Съобщение

Collapse
No announcement yet.

The Hobbit (и НЗ)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    The Hobbit (и НЗ)

    Здравейте приятели,

    Новата трилогия на Сър Питър Джаксън е нещо, за което си струва да споменем тук.
    Искам да уточня, че аз не съм огромен фен и не очаквам филма с кой знае какво нетърпение, но подкрепям с каквото мога събитието, защото го намирам за изключително важно за страната - очаква се да популяризира страната, промотира туризма и генерира огромно количество пари, които ще се завъртят в местната икономика.

    Та, докато очакваме да дойде официалната премиера (след броени дни), можем да споделим информация свързана с филма от интернет и какво става тук, на място в Нова Зеландия.

    Когато говорим за Хобита може би е редно да започнем с Air New Zealand. Нямам идея дали са официален спонсор на трилогията, но определено са взели това събитие на сериозно и генерират тонове от така наречената допълнителна стойност. Сред забележимите проекти е редно да спомена:

    Реклама за безопасност по време на пътуване:


    Брандиран самолет! Моя колежка спечели умалено копие на този самолет, което е изработено от солиден метал и като цяло беше със страхотно качество на изпълнение!


    Air New Zealand участваха във всички възможни събития. На пазара за ръчен труд в Уелингтън бяха докарали самолетни седалки, на които можеш да се снимаш за спомен. Ние естествено не пропуснахме

    Click image for larger version

Name:	63307_12~10~36_1-1_4x6.jpg
Views:	1
Size:	50.4 Килобайти
ID:	8901

    В НЗ доколкото съм чувал има министерство, което помага за осъществяването на филмите и опазване на околната среда по време на снимките. Също така министерството на туризма работи пряко с Weta и налива пари там. Т.е. филмът се прави по такъв начин, че освен всичко останало по един или друг начин да привлече туристи.

    Продукцията има подкрепата на столицата Уелингтън. Не е тайна, че тук има цял един квартал за Weta - Miramar.
    Уелингтън се прекръсти официално на Middle of Middle Earth за няколко седмици. На летището беше инсталирана невероятна статуя на Ам Гъл (тук му викат Gollum): http://www.wellingtonairport.co.nz/n...orts-terminal/

    Сложиха статуя на Гандалф в града където беше насрочено събитието за откриването. Някъде имаше видео по монтирането, но не мога да го открия.
    Click image for larger version

Name:	Gandalf-870.jpg
Views:	1
Size:	96.8 Килобайти
ID:	8902

    Ето как изглежда залата от вътре: http://suddenwaves.tumblr.com/post/3...-at-wellington

    Малко по малко вървим и към събитието на червения килим. Ето малко снимки направени от мен, които смятам, че дават много добра представа какво беше настроението: https://www.facebook.com/media/set/?...2575661&type=1

    Има много сувенири - повечето са с много добро качество.! И за съжаление са много скъпи. Пуснаха пощенски марки, книги, статуетки, пръстени, каквото се сетите.
    NZ Post is the official issuing authority of New Zealand stamps and the exclusive producer of legal tender commemorative coins for the Reserve Bank of New Zealand.


    Тепърва ще започват да източват туристите като ги развеждат по терени където е сниман филма или им показват декори.

    Случайно попаднах на някакви електронни картички от Worner Bros: http://apps.warnerbros.com/thehobbit/postcards/us/

    За десерт нещо интересно - колеги ми казаха, че тук в Уелингтън билетите за прожекцията са изкупени до средата на Януари. На мен не ми се бута, така че едва ли ще го гледам скоро

    Това за сега. Надявам се, че ви е интересно. Призовавам и други потребители да споделят информация.

    Поздрави,
    Христо
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

    #2
    Отг: The Hobbit (и НЗ)

    Божке колко ме е яд Гледам снимките, бил си на 1 метър от Анди Съркис (Дето играе Ам-гъл - Gollum).... OMG OMG!!! Браво, благородно завиждам Ето така се популязира страна или дадена индустрия... Тук из спирките на метрото са налепили някакви плакати, ама нищо и половина. Ще се радвам на още инфо, а Air New Zealand ми станаха любимата авиокомпания

    Comment


      #3
      Отг: The Hobbit (и НЗ)

      Малко фенски снимки да държат настроението


      Дочух от някъде, че били назначили щатен магьосник в общината! На майтап или на истина звучи интересно и реших да го споделя
      Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

      Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

      Comment


        #4
        Отг: The Hobbit (и НЗ)

        Хихихи, браво супер Направо вече не издържам да стане четвъртък срещу петък 00:01 часа за официалната среднощна премиера на Хобита в МОЛ-а ... Със сигурност да го гледаш в НЗ би увеличило удоволствието неколкократно, особено ако си фен, но няма как, аз съм си в еуфория и така

        Comment

        Working...
        X