Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акредитация на компания (?)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Акредитация на компания (?)

    Здравейте на всички в този страхотен форум!

    Може би най-позитивният и смислен като информация форум в който съм влизал Все още не съм се представил, защото имам да прочета още куп документи и бих искал да систематизирам нещата, но скоро и това ще направя

    Бих искал да попитам във връзка с написаното по горе от колегите отностно за акредитираните в НЗ компаниии, по конкретно за HP. Аз също работя в HP (job title Project Manager) и ако компанията не акредитирана това как се отразява на кандидатстващият? За мен на пръв поглед е много странно как един от IT лидерите в глобален мащаб не е в този списък.

    Предварително благодаря за отговора!

    #2
    Отг: Акредитация на компания (?)

    Емо, добре дошъл!
    Какво имаш предвид под "акредитирана" в НЗ компания? Ако чета правилно, очакваш някакъв специален статут за HP, но не разбирам какво точно. Project Manager е в списъка с търсени специалности, така че ако покриваш изискванията (образователни), то може да вземеш бонус точки за тази специалност независимо в коя компания/държава си работил. Ще изчакам да обясниш преди да продължа
    Поздрави, Ники

    Comment


      #3
      Отг: Акредитация на компания (?)

      Леле, тъкмо си казах ама къде ли ми изчезна мнението, а то цяла тема сте отворили с него Много благодаря.

      Ами Ники, може и аз да бъркам някъде, но нали има един списък: http://www.immigration.govt.nz/migra...loyersList.htm За този списък останах с впечатление, че тук са компаниите в които ако си имал опит в някоя от тях ще бъде един вид одобрен от NZ. Може и да бъркам, за което предварително се извинявам. Отностно образованието тук е малко под въпрос защото магистратурата ми не е точно Project Management, а Regional Developement and management (Където впрочем имаше дисциплина управление на проекти и т.н.).

      Извинявам се че така нахвърлям информацията. Предпочитам да отворя нова систематизирана тема след някоя друга седмица, където ще се представя със съпругата си (имаме и бебе на 8 месеца).

      Поздрави и до скоро!

      Comment


        #4
        Отг: Акредитация на компания (?)

        Аха, да Списъкът е на работодатели, които са акредитирани да дават работа към жителство визи. Тези организации са с традиции в набирането и спонсорирането на имигранти (моят Окландски университет е в този списък и много добре се справя да наема чужденци и да ги спонсорира за жителство). Явно НЗ клон на HP (ако не е в списъка не си е направил труда да мине през акредитация) не смята за нужно да набира кадри от чужбина.

        Както може да се предполага, акредитацията е отговорност и в полза на акредитираната организация, а не на акредитиращата. Хубавото, което видях, а не знаех за този списък (благодаря, че си го намерил - много е полезен) - много от големите местни рекрутърски компании са в него, което ще рече, че свързвайки се с тях, може хем да ти търсят работа, хем да имат възможност да те спонсорират за работна към жителска виза.

        Comment


          #5
          Отг: Акредитация на компания (?)

          Здравей Емо и добре дошъл.

          Тук имаме нужда и от управленски кадри, за да станем още по-позитивни, информативни и полезни

          Въпросът ти е много на място. Всъщност ще използвам момента да те приканя да не се притесняваш да питаш по време на подготовката си - ние знаем, че малко хора са запознати от бита си с емОгрантските въпроси и системата на Нова Зеландия и за това се стараем да сме толерантни и търпеливи.

          Накратко : Акредитираните работодатели са фирми, които имат специални привилегии да наемат чужденци. Това е всичко, следователно няма връзка с одобряването на предишен работен опит.

          Логиката: Бизнесът в Нова Зеландия има липса на професионалисти в определени области. Образованието, държавата, бизнеса и имиграционните работят в тясно сътрудничество. Всяка страна гледа да е полезна на другите, а не да диктува ритъма. От една страна имиграционните се стараят да не натрисат хора, отговарящи на определен профил, а създава условия фирмите сами да избират нужните им кадри от чужбина. От друга страна държавата гледа да защитава местните работници, за това винаги използва случая когато дава, да получава нещо насреща - симбиоза

          Работодател може да подаде доброволно желае да получи статус на акредитиран, за да може да наема чужденци по-бързо и по улеснена процедура. В повечето случаи това са големи фирми с глад за квалифицирани кадри или такива започващи бизнес с непознат тук предмет на дейност. В екипа на имиграционните се назначава отговорник, който да отговаря за нуждите на тази фирма като ги запознава с промените, отговаря на въпросите или приема жалбите им. За да получи съответния статус работодателят заплаща такса и от своя страна гарантира да наема местни кадри и да ги обучава.

          Важно е да се уточни, че акредитиран работодател може да наема на работа само такива чужденци по тази процедура, които отговарят на условията на доказани професионалисти - било то измервано чрез висока заплата или покриването на изискванията за тази професия от списъците за търсени професии. Т.е. акредитиран работодател не може да използва привилегиите си, за да наеме ниско квалифициран персонал.

          За повече информация моля разгледайте тази препратка: http://www.immigration.govt.nz/emplo...m-high/talent/

          Надявам се, че тази информация ще е от полза.

          Поздрави,
          Христо
          Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

          Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

          Comment


            #6
            Отг: Акредитация на компания (?)

            Много благодаря и на двама Ви за отговорите! Все още имам доста бели петна и тепърва трябва да си изясня доста неща отностно кандидатурата ни

            MyCTaKaP: втората част от мнението беше изместено в нова тема: http://www.bg2nz.com/showthread.php?t=194. Моля да се придържаме към темата на разговор според заглавието
            Last edited by MyCTaKaP; 17-02-13, 03:20.

            Comment

            Working...
            X