Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Отг: Оценка на шансовете

    Здравейте,

    Да напиша и аз няколко реда за нашите неща. Документите за full assessment са при консултанта. Пътуваха около 15-20 дни с EMS от Варна до Окланд, като документална пратка струваща 67 лв.
    Междувременно загубих малко точки за възрастта, но се надявам да компенсираме с признаване на магистърската степен, както и специалността на съпътстващия кандидат. Все още оставам в очакване да видя и разбера, какво има в предвид консултанта за точки за job offer, при положение, че дистанционно никой не приема резюмета за кандидатстване за работа. И така чакаме консултанта да прегледа документите и да действаме, ако всичко е о'к. Междувременно започваме със съпругата ми подготовката за IELTS и за явяване на изпита. Имаше един момент, в който просто се уморих от непрекъснато тъчене напред-назад по вадене на документи, копиране, преводи, разходи и т.н. та междувременно се хванах и изкарах курс по художествена фотография, което малко ме разсея от текущите задачи и все по-затъпяващата среда. Следим с интерес блоговете и стискаме палци на всички ентусиасти. Надявам се скоро да има добри новини към следващите стъпки. Междувременно и докато пиша токът спира поне три пъти, та изведнъж ми стана интересно как е ситуацията с тока в НЗ.

    Comment


      #32
      Отг: Оценка на шансовете

      Здрасти,
      всичко покрай вас звучи много добре. Измамно изглежда като гледаш какво трябва да направиш написано на лист хартия, но после се убеждаваш, че всичко отнема време

      Поздравявам те за курса. През всички стъпки трябва да се запазва силен дух и тези допълнителни мероприятия много помагат. Много в важно да се чувстваш добре в кожата си и да намираш позитивното.

      Подготвяйте се добре за IELTS. Курсове, приказвайте си на английски, гледайте английски филми (може със английски субтитри) и т.н. Много е важно да имате колкото се може по-високо ниво.

      Като цяло нямам много наблюдения за тока, ама досега не е спирал. На скоро ми направи впечатление, че имаме два електромера:
      • Uncontrolled: Unrestricted power available any time
      • Controlled: Low rate power controlled by lines company up to 5 hours in 24. Usually hot water.


      Гледам из фейсбука всички са ревнали по някаква "тънка" фактура за тока от Швейцария. Големи сме шарани... По същото време местен новозеландец пусна неговата за NZ$400. Нашето потребление в момента е около NZ$6 на ден - но е зима и (икономично) се топлим на ток.

      ДОБАВКА:
      До колкото знам само държавата произвежда ток, но не го разпространява. Това правят различни фирми, които се борят за доверието на потребителите.
      Много е интересно, че повечето предлагат услуги онлайн - зареждаш кредити с пари и можеш ръчно да въвеждаш данните на електромера (всеки ден или когато искаш). Винаги знаеш колко консумираш. Когато ти свършат кредитите трябва да заредиш нова сума иначе....

      Горе долу това мога да ти кажа за тока

      Продължавайте напред, питайте и споделяйте до къде сте стигнали.

      Успехи!
      Last edited by MyCTaKaP; 04-07-12, 01:20.
      Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

      Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

      Comment


        #33
        Отг: Оценка на шансовете

        Токът е много приличен и както бях писал, около 70% идва от възобновяеми източници - най-вече вода и геотермална енергия. Имаме много потенциална енергия от високите планини (17 върха над 3000м) и обилните и целогодишни валежи.

        За мен $6 са супер много. Ние харчим доста по-малко ток, като много рядко пускаме печка. Тук температурите са около 8 градуса вечер (падат до 4-5 нощем), а през деня са около 14-15 в момента, но ще захладнее още с 1-2 градуса и после почва да се оправя.

        Аз ползвам компанията www.powershop.co.nz, която е уникална откъм това, че си купуваш пакети електроенергия на определена цена и постоянно има разни промоцийки които ти спестяват 5-10% от нормална сметка. Аз вече съм купил ток май почти до другия март. Отделно защото сме в града компанията дето държи далекопроводите ни плаща дивидент от $320 годишно, което ако го включим като + в разходите за ток направо прави цената БЕЗОБРАЗНО ниска. Ако нормално плащаме 30ц/кВт и харчим около $450/година, то с дивидента излиза, че на месец плащаме $10-15 за ток - СМЕХ!!! В снимката долу юнитите са киловати.

        Click image for larger version

Name:	powershop.jpg
Views:	1
Size:	15.2 Килобайти
ID:	8833

        Comment

        Working...
        X