Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръки / референции от работодател

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Препоръки / референции от работодател

    Темата е доста важна, особено що се отнася до признаването на опит. С тази прикачена референция от моята работодателка от САЩ, от Australian Computer Society ми признаха всичкия опит без допълнителни въпроси. Ясно личи, че рефериращият е отделил времето да я напише и е вложил както факти, така и емоция. Забележете колко пъти е споменато името ми, забележете на кое е наблегнато - не само основните длъжности, а и постиженията и това, което ме е направило цЕнен за компанията. И не на последно място удоволствието да се работи с мен. С тази препоръка всеки работодател ще му стана поне малко интересен.

    Давам я само за пример и се надявам да употребите добра преценка и да не копирате текста 1:1, защото аз вече съм я използвал където и когато е трябвало и ми е свършила добра работа. Дано помогне и на вас.

    Успехи!
    Прикачени файлове

    #2
    Отг: Препоръки / референции от работодател

    Аз пък не виждам никаква файда от писмените препоръки, защото не ми дават възможност да ги покажа. За сметка на това искат да прозвънят по телефона 2ма човека (ако е възможно на ръководна длъжност), за да дадат лична препоръка.
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

    Comment


      #3
      Отг: Препоръки / референции от работодател

      Хм...значи - както дойде.


      Ники, а препоръките трябва ли задължително да са подписани? От 4-ри броя едната ми не е подписана. Държат ли на това? Аз се разтърсих за препоръки последните седмици, в Бг никой не се интересува (поне при мен никой не се е), но си ги upload-нах в application-а за асесмънта. Дано да има файда.

      Comment


        #4
        Отг: Препоръки / референции от работодател

        Здравей Чуди,
        От това което съм прочел по другите форуми, референциите от работодателя са едно от най-важните неща за признаване на стаж, като това разбира се не омаловажава значението и на другите документи. Препоръчително е референцията да е добре написана, да съдържа всичките атрибути на работодателя и да е подписана от един или двама колеги, както и от прекия ръководител.

        Comment


          #5
          Отг: Препоръки / референции от работодател

          Написано от ogimaster Виж мнението
          Здравей Чуди,
          От това което съм прочел по другите форуми, референциите от работодателя са едно от най-важните неща за признаване на стаж, като това разбира се не омаловажава значението и на другите документи. Препоръчително е референцията да е добре написана, да съдържа всичките атрибути на работодателя и да е подписана от един или двама колеги, както и от прекия ръководител.
          Мисля, че говорим за различни неща. Аз нямам предвид Employment Reference. Upload-нах една такава, но там не се казва нищо за уменията ми. Документът е нещо, като леко разширен job description. Имам предвид точно препоръки от конкретни хора, с които съм имала служебни отношения и тяхното мнение за професионалните и личните ми качества, свързани с работата.

          Comment


            #6
            Отг: Препоръки / референции от работодател

            Явно нещо не съм разбрал , здраве да е.

            Comment


              #7
              Отг: Препоръки / референции от работодател

              Написано от ogimaster Виж мнението
              Явно нещо не съм разбрал , здраве да е.
              Или пък аз не съм обяснила, като хората...

              Comment


                #8
                Отг: Препоръки / референции от работодател

                Както се казва - "В спора се ражда истината".

                Дали няма някъде примерни (template) бланки на такива препоръки/референции?
                Би било много полезно да се види как трябва да изглежда един такъв документ, вече минал през одобрение на емиграционните органи, за да не се престараваме при писането им. Ако може някой от вече миналите през тази стъпка да споделят своя опит, ще бъде от полза на всички, който се опитваме да ги следваме.

                Благодаря.

                Comment


                  #9
                  Отг: Препоръки / референции от работодател

                  Написано от ogimaster Виж мнението
                  Дали няма някъде примерни (template) бланки на такива препоръки/референции?
                  На кои от двата вида? На Employment Reference има бланка на сайта. Моята я написах, следвайки техния модел, подписа я прекият ми ръководител, заверих я при нотариус и сега ще почакам да разбера дали са доволни от ACS.

                  Comment

                  Working...
                  X