Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко сложен казус

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Малко сложен казус

    Написано от badabing Виж мнението
    Мисля че ORCADES VIKING говори за immigration adviser, а ти за recruiter? На едните плащаш за да попълнят и подадат вместо теб документите за виза, а другите ти търсят работа и им плаща работодателя (ако се намери такъв).
    Прав сте Уважаеми Бадабинг. Абсолютно сте прав. С едното изключение че ние си попълваме документите за визите и си оформяхме документите под техният стриктен надзор и упътване. За сравнение при нас е факт, че ние първо си намерихме работата и после тръгнахме да си уреждаме визите. Нашият работодател излезе много съпортив и коректен. Даже и плати таксата на Имиграционният Адвайзър за да ни помогнат по-бързо и адекватно да се уредим със визите. Удоволствие е да се кооперира със такива хора и компании. Да не забравяме че преди всичко във всичко стои Човешкият Фактор. Поздрави и Лек Ден!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by ORCADES VIKING; 12-10-15, 06:45.

    Comment


      #17
      Re: Малко сложен казус

      Господа и най вече Викинг, нека пазим добър тон във форума Хумор и известна доза ирония е добре дошла. Сарказъм обаче не е много уместен, защото комуникацията не е вербална и може да се окаже, че просто някой не се е изразил точно (а не защото нарочно се опитва да заблуди или обиди).

      Сашо е отдавнашен участник във форума и никак не е вчерашен. Има интересен хапливо-хумористичен начин на изразяване, но в никакъв случай не е неуважителен или злонамерен.

      И той и Бадабинг има шанс да ти станат познати Както и аз. Изразяването е кратко, точно и по същество. Надявам се всички четящи да са разбрали какво се има предвид

      Comment


        #18
        Отг: Малко сложен казус

        Господа,

        Съжалявам за недоразумението. Просто много хора наричат рекрутъра адвайзър. В случая бях подведен от постинга на Викинга : "Процесът е бърз и положението е изключително лесно ако предварително намериш някой работодател който да иска да те наеме. " Това всъщност е трудната част и за това ви често ви трябва рекрутър. До колкото разбирам sipirumiвсе още няма предложение за работа, т.е. не опряла до попълване на документи
        Що се отнася до ползата от адвайзъра, не смея да пиша вече какво мисля.
        Най-малко съм искал да обидя някого, но явно съм успял,
        Може да не ви се вярва, но основните участници в този форум искаме да помогнем, което мисля съм правил многократно както през форума така и извън него.
        Не виждам защо беше необходимо това емоционално излияние от страна на Викинга.

        Comment


          #19
          Малко сложен казус

          Привет на всички от уважаемата аудитория! Поднасям искрени и чистосърдечни извинения! Просто това е адекватно уточнение относно направените коментари на Сашо към мен никакво злонамерение или злоумисъл! Определено съм много добронамерен и прям! Сега след направените уточнения мисля, че всичко е наред! Аз лично предпочитам да чета и пиша в прав текст за да няма недоразумения и неуточнения. За по-лесно и удобно на всички тук уважаеми дами и господа и цялата аудитория няма да коментирам и да поствам нищо за в бъдеще за да не досаждам и за да не се стига до забележки и порицания!
          С пожелания за успешен ден и седмица оставам с респект искрено Ваш,
          Юлиан.


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          Last edited by ORCADES VIKING; 13-10-15, 13:16.

          Comment


            #20
            Отг: Малко сложен казус

            removed
            Last edited by venziap; 14-10-16, 15:20.

            Comment


              #21
              Re: Малко сложен казус

              Дебелокожи сме всички, нали сме пишман емигранти Никого не съдим, постове не трием, не се обиждаме и т.н. Насила никого не можем да накараме да пише, но ще е чудесно да продължим да следим вашата одисея, Юли и Дани
              Last edited by NikiG; 13-10-15, 21:32.

              Comment


                #22
                Отг: Малко сложен казус

                Написано от venziap Виж мнението
                Това е много жалко, защото доста се забавлявах на постингите ти...
                Има достатъчно компетентни писания за четене тук така,че може да мине и без моите безполезни писания и незначителен житейски опит. Поздрави и почитания!


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Last edited by ORCADES VIKING; 13-10-15, 19:23.

                Comment


                  #23
                  Малко сложен казус

                  Чак пък одисея Ники! Не се притеснявайте няма да досаждам и натрапвам присъствие. Не е проблем. И без това нямам много свободно време. Поздрави.


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  Last edited by ORCADES VIKING; 13-10-15, 14:43.

                  Comment


                    #24
                    Re: Малко сложен казус

                    Юли, хората във форума те ценят, ама наистина! Писал си 18 постинга и вече имаш 13 благодаря! Малко хора могат да се похвалят с такава статистика. В никакъв случай не пишеш маловажни или безполезни неща.

                    Никой тук не е вземал 5г работна виза за 35 дни. Интересно ще е да разберем как и какво се случило, в каква индустрия, с какъв английски, опит и всичко останало, за да се поучим и ние. Да не говорим, че пишеш грамотно, весело и т.н. Усмихни се, преглътни недоразумението, почини няколко дни (докато летиш към Окланд) и чакаме включване, а аз лично и обаждане като кацнеш!

                    Comment


                      #25
                      Отг: Малко сложен казус

                      Ок, сега след като се разбрахме предлагам да оставим темата на човека и да си говорим повече за малко сложния казус
                      Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

                      Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

                      Comment


                        #26
                        Отг: Малко сложен казус

                        Нищо ново при нас. Отказаха ми от Christchurch. Кандидатствах сега в Massey Uni, но не е точно по моята специалност, а е Health Psychology, в което имам опит, но не и диплома. Така че едва ли нещо ще излезе. За други длъжности не кандидатствам засега, виждам че има голямо търсене на социални работници, но на този етап предпочитам да насоча кариерата си към преподаване и рисърч. Иначе се дипломирах миналия петък

                        Comment


                          #27
                          Отг: Малко сложен казус

                          Честито! С PhD и добър английски едва ли ще имаш проблеми да вземеш самостоятелна постоянна виза.

                          Comment


                            #28
                            Отг: Малко сложен казус

                            Написано от permutation Виж мнението
                            Честито! С PhD и добър английски едва ли ще имаш проблеми да вземеш самостоятелна постоянна виза.
                            да, предполагам, само че условието на мъжа ми да емигрира пак е да имам намерена работа преди да заминем, затова и кандидатствам за различни позиции без да съм започнала процедурата по издаване на какъвто и да е вид виза.

                            Comment

                            Working...
                            X