Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете Дани и Иван

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Отг: Оценка на шансовете Дани и Иван

    Написано от blackbebo Виж мнението
    Драснах му едно e-mail-че на г-н Goh. Ще гледам да го посетя този уъркшоп, пък може и да излезе нещо полезно. В най-лошия случай поне ще си тренирам английския, пък и нищо не губя.

    Такаааам. Г-н Goh се оказа мадама . Май трябва да спра да им пиша Mr./Mrs/...
    Абсолютна госпожа си е :-). Писал съм си и съм говорил няколко пъти с нея. Тя е доста активна по нашата тема. Свържи се с нея в LinkedIn, защото поства полезна информация. Ето я - http://nz.linkedin.com/pub/cheng-goh/33/332/338.
    EAST AUCKLAND PROPERTIES

    Comment


      #92
      Отг: Оценка на шансовете Дани и Иван

      Малко информация за въпросния уъркшоп:

      Започнах го в понеделник. Би ми бил полезен ако беше преди 2.5 месеца, сега вече съм се сблъсквал с всичко, което ми казва госпожата (не е Ченг, а друга), дори на моменти съм по-наясно с особеностите отколкото тя. Сега интересната част. Каква е вероятността да срещнеш с някой от БГ на курс в Окланд в група от 20 човека? Ами случи се! На всичкото отгоре имаме и общ познат! Някой сеща ли се кой е ... ами наш Ник , че и ни е подготвял за местния пазар по едно и също време .

      Изводите:
      - винаги очаквай да ти изскочи българско чадо, независимо къде и по какъв повод
      - няколко разговора с Ник са по-полезни отколкото тридневен целодневен курс (и малко челен сблъсък с местния начин на набиране на персонал)

      Comment


        #93
        Re: Оценка на шансовете Дани и Иван

        Е много благодаря Тук вече сума време готвя една българска млада майка вече няколко месеца. Каквото имах й казах, като се надявам вече да си намери нещо (тя почна веднъж на седмица да доброволства, за да добие "местен" опит). Вече по мои наблюдения проблемите са степенувани по важност:
        1) местен опит (най-важен)
        2) английски
        3) работна виза (тоест, ако имате двете по-горе, визата вече не е такъв проблем. То е малко параграф 22, защото с местен опит се предполага че си работил)
        4) всичко останало

        Какво става с визата на Дани и с твоите работи?

        Comment


          #94
          Отг: Оценка на шансовете Дани и Иван

          Даниела каца в Окланд на 9 този месец ... като турист без виза, но с потвърждение от immigration officer от Лондон, че има право ако наистина няма да търси работа.

          Тази БГ майка е с мен на курса

          Comment


            #95
            Отг: Оценка на шансовете Дани и Иван

            Добре сте насъбрали инерция. Социалните контакти също помагат, защото местен може да ви препоръча (и да ви бъде референция) и без да сте работили специално за него.
            Също така често има вътршнофирмени обяви за работа и е вероятно някой да ви препоръча в неговата фирма (за да получи бонус).

            Може да опитате леко да подчертаете нужното за тях в работната ви автобиография - като например колко сте доволни от условията за работа и живот в НЗ и колко добре се разбирате с местните професионалисти, които намират уменията ви за изключително полезни за местния пазар...

            Както казах на Дани - трудното е само в началото

            Стискам палци и се обадете, ако имате път към Уели.
            Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

            Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

            Comment


              #96
              Отг: Оценка на шансовете Дани и Иван

              Ами един-двама услужливи българи вече питаха за мен във фирмите си, но за съжаление са прекратили рекруитмънт процеса за тази година. Да се надяваме, че догодина ще имам повече късмет.

              Колкото до работните референции - до сега никой не ми е поискал (освен няколко рекруитъра, но и те не са ги прозвънявали), всички ме режат на ниво local experience.

              Даниела каца във вторник и ако няма проблеми на границата планираме да купим кола и да си направим разходка из НЗ (най-вече южния остров) за периода от средата на Декември до средата на Януари (мъртвия период за пазара на труда). В крайна сметка зависи кога решим да тръгнем, но искаме да включим и Уелингтън, Роторуа, Хобитон и Тауранга от северния остров, като не е ясно на отиване или на връщане - за нова година трябва да сме в Ашбъртън (около 100км от Крастчърч). Живот и здраве ще ви посетим към края на годината или началото на другата, като ще се постараем да не ви досаждаме .

              Като цяло в момента избираме кола и се молим да не се заяждат на границата. Обявите за работа като за мен така или иначе вече почти изчезнаха.

              Comment

              Working...
              X