Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете - Оги&Диди

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансовете - Оги&Диди

    Привет на всички,
    Реших да отворя тази тема, за да се проследи нашия път към НЗ.
    С жена ми сериозно сме се замислили за емиграция в Нова Зеландия.
    И двамата сме на 37 години, имаме 2 дечица - 14г и 11г - смятаме да идват с нас.
    От известно време следя темите тук и в all.bg и вече започнах да попълвам документите в http://www.immigration.govt.nz.
    Титуляр в начинанието ще бъда аз - заради образованието ми.
    Завършил съм ТУ-София специалност Телекомуникационна техника и технологии.
    Имам магистърска степен.
    Работил съм най-различни неща:
    - Алармени системи, контрол на достъпа, видео наблюдение - 2 г
    - Поддръжка на офис и копирна техника, структурно окабеляване, изграждане на LAN мрежи, конфигуриране и инсталиране на компютърни конфигурации - 2г
    Последните 8 години работя в голяма телекомуникационна компания. В самото начало се занимвах с изграждане на 2G/3G мрежата - инсталиране, конфигуриране, тестване и имплементиране на целия спектър от оборудване.
    В следствие на много старание и пот на челото, през годините непрекъснато се издигах в йерархията, като последните 2 години се занимавам с ръководене на проекти (както е модерно да се казва Project Manager).
    Имам завършени обучения със съответните международни сертификати - RFS, Nokia, Alcatel, PMI и т.н.
    Имам сертификати, който незнам дали ще са ми полезни - Електробезопасност 5група, Завършен курс за работа на височина, Курс към СБА за офроуд и др.
    Нямам сертифкат за нивото ми на владеене на английски език, но съм се заел сериозно със задачата да взема ниво от IELTS. Сега свалям разни самоучители, граматики и тестове на IELTS, който успявам да намеря в нет-а и се упражнявам.

    Моята жена се занимава с предпечатна подготовка, вече повече от 16 години. Владее до съвършенство PhotoShop , QuarkXPress и др. Познанията й по английски са по-добри от мойте, но пък не го е практикувала отдавна.
    Тя също няма валидни сертификати за ниво на английски.

    Децата ни учат японски език още от първи клас, а английски от 3 годишни.

    Според вас какви са шансовете ни за успех и къде трябва да наблегнем, за да ни е по-лесно.

    Благодаря.

    #2
    Отг: Оценка на шансовете - Оги&Диди

    Здравейте Оги и Диди

    Както сигурно си прочел в другите теми главните варианти са два:
    - събирате доволен брой точки, подавате EOI и играете за получаване на временно гражданство още преди дори да сте тъпили тук. Това е най-сигурния вариант, но следователно най-труден.
    ****Образованието ти и трудовия стаж са прекрасна предпоставка за събиране на висок брой точки. Не си споменал за съпругата ти - има ли завършен бакалавър/магистър. Това е важно, защото също може да даде точки.
    Много важно в твоя случай е дали гурото на скучния текст (NikiG) ще намери в списъците с нужни професии позиция, отговаряща на твоята квалификация и стаж.

    - идваш тук, получаваш оферта за работа и кандидатстваш за работна виза, която да осигури престоя ви, а после ако искате подавате за гражданство.
    ****В този случай най-важно е колко си конкурентоспособен за Новозеландския пазар на труда.

    Има различни подходи и можем да обсъждаме всеки елемент в детайли. Вашата мотивация е ключа - трябва да сте навити преди да започнете да проучвате, а не да очаквате да чуете нещо, което магически да ви навие и да ви даде смисъл да направите тази крачка.

    Успехи!
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

    Comment


      #3
      Отг: Оценка на шансовете - Оги&Диди

      Мустак, аз вече на никой не бих препоръчал варианта идване тук и кандидатстване за работа след това, което се случи на Ани и Боби. ОСОБЕНО след като Оги вече се е регистрирал за EOI. Вече е влязъл в радара на имиграционните и може да си навреди повече. Като гледам професията и опита му ще донесат достатъчно точки за кандидатстване (поне ще мине със сигурност 100), което вече си е нещо. Не знаем само как е английския, но поне 6.5 при условие, че е работил в голяма компания очаквам да изкара.

      "Гуруто на скучния текст" (това трябва да си го добавя към подписа - развесели ме много) разгледа и ако е възможно Диди трябва да се бори за Multimedia Analyst (261211) - описанието е тук: http://www.acacia-au.com/anzsco/261211.php
      Не е много близко до това, което е правила, а отделно си има изискване за ИТ образование, така че няма да е лесно. Оги, пиши какво е завършила Диди, а оттам ще се опитаме да нагодим професията.

      Comment


        #4
        Отг: Оценка на шансовете - Оги&Диди

        Не пише в темата да се е регистрирал за EOI? Споделете, ако имате повече информация.

        За някои хора е невъзможно класирането за временно гражданство от разстояние чрез EOI - просто квалификацията и трудовия стаж не отговарят на най-търсените професии. Идването тук си остава като възможност просто всеки трябва да е наясно, че е рисковано и да си прецени сам.

        За Оги няма ли нещо подходящо в списъците?
        Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

        Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

        Comment


          #5
          Отг: Оценка на шансовете - Оги&Диди

          Оги е изпечен - той си е телекомуникационен инженер - има 2 специалности в списъка, и опит има момчето.

          Прецених, че се е регистрирал за ЕОИ, защото пише, че е започнал да попълва документи в сайта на имиграционните (единственото логично нещо, ако Оги не е объркал изказа е, че е започнал да попълва ЕОИ, а това от своя страна предполага даване на лична информация).

          Ставаше въпрос да издействаме на Диди някаква професия и стаж, за да може да допринесе с някакви точки към ЕОИто, но заради професията й може да се окаже невъзможно. Затова попитах за образование, защото то е по-трудно манипулируемо - ако знаем какво е, може вече да се справим с професията.

          Comment


            #6
            Отг: Оценка на шансовете - Оги&Диди

            Здравейте,

            Благодаря за бързите и точни отговори.
            Започнал съм процедурата по EOI, въпреки че още само я попълвам. Но съм сигурен че вече съм влезнал в полезрението на властите и всякакви други мой действие различни от утвърдените ще ми докарат само главоболия. Основната ми цел сега е да натрупам колкото се може повече точки. За съжаление жената (Диди) има средно техническо образование и това едва ли ще помогне много. Нейната професия се води "Медиен Дизайнер" - каквото и да значи това .

            В момента съм се концентрирал и работя в две направления:
            1. Получаване на ниво от IELTS.
            2. Намиране на работа в НЗ.
            Първото ми се вижда трудно, но не невъзможно, защото по цял ден общувам с чужденци.
            Второто обаче ми се вижда като "Мисия невъзможна", а то може би ще ми помогне най-много.
            По отношение на вида на работата, аз имам един основен принцип - срамна работа няма.
            Така, че ще съм съгласен да работя каквото и да е , стига да позволява някакъв приличен стандарт на живот - примерно на тукашен (България) тираджия с основно образования.

            Приемам всякакви съвети и предложения .

            Благодаря.

            Comment


              #7
              Отг: Оценка на шансовете - Оги&Диди

              Оги - точки се дават само за skilled работа, която да ти е по специалността. Веднъж получил жителска виза, обаче, можеш да работиш каквото си пожелаеш (или да не работиш). Ако имиграционните след интервюто не са достатъчно убедени в капацитета ти да се заселиш и да допринесеш за благото на НЗ, ще ти дадат Work to residence виза, която е почти като жителската, с една основна разлика - трябва до 9 месеца да си намериш работа, която е близка до специалността, с която си кандидатствал. Оферта за работа, особено в момента е почти невъзможно да се намери. Най-ранният момент, когато това може реалистично да се случи, е вече да са те одобрили за визата, за да може да го кажеш на фирмите (или фирмите за подбор на персонал).

              Comment

              Working...
              X