Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Икономисти и живот в НЗ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Икономисти и живот в НЗ

    Аз друго се чудя - извинявам се ако мнението не е конкретно по темата... Ясно е, че ако не си IT специалист или имаш някаква занаятчийска професия, е изключително трудно да си намериш работа във финансовата или търговската сфера, където местата са "резервирани" за местните. Аз не съм много амбициозен в професионален план, за мен работата е средство, а не цел. В тази връзка, както пише тази американка в това "ръководство", ако тръгнеш с една пачка CV-та и почнеш да влизаш във всяко магазинче, кафене и т.н., или пък се уредиш с някаква полска работа, нали имало много лозя там... парите които би изкарвал с такава "непрестижна" или обща работа, доколко ще ти стигат и ще ти стигат ли въобще за един средностатистически живот поне на първо време? Понеже хората, завършили икономически специалности и работили във финансовата или търговската сфера не сме никак малко, но точно ние най-трудно бихме се уредили със същата работа там... Трябва да се сниши летвата доста, поне в началото... Аз например, имам 8 години реален истински опит в административни позиции в застраховането. Е да, ама този 8 гидини опит няма как да ми помогне за НЗ, АУ или УСА. Затова, каквото и да си намеря като работа, ще бъде някаква по-обикновена работа...

    #2
    Отг: The Ultimate guide to New Zealand

    За един съвсем обикновен стандарт на живот за двама човека без деца, като под първото разбирам - храна, дрехи от време на време, наем, комунални услуги и нищо повече, е необходим брутен годишен доход от НЗ$38К на година. Това ще рече, че за двама човека е необходима брутна заплата от $19/час а минималната е $13.50 за непрестижните работи като стига до $17 в супермаркетите. Тоест 1 доход не е достатъчен на 2-членно семейство, което само да преживява.

    И друго - ако не идваш в НЗ с жителска виза, а с всички останали, които разрешават работа, ще ти се наложи да си работиш по или близко до специалността, ако искаш да получиш жителска виза. Веднъж като я имаш може да работиш всякаква непрестижна работа.

    Comment


      #3
      Отг: The Ultimate guide to New Zealand

      Аз нямам нищо против да работя по моята си специалност, даже напротив - много ще съм щастлив, но доколкото съм разбрал хората с опит в икономическата и търговската сфера най-трудно се "уреждат" в същите сфери там, та затова исках да питам какви са ми горе долу възможностите ако трябва да се снижи летвата с работата Предполагам, че може евентуално да се намерят и някакви по-общи позиции в икономическия сектор като administrative assistant, back office support и такива, които не предполагат някакви тесни знания по дадена сфера...

      Comment


        #4
        Отг: Икономисти и живот в НЗ

        Трудно ми е да дам мнение за сфера, която не познавам. Не искам да споря дали наистина е така, но ти откъде си сигурен? Доста са отворени и като една емигрантска държава очакванията да си "местен" не са големи. Отделно, че търсят умишлено разнообразие на характери, знания и умения, за да е на ниво груповата динамика и да има някой със свеж/различен поглед върху нещата.

        Всичко зависи от визата - ако си с работна/работа към жителство - ще трябва да работиш по специалността си или нещо близко (което също да се води skilled). С жителска може да работиш каквото пожелаеш.

        Comment


          #5
          Отг: Икономисти и живот в НЗ

          Това наистина ме обнадежди, мерси Ники Наистина, като се замислиш, защо сам да си снижаваш стандарта и очакванията, без да си пробвал Другото, което исках да попитам е, как стоят нещата с образованието и доказването на работния стаж? Имам 7 години опит в застраховането, като 3,8 години от тях са в международна фирма, както е по техните очаквания. Проблемът е, че образованието ми е бакалавър икономист от УНСС със специалност стопанска логистика. Това означава ли, че трябва да запиша някаква магистратура по застраховане за да ми се признаят тези 4 години стаж или това, че съм икономист стига? Все пак застраховането си е икономическа дисциплина

          Comment

          Working...
          X