Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Информация за документи

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Информация за документи

    Привет,

    Много полезен и прятен сайт, браво

    От известно време се замисляме с моят приятел да емигрираме в Нова Зеландия. Това което ни привлича е чистия въздух, храна и природата. Нашата страст са outdoor занимания и спортове и именно поради това си мислим, че това е идеалното място.

    В България (София) той е работил като графичен дизайнер, а аз като project manager в рекламни агенции, но много ни се иска да се махнем от този корпоративен начин на живот и да се отдадем на занимания сред природата в някое по-отдалечено място на света. Не искаме да живеем в големите градове, по скоро в някое по-малко заселено местенце и дори бихме са радвали да се занимаваме със селско стопанство или нищо свързано със спортове на открито.
    Нямам никакви познати, които да ми дадат по-конкретна и достоверна иформация и за това се обръщам към вас тък като имам няколко въпроса, които искаме да си изясним преди да купим билети.
    Най-важното за нес в момента е да разберем какъв е варианта да заминем като туристи (все пак да преценим дали наистина това е нашето място) и от там да си оправим документите и какво ще ни е необходимо като документи които да си носим от тук?

    Ще сме ви много благодарни ако можете да ни дадете малко инфо

    #2
    Отг: Информация за документи

    Здравейте и добре дошли! Надявам се и в бъдеще да ви е полезен сайта, както и да осъществите мечтата си. Всичко зависи от това как ще планирате и наистина дали НЗ има толкова нужда от вас, колкото вие я желаете.

    Избраният начин да дойдете може да не се окаже толкова удачен. Вижте тази тема:


    Въпреки че аз съм свидетел на доста дошли като ученици и успели да се заселят, трудността пред семейства е значителна. Като начало бих препоръчал да си изберете отдалечено местенце/а и да се опитате да завържете контакт с местен бизнес и да ги разпитате за живот, за нуждите в района. Може да звучи налудничаво, но съм почти сигурен, че в някое отдалечено кътче ваше писмо би разнообразило скучното им ежедневие (както си спомням като се обадих на общината в Дарвин, Северна Територия, Австралия и не искаха да ме пуснат от телефона - за какво ли не ме разпитваха, ама и аз съм си приказлив).

    Ще се радвам, да прочета още за вас. Поздрави, Ники

    Comment


      #3
      Отг: Информация за документи

      Привет Ники,

      Благодаря за бързия отговор и препратката към темата.
      Все пак както бях писала ние самите не сме абсолютно убедени, че това ще е нашето място и за това искаме първо да се пуснем като туристи, да разгледаме и да видим дали това е мястото на което искаме да поживеем поне за известно време.
      Това което ни интересува в момента е каква е процедурата от там да си смениш статута от турист на такъв с право на работа. Например като holiday work visa или нещо такова. Просто в правителствения сайт на НЗ е описано и звучи много лесно, като процедура, но не пише дали искат пак изпит по английски и всички тези документи които се изискват когато го правиш ако още не си там. Също така нищо не намерих за точките, имам предвид вече като си в НЗ и от там си правиш документите. Ще ми е много полезно ако някой знае повече по този въпрос.

      Иначе ние сме подготвени, че няма да е лесно ако решим да оставаме, но ни се иска поне да сме подготвени от към администативната част.

      Поздрави, Янна

      Comment


        #4
        Отг: Информация за документи

        Здравей Янна,

        като туристи винаги можете да дойдете и да разгледате. Виж, ако решите да оставате тук с работна или жителска виза става интересно - влизат множество фактори и играчи в играта. Има голям наплив за НЗ и летвата е вдигната много на високо.

        Ако това представлява интерес за вас, учтиво ви моля да прочетете някои от другите теми във форума или най-добре сайта на имиграционните на НЗ. Бихме се радвали да отговорим на по-конкретни въпроси.

        Според мен най-важното на този етап е да разберете, че трябва да отговорите на определени изисквания, за да ви бъде издадена работна виза и така да продължите официално престоя си тук. И за съжаление ВСИЧКИ от тези условия не могат да се изброят с лекота, защото всеки случай е специфичен и всеки кандидат държи различни козове в ръката си

        Успех с мечтата. Весели празници.

        Поздрави,
        Христо
        Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

        Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

        Comment

        Working...
        X