Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Asssessment visa 186

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Asssessment visa 186

    Пирвет отново,

    разрових се тук там реших да кандидатствам за виза с покана от работодател, но преди да пусна "EOI" искам да попитам относно assessment-та.
    1. Преди да пусна "EOI" ли трябва да подам документи за assessment?
    2. Ще ми свършат ли работа копие от дипломата и трудовия договор ( имам пет години стаж в специалноста, която съм избрал- Маркетинг и продажби)?
    3. Колко време горе-долу би отнело на VETASSESS да ми върнат отгово?
    4. И последно ако имате представа дали има значение, че в момента работя в немска фирма, която е собственост на австралийска финансова група?

    Благодаря в аванс.

    #2
    Отг: Asssessment visa 186

    Може и да може да регистрираш ъкаунт в СкилСелект без да подаваш ЕОИ (забравил съм), но е безсмислено. За да подадеш ЕОИ се изискват номерата на Асесмънта и ИЕЛТС резултата. Към момента в който получиш покана тези номера трябва да са актуални иначе ще получиш отказ ако кандидатстваш за виза.

    Всички документи които не са на англ трябва да са преведени от заклет преводач, виж във Ветасес дали не трябва и да са сертифицирани копия. Освен диплома, трябва да имаш и work references от работодателите, за периода който искаш да ти се признае. За повече информация и други изисквания (като съдържанието на препоръките) си виж пак при Ветасес.

    ACS излиза с резултат за около месец (но са си оставили вратичка за отговор до 6 м). Не знам как е при Ветасес.

    За Ветасес вероятно няма никакво значение че работодателя ти е собственост на австралийци, може за ДИАК след това да има някакво минимално значение като те разследват за визата, но никой не може да каже как точно работи ДИАК...

    Препоръката ми е първо да се явиш на ИЕЛТС и да се минеш асесмънт. Чети много в сайта на Ветасес и задавай въпроси и във форумите на английски.

    Comment


      #3
      Отг: Asssessment visa 186

      Изпуснали сте най-важното за виза 186:
      To apply for this visa, you must:
      • be nominated by an approved employer
      Освен ако не си намерил такъв работодател твоите визи са 189 и 190 Останалото permutation го е обяснил добре.

      Comment


        #4
        Отг: Asssessment visa 186

        При СкилСелект когато подадеш валиден ЕОИ за някоя от визите които изискват спонсорство, може да се надяваш работодател или щат сами да ти "кацнат"

        Но е добре, както Анита казва, да не разчиташ на това...

        Comment

        Working...
        X