще се пътува тези дни и дано да е само до Шумен . Колкото до консултантските услуги - мисля, че ще бъдат от голяма полза и в нашия случай. Благодаря и на zhivbors (съгражданино ) - и ние стискаме палци и на anita82 за споделения опит.

    Четейки коментарите стигам до извода, че правилно съм разбрала Ники - нивото от колона 3 и 4 трябва напълно да съвпада.

    До Ники:
    Тези 140 точки са в най-добрия вариант, иска ми се да са толкова, но дали ще стане ... Благодаря ти за позитивизма , старая се и аз да гледам по този начин.
    Гледайки в списъка си мисля, че на него му трябва ниво 7, т.е. квалификацията му трябва да е оценена на това ниво. Не зная и моята диплома как ще я оценят (да стигнем до оценката) . За IELTS - би трябвало да се справя, притеснява ме слушането (отвикнала съм да правя този тип упражнения, липсва ми концентрация) и говоренето (това не ми се е налагало от доста време). А той има малко проблеми с граматиката.

    И до Мустакар:
    • qualification in an identified future growth area - Information Communications Technology
    • qualification in an area of absolute skills shortage - Computer Network and Systems Engineer (ако правилно разбирам и ако се преведе и оцени по този начин).


    А и въпросът със стажа все още стои. Препоръките ще трябва явно да се пишат наново, дано бившите му работодатели да са благосклонни. Ако някой има повече опит и желание да сподели...

    Поздрави и пожелания за успех на всички запътили се!

    Comment


      #17
      Отг: LTSSL, ISSL и CSSL

      Обадете се , ако имате път към Варна. Ще се радваме да се видим .

      Comment


        #18
        Отг: LTSSL, ISSL и CSSL

        Май ще се заформи една варненска кандидат-емигрантска среща, ама да видим кога... При нас - първото препъни-камъче (няма да се отчайваме и отказваме, де ). Наистина ще имаме доста трудности около дипломата на съпруга ми - в Шумен ни "отсвириха". Борбата продължава...

        Comment


          #19
          Отг: LTSSL, ISSL и CSSL

          Искре, какво значи, че са ви "отсвирили" в Шумен? Напиши с две думи какво се опитвахте да постигнете, към кого се обърнахте и какви бяха резултатите. Интересно ми е, защото аз отдавна се занимавам с всякакви бюрокрации в България и май досега само благодарение на тъпата ни закостеняла и корумпирана съдебна система не успях да се справя с една община и с КАТ, но имах и много добри попадения: съдия изпълнител, банки, Виваком и др.

          Comment


            #20
            Отг: LTSSL, ISSL и CSSL

            Благодаря ти, Ники!

            Отидохме до Военното училище, което е завършил съпругът ми, там още на входа ни спряха (пускат само с пропуски). След дълги разговори по телефона свързаха мъжа ми с някого (?!), който му казал, че те "с такива неща не се занимават" (академични справки) и да се обърне към Централния военен архив (В. Търново). Та това е следващата стъпка. Аз като си наумя нещо трудно се отказвам, така че продължаваме, но трябва да е в работен ден, което към момента е трудноосъществимо за съпруга ми. Предполагам, че само с мейли и телефонни разговори няма да стане. Това е. Като има нещо ново ще пиша .

            А все си мисля, че тези точки твърде оптимистично ги сметнах.

            Исках да попитам и някой дали знае - достатъчно ли е приложението към моята диплома с оценки и хорариум, но без кредити? Предполагам, че и на мен ще ми трябва академична справка, която да ги съдържа (което ще е доста по-лесно - аз не съм военен )?

            С пожелания за много усмивки

            Comment


              #21
              Отг: LTSSL, ISSL и CSSL

              В алл.бг някой беше писал, че нямало нужда от академична справка. Моят съвет винаги е да се предостави, защото в приложението има предметите и общия хорариум, но няма по години примерно какво е учено. Тоест - в нормалните transcripts - има хронологично какво си учил, по семестри, с часове и оценка. Може и да е минало без академичната справка някъде някога, но по-добре да я има

              Колкото до В. Търново - пробвай да поръчаш нещата по телефон/е-майл като извършиш плащането по банков път. Само получаването, ако се опънат да го пратят по пощата, да се направи лично. Ако се правят на интересни заради "поверителност", кажи им, че подобни правила има и за БГ документи за самоличност и че не е удобно да се пътува до ВТ в работен ден. Бъди ледено учтива (не показвай никаква емоция), само твърди аргументи и неотстъпчивост. Ако кажат не, помоли ги да ти влезнат в положението и ги питай те какво биха могли да направят, което да не увеличи работата им (хахаха), но максимално да уважат твоите нужди. Питай и за имена на човека, с който говориш и се обади още веднъж да провериш дали ти е дадено правилното име (примерно от небрежност си забравила някой въпрос). Така ще имаш вече контакт и ще те научат - по този случай винаги се представяй с име, за да може бързо да минете на "ти".

              Успехи!

              Comment


                #22
                Отг: LTSSL, ISSL и CSSL

                Ники,

                Изключително много ти благодаря за отзивчивостта, бързите и точни отговори!

                Успех и от мен във всички начинания и на всички!

                Comment


                  #23
                  Отг: LTSSL, ISSL и CSSL

                  Аз съм хибрид между дипломат и змия... а изглеждам както съм според китайския календар: овца Много добре ми пасва комбинацията от трите неща и съм се научил да я управлявам максимално в моя полза. Това малко off-topic

                  Comment


                    #24
                    Отг: LTSSL, ISSL и CSSL

                    Искре, ще се опитам да се свържа, още тази вечер, с някой от бившите си колегите (в Морското) от Велико Търново, ако имат познати или нещо подобно там. Все ми се иска някой да има. Търново не е чак толкова голям (само да не засегна някого). Като се видим ще говорим по-подробно.

                    Comment


                      #25
                      Отг: LTSSL, ISSL и CSSL

                      Благодаря ти, Жеко!

                      Надявам се - до утре (така разбрах ). Ако има още някой от Варна, когато се разберем, можем да пишем и в темата "Срещи", може още някой да се присъедини .

                      Поздрави!

                      Comment


                        #26
                        Отг: LTSSL, ISSL и CSSL

                        Здравейте,

                        Да напиша няколко реда какво ново около нас. От моята гимназия си получих справката, но не зная дали въобще ще ми трябва... От Колежа ми казаха последно, че академичната справка е "едно към едно" с приложението към дипломата ми и няма как да бъде направена разбивка по семестри и години. Съпругът ми пък (най-после) си получи неговата от Военния архив, но там пък няма хорариум, а само дисциплините и оценките... Сега се бори с вятърните мелници да получи пълната справка, да видим. Предстои справка и от неговото средно образование и превод на всички документи.

                        Междувременно получихме и отговор от консултанта, който е стигнал до 110 точки (знаех си аз, че тези 140 са много оптимистични) като има няколко "if": ако оценят дипломата на съпруга ми (level 5, което ми е много странно, надявах се на повече - така би била на едно ниво с моята, а той е учил 5 години, аз - 3); ако оценят моята диплома на level 5 (както е писал консултантът); ако му признаят >10 год. стаж (IT) и ако и двамата имаме мин. 6,5 на IELTS. И, ако случайно има и job offer (bonus points), стигаме до невероятните 205 точки. Но все пак си мисля, че първо трябва да изпратим преведените документи и да минем оценка, за да говорим за реални точки. Съпругът ми се замисля и за Pre-assessment, предполагам, че в този случай би било разумно.

                        Поздрави и успехи на всички!

                        Comment


                          #27
                          Отг: LTSSL, ISSL и CSSL

                          Това с многото "if" и ако ще виси със страшна сила до момента на резултата от NZQA. Мен симпатягата ме подготви, че може да трае около 2.5 - 3 месеца (да се нядяваме в най-лошият случай). Важното е, че нещата се движат. Обърнете внимание дали няма да ви иска и оригиналите на дипломите и свидетелствата също. На нас ни ги поиска + преведените копия. Действайте и стискаме палци.
                          Last edited by zhivbors; 31-07-12, 09:50. Причина: печатна грешка словоред

                          Comment


                            #28
                            Отг: LTSSL, ISSL и CSSL

                            С патките (сийките) от университетите трябва да се подхожда с кожени ръкавици. Оценките по семестри ги има в едни дебели книги (поне в Софийския у-т имаше такива), но явно трябва да се "кихне" някъде. Най-добре е да се попита колко би струвала тази информация да се извлече или може ли да ти я оформят официално на база на студентската книжка

                            За него ПАР е достатъчен, тъй като няма да е водещ кандидат - при това положение няма да се наложи да праща много документи и всичко ще стане онлайн (ще получи само ниво, което най-вероятно ще свърши работа, ако изкара и 6.5 английски за точки).

                            За Спаркито, обаче, ще се наложи всичко. Затова малко повечко усилие там - хорариум мисля, че ще им стигне от приложението. Ако нещо не им достига ще си го поискат. 110 е малко. Поне до ноември. Имам един приятел румънец, който е със 125 точки, с хубава професия и опит, и кисне в пула от април. Но април-ноември е мъртво за под 130-135 т., даже има и тегления дето не вземат никой под 140. Даже му се чудя защо иска да мигрира, защото взема €6К чисти на месец - в НЗ такова дживотно за неговата професия НЕМА. Но както и да е - това беше малко лирическо отклонение.

                            Comment


                              #29
                              Отг: LTSSL, ISSL и CSSL

                              Написано от zhivbors Виж мнението
                              Обърнете внимание дали няма да ви иска и оригиналите на дипломите и свидетелствата също. На нас ни ги посика + преведените копия. Действайте и стискаме палци.

                              Винаги ги искат, дори и за средното! - пише го в инструкциите. Така че пращайте смело. Ще ви се върнат с куриер.

                              Comment


                                #30
                                Отг: LTSSL, ISSL и CSSL

                                Здравей, Ники!

                                Надяваме се до октомври-ноември да успеем с всички документи , но водещият кандидат в никакъв случай няма как да съм аз - моята професия (Hotel and restaurant manager) въобще я няма в списъците. Съпругът ми е компютърен инженер, затова там ще трябва да "натискаме". И това е причината да смятаме, че му трябва оценка ниво 7 и за да се застрахова мисли първо да мине ПАР.

                                Жеко,

                                тези дни ще си побъбрим "на живо" кой докъде

                                Comment

                                Working...
                                X