Съобщение

Collapse
No announcement yet.

спонсорство от щат

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    спонсорство от щат

    ...
    Last edited by RosDi; 22-03-14, 05:20.

    #2
    Отг: спонсорство от щат

    Не съм запознат много добре с новата система (но ще почна пак да чета). Мисля че ще искат ЕОИто, за да видят дали нямаш повече от едно спонсорство. Щатите са много чувствителни към повече от едно спонсорство, защото искат те да са единствените, при които ИСКАШ да отидеш. Тоест ако биха могли да те спонсорират от повече от едно място, по-добре избери или щата, който най-искаш (и при отказ, подаваш за спонсорство към следващия в списъка), или при този, който имаш най-добри шансове, за да стане по-бързо процедурата и да заминеш за ОЗ, пък после като минат 2те години, може да ходиш където си искаш.

    Comment


      #3
      Отг: спонсорство от щат

      Като basic rule of thumb се приема най-грубо да покажеш поне $20К за възрастните кандидати и по $10К за дете.

      Като цяло въпросите не са подвеждащи - искат да са сигурни, че си съставил бюджет и си готов да посрещнеш всякакви плащания. Покажи/декларирай някъде около $60К като кажи, че това ще ти е бюджета за 1 г, през която може да не си намерил работа.

      Разучи наемите, където искаш да живееш - това ти е най-голямото разходно перо, отделно виж дали са ти включени вода и режийни (което не е включено трябва да го разучиш и да си сметнеш за месеца). Отделно транспорт, храна, развлечения. Бъди либерален с разходите: по-добре да ги надуеш малко и да покажеш, че си готов.

      За приходите ти - хубаво е да покажеш поне $15-20К в банката като живи пари, а другите може да кажеш, че са ти от недвижим семеен имот, който очакваш да продадеш "скоро". И последно, трябва да си разучил малко как стои въпросът с работата, за да може да кажеш, че очакваш да си намериш работа за 3 месеца, но си готов да чакаш и година. В зависимост от типа работа, може да има концентрация на работните места, в зависимост от мястото - за офис работа като моята работите са предимно в центъра. Но примерно индустриалните са на юг в индустриалната зона и т.н. Проучи също положението с транспорта - влак/автобус и цените на колите. Предвиди в бюджета някоя трошка за $3-4К, ако го налага градът.

      За разходите за преместване. 10 кг колет беше нещо от рода на 150 лв до Австралия (в сайта на пощите пише колко беше точно). Няма да местиш мебели както правят британците, надявам се. Самолетните билети - еднопосочни са ти около $1500 (примерно), хотел/хостел в началото докато търсиш квартира (1 месец) и така нататък.

      Comment


        #4
        Отг: спонсорство от щат

        Айде честито
        За какво ви е спонсорството - точки ли? Ако събирате достатъчно точки и без него според мен виза 189 е по-добрият вариант, 2-те седмици по-малко при алокация на кейс офисър не си струват връзването със спонсорство.

        Comment


          #5
          Отг: спонсорство от щат

          Въпроса ми не е по темата, но за да не отварям нова ще питам тук.
          Какви могат да бъдат последствията ако получим спонсорство от щат и веднага да отидем да живеем във друг щат. Понеже явно мъжът ми ще е главен апликант...зависи и от ИЕЛТС, неговата професия единствено се търси във Северна Австралия и е във втория списък със професия, така че нямаме никакъв избор.
          Ако получим виза, бихме ли отишли веднага във Аделаида, без да стъпваме във Северна Австралия..и там да започнем работа? Разбрах, че няма да получим след време австралийско гражданство...дали е само това?

          Comment


            #6
            Re: спонсорство от щат

            Не е подсъдно или нелегално, но все някъде ще се отрази. Спонсорството не е случайно. Примерно в НЗ условието за гражданство е да са изпълнени всички изисквания на имиграционните вписани във визата.

            Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

            Comment


              #7
              Отг: спонсорство от щат

              Мисля че няма проблеми в Австралия, задължението е морално а не легално и няма никакви такива условия при кандидатстване за гражданство. Не съм го тествала лично така че не гарантирам...

              Comment


                #8
                Отг: спонсорство от щат

                Ето как стоят нещата легално (и морално) в Западна Австралия http://www.migration.wa.gov.au/skill...onsorship.aspx:

                Q: I received State sponsorship or nomination from Western Australia. Am I able to relocate to another State even though I have not resided in Western Australia for two years?
                A: By accepting State sponsorship or nomination you signed an agreement with the Government of Western Australia and made a commitment to live and work in Western Australia for a period of two years. To relocate you must apply to Skilled Migration Western Australia for a release from this commitment.

                Мнения от чужд форум: http://www.pomsinoz.com/forum/migrat...onsorship.html

                Като цяло преобладаващите мнения са, че спонсорираният апликант може да напусне щата и това не би трябвало да се отрази при кандидатсването за гражданство, но не видях пост от някой, който действително е минал по този път.

                Мое лично мнение - аз не бих предприел подобна "маневра" без да съм 100% наясно с евентуалните последици. Да не говорим и за моралната страна на въпроса...

                Comment


                  #9
                  Отг: спонсорство от щат

                  Благодаря ви за отговорите....ще търся и събирам информация и най вероятно във последния момент ще решим окончатено какво ще правим.

                  Comment


                    #10
                    Отг: спонсорство от щат

                    Привет на всички.

                    Мислех да започна нова тема - но тъй като вече има тема за щатското спонсорство, мисля че е по-добре да е събрана на едно място информацията.

                    Колко важен е Kъсмета? ... в нашия случай - МНОГО.

                    И така след получаването на Assessment-a от ЕА си подадох EoI. За моя радост 4 дни по-късно получихме и покана. Аз писах тогава във форума и страшно много се зарадвахме. Оказа се малко прибързано.

                    След получаването на поканата се попълват едни много интересни тестове ( 3 теста, като минимума е 60%, иначе не може да се продължи с application-a). Е, преминах ги. Само за любопитните - някои от въпросите са:

                    1. Коя столица на щат е най-далеч от Пърт?
                    2. Колко е разстоянието от Пърт до Дарвин?

                    Малко по-сложните:
                    1. В квартал XYZ какъв е средният наем за 07-09 месец на 2012?
                    2. Колко е бил най-големият наем за квартал XYZ през 2012?

                    И други от сорта.

                    Ако трябва да бъда честен - географските въпроси от Тест 1 ми бяха най-приятни. Пък и там неизменно най-много ми помогна Google Earth :-) Признавам си :-)

                    Тест 2 и Тест 3 си бяха доста коварни и доста специфични. Но в мрежата има всичко.

                    Както казах - целта е минимум 60% и може да се прави колкото искате тестовете, докато достигнете 60%.

                    И така, като се минат тестовете се праща application-a и се плащат AUD200.

                    И тук идва тънкият момент. Изпратих си документите на 18.11. На 20.11. WA направиха Civil Engineer - "restricted". Като добавка - няма да се изпращат повече покани на Civil Engineers. Направо си беше шок.

                    Вече беше 08.12. ,а никакво инфо от AU. Направо си виждаше провала.

                    И тогава - на 09.12. дойде заветното потвърждение. Имахме одобрение от WA за SS.

                    Имайки предвид промените които правят от WA - мисля,че поставих рекорд по пращане на имейл.

                    Успях за по-малко от 5 минути да си прочета имейла, да сваля двата документа, да ги разпечатам, да ги попълня, да ги сканирам и да ги изпратя. Подадено.

                    Сега остана да чакаме - потвърждение за виза.

                    И ураааааааааа - днес имаме вече и потвърждение за виза. Сега имаме 60 дни да си качим документите и да си направим медицинските.

                    Сега ще питам за документите и за медицинските ( нищо,че вече ги бяхме правили преди 2 години).

                    Ами това е.

                    Имайки предвид, как си променят условията в AU - просто като идея - не губете време, а пращайте. Не се знае какво събитие ще изпреварите :-)

                    Все пак всички се борим да сме пред бариерата, а не зад нея :-)

                    Поздрави на всички.

                    Jorje

                    Comment


                      #11
                      Отг: спонсорство от щат

                      Написано от Jorje Виж мнението
                      Имайки предвид, как си променят условията в AU - просто като идея - не губете време, а пращайте. Не се знае какво събитие ще изпреварите :-)

                      Все пак всички се борим да сме пред бариерата, а не зад нея :-)

                      Jorje
                      Jorje, поздравления за поканата и преминаването към последната фаза!
                      Подкрепям мнението ти, че кандидатите за Австралия е желателно да се позабързат малко, защото с всеки изминал ден налагат по-големи ограничения. Бяхме си говорили с теб за пазара на труда тук. В тази връзка мисля, че отпадането на професии от листа за щатско спонсорство е допълнителна индикация, че намирането на първа работа ще е изпълнено с "прикючения".
                      Поздрави и успех за по-нататък!

                      Comment


                        #12
                        Отг: спонсорство от щат

                        Здравейте съфорумци!
                        След дълги, дълги месеци на затишие и чакане, днес ни дойде положителен отговор за спонсорство от Канбера! Явно веднъж столичанин, цял живот столичанин:-)
                        Много сме щастливи и започваме финалния напън!

                        Comment


                          #13
                          Re: спонсорство от щат

                          Чудесни новини! Поздравления! Вече ще имаме с кого да се виждаме като ходим да подменяме БГ паспорти Много успехи! Явно на който му е писано, заминава!

                          Comment


                            #14
                            Отг: спонсорство от щат

                            Супер Честито!

                            Comment


                              #15
                              Отг: спонсорство от щат

                              Кали,

                              Още една стъпка към заветната дестинация :-) Поздравления.

                              Сега документите :-)

                              Jorje

                              Comment

                              Working...
                              X