Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси свързани с образованието и NZQA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Въпроси свързани с образованието и NZQA

    MyCTaKaP: Тази тема е създадена като е разделено мнение от друга тема: http://www.bg2nz.com/showthread.php?...ull=1#post1152. Моля да се придържаме към темата на разговор според заглавието

    Всъщност един въпрос ме гложди след написаното от Ники. Задължително условие ли е образованието да отговаря на профила по които се кандидатства за виза? Защото в БГ когато завършвах нямаше специалност Управление на проекти, и това което записах - "Регионално развитие и управление" най-близко се доближаваше до този профил и по конкретно частта с проектите.

    Ако ли не, това означава ли че точките, които биха дали за Магистър (имам 2 магистратури, втората е Географски Информационни Системи / GIS) въобще няма да бъдат признати?

    Пак станаха много въпросите, но щеше да ме гони безсъние ако не бях попитал честно казано
    Last edited by MyCTaKaP; 17-02-13, 03:20.

    #2
    Отг: Въпроси свързани с образованието и NZQA

    Имиграционните са буквояди, и това е хубаво, защото създава един стандарт и всички се мерят по един аршин.

    Значи, гледа се в LTSSL колона 3 какво образование се иска, а колона 4 за какво се дават бонус точки (много често нещата са един и същи). Ключът е, че не е казано какво си завършил, а какво NZQA ще ти признае.

    Ето, ти казваш си завършил Магистратура (Ниво 9) "Регионално развитие и управление", а примерно ти искат Бакалавър (Ниво 7) "Управление на проекти" - ти се дзвериш и си викаш, "Ами то нит рак, нит риба". На помощ идва NZQA - пишеш им едно писъмце, че ще се радваш да получиш оценка дали твоята магистратура става за изискването за Ниво 7 Управление на проекти и те услужливо те оценяват При което ти си завършил вече ниво 7 Управление на проекти в очите на имиграционните, защото само което каже NZQA е правилно!

    Кофти е само, когато специалността е ужасно различна - примерно си завършил Лесотехническия, а кандидатстваш Готварство и колкото и да им обясняваш, че в гората има дървета и треви, използвани в кулинарията, просто няма да стане...

    Comment


      #3
      Отг: Въпроси свързани с образованието и NZQA

      Благодаря за корекцията на Мустакар

      Ники отностно образованието ми, то е следното:

      Бакалавър - География (педагогическа правоспособност)
      Магистратура 1 - Регионално развитие и управление
      Магистратура 2 - Географски информационни системи

      Аз мисля, че като профил най-близък до управлението на проекти е първата магистратура, но тук възниква казуса дали биха я приели защото тя е близка до регионалистиката. Изучавали сме Управление на проекти, но дисциплините там бяха разнородни.

      Всъщност това с което сега се занимавам е работа по IT проекти, конкретно в момента Cloud Solution и финалното имплементиране на системите за крайни клиенти (но не съм ИТ специалист).

      Comment

      Working...
      X