Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подготовка за IELTS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: Подготовка за IELTS

    Да и ние не сме получили още писма, надявам се до утре да изпратят, че вече няма време.

    Comment


      #17
      Отг: Подготовка за IELTS

      Мерси Жоро, малко е изнервящо това чакане в случай да не ни пропуснат.
      Успех на всички които ще се явяват и дано ни е последно явяване, понеже на изпитът дават едни хубави моливчета със надпис ИЕЛТС - аз не искам да правя колекция от тях.


      Comment


        #18
        Отг: Подготовка за IELTS

        Anni,

        само за справка моливчетата си ги прибират ( все пак пари струват) :-) така,че по-добре си вземете изпита, пък моливчета ....

        И още нещо - ако ще пишеш с молив си вземи "мек" молив - B или 2B. Тези моливчета дето ги дават там са "твърди" и мъчно и бавно се пише с тях. А както всички знаем времето е много ценно на този изпит.

        Jorje

        Comment


          #19
          Отг: Подготовка за IELTS

          Anni, успех и от мен дано постигнеш желания резултат.

          Comment


            #20
            Отг: Подготовка за IELTS

            Мерси Deizy, на теб също ти желая успех и повече да не се явяваме на ИЕЛТС.
            Аз сега си проверих пощата отново и вече получих заветното писъмце къде и във колко часът ще се проведе изпитът.

            Comment


              #21
              Отг: Подготовка за IELTS

              Да и за го получих, ами... на слука аз няма да съм водещ апликант и малко ми е широко около врата, но все пак колкото повече, толкова по-добре.Късмет на всички явяващи се, този изпит май е по-голяма доза късмет, отколкото знания.

              Comment


                #22
                Отг: Подготовка за IELTS

                Написано от Jorje Виж мнението

                И още нещо - ако ще пишеш с молив си вземи "мек" молив - B или 2B. Тези моливчета дето ги дават там са "твърди" и мъчно и бавно се пише с тях. А както всички знаем времето е много ценно на този изпит.

                Jorje
                Jorje,

                Преподавателката в British Council натърти, че моливите, които решим да носим, задължително трябва да са HB, понеже компютър проверява Listening-а и Reading-a, той реагирал само на моливи с такава твърдост.
                Колко това е така и колко не е - не знам, но все пак това не е час по графично рисуване и по-добре да не рискува човек...
                На мен лично моливите, които дават на изпита ми харесаха, достатъчно лесно и удобно се пише с тях.
                Успех на всички!

                Comment


                  #23
                  Отг: Подготовка за IELTS

                  Chudenka,

                  Може би HB е оптимален вариант :-) На мен лично не ми хареса моливчето им ( ами да откраднах си го за спомен). Но аз писах с пиромолив ( HB или B) не съм сигурен и нямаше проблем с разчитането от машината.

                  Jorje

                  Comment


                    #24
                    Отг: Подготовка за IELTS

                    Написано от chudenka Виж мнението
                    Jorje,

                    Преподавателката в British Council натърти, че моливите, които решим да носим, задължително трябва да са HB, понеже компютър проверява Listening-а и Reading-a, той реагирал само на моливи с такава твърдост.
                    Колко това е така и колко не е - не знам, но все пак това не е час по графично рисуване и по-добре да не рискува човек...
                    На мен лично моливите, които дават на изпита ми харесаха, достатъчно лесно и удобно се пише с тях.
                    Успех на всички!
                    Сигурно използват супер машина, която анализира отношението графит/глина в написаното на хартията и ако не отговаря на "стандарта", писмената работа се анулира...

                    Comment


                      #25
                      Отг: Подготовка за IELTS

                      На моя изпит през януари месец масово си носеха моливи и острилки, гумички....предоставените от тях моливи бяха гадни и нямаха надпис IELTS. Говоря за залите във филиала на Американския университет в София, аз там бях разпределена. Лично аз не си носех молив и трябваше да ползвам техния Така че, моят съвет е по възможност се "въоръжете" с удобен молив, задължително гумичка и острилка евентуално.

                      Comment


                        #26
                        Отг: Подготовка за IELTS

                        Написано от venziap Виж мнението
                        Сигурно използват супер машина, която анализира отношението графит/глина в написаното на хартията и ако не отговаря на "стандарта", писмената работа се анулира...
                        Предполагам, че не това е фокусът на дискусията, за това да кажа, че в British Council и на мен ми казаха, че ако си нося молив, трябва да е НВ.
                        А иначе ще се учудите за какви глупости биха могли да ви анулират работата на този изпит; сега, на който му се рискува, да заповяда. Всеки има глава на раменете си да преценява

                        Comment


                          #27
                          Отг: Подготовка за IELTS

                          Намерих ето този сайт http://www.engvid.com/ и се чуваствам длъжен да го споделя. След страшно дълго дънене на изпита се усетих, че проблема е в знанието на езика, не в познаването на формата на изпита. За всички като мен, започнете първо с научаването на езика, а след това научете и практикувайте формата на теста.

                          Ето къде можете да се поопражнявате в познанията си по езика
                          http://www.ego4u.com/
                          https://elt.oup.com/student/headway/?cc=bg&selLanguage=bg

                          И от къде да вземете материали за упражнение за изпита
                          http://www.ielts-blog.com/
                          http://www.dcielts.com/
                          http://www.ielts-simon.com/

                          http://www.ielts-exam.net/

                          http://www.ieltspodcast.com/

                          Пожелавам успех на всички и да се видим от другия край.
                          The depraved are devoted.

                          Comment


                            #28
                            Отг: Подготовка за IELTS

                            Всички модули на теста в един ден ли се провеждат, (за София става дума) защото преди две години Говоренето беше в друг ден?
                            iHerb.com

                            Comment


                              #29
                              Отг: Подготовка за IELTS

                              Написано от exilebg Виж мнението
                              Всички модули на теста в един ден ли се провеждат, (за София става дума) защото преди две години Говоренето беше в друг ден?
                              Да си отговоря на въпроса, ако някой друг се интересува, не вярвам да издавам някаква тайна.
                              При мен говоренето беше два дни преди другите части и на ул. Кракра, там правиха и снимките. Слушането и другите модули бяха в Метрополитен хотел; на тези който не бяха се явявали на говорене, им правиха снимки там и съответно трябваше да пътуват до ул. Кракра след изпита.
                              iHerb.com

                              Comment


                                #30
                                Отг: Подготовка за IELTS

                                Според мен зависи от броя на кандидатите.

                                Аз съм се явявал 3 пъти ... до сега и понеже съм от Бургас, винаги съм бил в един ден всички модули. Имаше случаи обаче в които бяха в 2 дни, без значение ,че хората не бяха от София.

                                Поздрави,
                                Jorje

                                Comment

                                Working...
                                X