Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оригинали на дипломи

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Re: Оригинали на дипломи

    Мисля, че трябва да се направи едно уточнение що е то Syllabus - това е каталог с курсовете и кратко описание

    Име на курс (примерно: Финансови основи)
    код на курс (FIN101) - това ще го има в академичната справка
    брой кредити (примерно: 3)
    кратко описание (примерно: този курс запознава студентите с основи на финансите, изчисляване на проста и сложна лихва и различни инвестиционни възможности. Курсът предоставя обща представа за финансирането на организации/фирми и т.н.)
    Учебник по който се учи: Finance, 2013 by X Y White, ISBN xx-xxxxxxxx-x
    Преподавател (не винаги)
    пререквизити: Счетоводство I и II (ACG101, ACG102)

    Всеки факултет издава каталог (Syllabus) с курсовете.

    Comment


      #32
      Отг: Оригинали на дипломи

      Да...., значи са две различни неща. Всъщност приложението на дипломата е transkript a syllabus e друго понятие. Сега оставам да се чудя дали да пращам official syllabus или да чакам да ми го поискат ако е необходимо

      Comment


        #33
        Re: Оригинали на дипломи

        Ния, точно така - транскриптът е академичната справка с хорариум А силабъс е каталога с курсовете (всички предлагани от университета КЪМ ДАДЕН МОМЕНТ). Силабъс се издава всяка година и ако ти го поискат, ще го поискат за годините, в които си учила. Но не мисля, че ще се стигне дотам. Освен ако не си учила в някой малък бутиков университет, от който никога не са имали кандидати Успех!

        Comment


          #34
          Отг: Оригинали на дипломи

          Еееех, Ниа, Ниа.
          Много си недоверчива. Голям мерак ли имаш да се разправяш с лелките по канцелариите.
          Имам диплома от ВИАС като теб. В NZQA изпартих точно следните документи (на мен жена ми):
          1)дипломи за 'вишо' без кориците
          2)проложения към дипломите
          3)диплома за средно образование (без корици)
          4)преводи на горните без апостили
          5)придружително писмо
          6)тука не помня точно но мисля също някакво платежно
          На мен ми признаха магистър, а на жена ми бакалавър.
          Това е.
          По принцип оценката на NZQA се зачита от инженерната им 'камара', а тази на архитектите избщо не.
          Еквивалентна оценка може да ти даде и съответното professional body но специално за инженерите ще ти струва около 2500 долара докато в NZQA е под 800.
          Стига се шашка ами действувай!

          Comment


            #35
            Отг: Оригинали на дипломи

            Благодаря на всички за отговорите.

            Sasho - обещавам да слушам занапред

            Comment


              #36
              Отг: Оригинали на дипломи

              Няколко мнения бяха преместени в нова дискусия - Колко време отнема оценка от NZQA?
              Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

              Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

              Comment


                #37
                Отг: Оригинали на дипломи

                А има ли случаи на изгубени/невърнати оригинали на дипломи от куриер или от NZQA?

                Comment


                  #38
                  Re: Оригинали на дипломи

                  Досега не мисля, че съм бил свидетел където и да било. Единствено, ако се загубят (което е малко вероятно). Иначе NZQA ги връща 100%.

                  Comment


                    #39
                    Отг: Оригинали на дипломи

                    Това е успокояващо, тъй като искането на оригинали само по себе си е малко странно. Всъщност, ако имах възможност да ги предоставя лично дипломите пред NZQA, бих си дала оригиналите, но перспективата да ходя по институции в Бг и да си издавам нова диплома, заради загубване е доста притеснителна, клоняща към невъзможност.

                    Comment


                      #40
                      Отг: Оригинали на дипломи

                      Здравейте, имам нотариално заверена и преведена диплома - необходима ли е легализация или направо така мога да ги пратя ?

                      Comment


                        #41
                        Отг: Оригинали на дипломи

                        Да, трябва ти апостил. Малко странна е схемата - хем ти искат оригинали, хем преводи с апостил, хем накрая пращат verification request до учебното заведение да ги питат "Верно ли има такъв човек с такава диплома?". Последното е всъщност причината целия процес да е толкова бавен. Аз изкарах почти 6 месеца на тази стъпка и щом получиха отговора от МЕИ-то всичко друго се случи за 1 седмица.

                        Comment


                          #42
                          Отг: Оригинали на дипломи

                          Здрасти,
                          Ние не изпратихме легализирани дипломи. Само преведени и нотариално заверени. Нямахме никакви проблеми и отговор получихме сравнително бързо 3-4 месеца.

                          Comment


                            #43
                            Отг: Оригинали на дипломи

                            Вчера минах през университета (ВУЗФ)да ги питам и за академична справка. Поискаха ми 1000 лв.... не знам при другите университети какви са цените, но това ми се струва малко прекалено. Та в крайна сметка ми предложиха да ми издадат европейско приложение към дипломата - което било самата диплома на английски, оценките, кредитите, хорариума както и подробно описание на каква степен отговаря нашия бакалавър в чужбина. мисля да пробвам с нея , а академичната справка да е резервен вариант.

                            Comment


                              #44
                              Отг: Оригинали на дипломи

                              aniuta, при нас мина със следните неща:

                              1)дипломи за висше ( бакалавър )
                              2)проложения към дипломите
                              3)диплома за средно образование
                              4)нотариално заверени преводи на горните без апостили
                              5)придружително писмо
                              6)CV на главния кандидат

                              Това е.

                              По-горе Sasho също видях, че е изпратил само това. Не мисля, че акад справка е задължителна или пък тази европейска диплома ( за първи път чувам )

                              Comment


                                #45
                                Re: Оригинали на дипломи

                                То това европейското си е баш академична справка така както си го описала по съдържание. Мисля че ще стане. А цена над 100тина лв си е направо абсурдна. Във Флорида ми струваше $5.

                                Comment

                                Working...
                                X