Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интервюто за жителска виза

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: Интервюто за жителска виза

    Много вярно за задоволеността и опита на ново място. Мъжът ми казва, че проблемът не е в Австралия (че не му харесва), а че идва от Пасифик Нортуест-а където и стандарт на живот и условия, и удобствата не могат да се сравняват с нищо тук. Смята че ако се бяхме преместили директно от България или от Ню Джързи щеше да му допадне живота тук.

    Comment


      #17
      Отг: Интервюто за жителска виза

      Написано от Ivo Виж мнението
      Е, Анита, знаеш че точно аз не съм късметлия, защото ИТ взимате ехеехей, какви заплати ;-)
      Предполагам се шегуваш, но е добре да се уточни за всички ИТ мераклии които са тръгнали за насам. Това е една от основните разлики между БГ и Австралия, стандарта на живот който си имал в БГ като ИТ и тук. Тук ИТ специалистите взимат нормални заплати спрямо другите професии, така наречените professionals които не са мениджъри взимат между $75-110к + супер. ИТ, инженери или каквито там - все тая. В България е ненормалната ситуация с тройните и четворни заплати спрямо останалите професии

      Основните разлики които аз виждам между професиите е къде можеш да намериш работа, което определя къде и как можеш да живееш - на село, в далечен събърб, около сити, в кой щат и тн. Оттам колко ще получаваш спрямо кое колко струва и тн. Всичко си има и плюсове и минуси, а и е строго индивидуално само че феномена "учи ИТ за да си уредиш живота" тук го няма

      Comment


        #18
        Отг: Интервюто за жителска виза

        Е, разбира се, че се шегувам, а и истината е, че никога не съм питал, а и това не ме интересува - просто от разговори с колеги ИТ, разбрах, че получаваме сходни заплати. В България, наистина разликата е 3-4 пъти.


        М/у другото тук има и ИТ взимащи огромни заплати, така и обикновенни инженери взимащи огромни заплати, както и такива като мен със скромни ;-) заплати.


        Виждал съм обяви за >150 000$, така и за 45 000$ за машинен инженер.


        То затова и цената на живота е доста разтегливо понятие. Истината е, че и на нас би ни се харесало да живеем в Северен Сидни - най-вече заради у-щата и европейския вид, но ако се наложи пак да се връщаме в Сидни, и пак да си търся работа, ако ще е в индустриалната зона, то със сигурност пак ще е около Пенрит региона.

        P.S. Аз пак да питам, има ли някой от пишещите в Бризбън? Ще ми се да намеря някоя връзка.

        Comment


          #19
          Отг: Интервюто за жителска виза

          Нумбео не е перфектен, но поне що годе сравнява ябълки с ябълки:


          Иво, наемите в Sydney спрямо Auckland са по-скъпи с 46%. Както виждаш и другите неща са по-скъпи за да може от 47% по-високи доходи, разликата в стандарта да спадне до 26%.

          Да, Сидни е за хора които не си вадят парите с работа. Не е за нас, дори и след спадовете и какво още правим тук е друга тема...

          Comment


            #20
            Отг: Интервюто за жителска виза

            Ники, кажи сега с ръка на сърцето, на кое да вярвам, на


            Пенрит региона, който го дадох, медианата за къща с 3 спални е 400$ на седмица,




            или на
            https://www.numbeo.com/ - 3,091.59 A$


            на Дан Мърфи,
            или пак на този сайт.


            Тук нещата са толкова усреднени, че някой са верни, но други са направо много далече от реалността.


            ... особено за наемите, както стана въпрос.
            Имам приятели, които плащат 450$ за едностаен в Chatswood, тази цена включва и покрит паркинг. Сега това център ли е или не е не се наемам да гадая, но е един от най-скъпите квартали на Сидни, в https://www.numbeo.com/ 2,648.67 $



            Childcare Preschool (or Kindergarten), Full Day, Private, Monthly for 1 Child 2,124.93 A$ - това примерно сигурно е вярно за под 10% от семействата. Надявам се да не почнем спор и за това.


            То даже и няма нов такъв Volkswagen Golf 1.4 90 KW Trendline в https://www.carsales.com.au и да струва 25к, то това като апартаменитите под наем - дава колко струва средно една кола - няма как да реално.


            Всеки с глава на ременете, може да седне и да види реални цени, а не някакви имагинерни, с които да искаме да си отстояваме нашата си теза.

            Comment


              #21
              Отг: Интервюто за жителска виза

              Разбира се цифрите в Нумбео (като глобален сайт) са на месечна база, това те обърква.
              Apartment (3 bedrooms) Outside of Centre 3,091.59 A$
              На месец това не е далеч от истината по мои впечатления.

              Твоята къща в Ему плейнс излиза 1820 на месец.

              Comment

              Working...
              X