Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Здравейте от мен sophocles

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Здравейте от мен sophocles

    @MyCTaKaP Тази тема беше създадена като се преместиха мнения от тази тема - http://www.bg2nz.com/showthread.php?t=201.

    Ники, все заобикалям въпроса но сега ще те питам директно защото след последния ти отговор малко хептем ме обърка. Не е не знам английски и съм преглеждал точковите списъци, но моля те по данни за мен и жена ми, подскажи ми като по-опитен от къде и как да извлечем най-много точки:
    -Аз-роден 05.02.1970
    -Образование-Професионален бакалавър (бившо полувисше със специалност Електроника и електротехника) издадено от Англо-Български технически колеж към Бургаски свободен университет). Надявам се да ми признаят това образование и като документ за доказване на английско ниво. Имам и стар TOEFL, но той не върши работа поради изтекъл срок. Друг тест по английски нямам.
    Курс за бармани и сервитьори
    -Стаж-Мисля че мога да си взема препоръка от работодателя ми за 10 години за позиция на Инженер по ел. поддръжка на магазин. Имам и 5 години сервитьор по пасажерски кораби-Celebrity Cruises.

    Жена ми:
    Родена на 14.10.1981
    -Образование-Средно специално в техникум по облекло със специалност-Моделиер-конструктор
    -Стаж не съм и търсил, тъй като е по-малък от моя
    -Знаия по английски-клонящи към нула. Записах я на курс. Надявам се да стигне до Б2 ниво. че после на ИЕЛТС (или не е необходимо ???) Носи ли точки нейният английски?

    Моля за помощ

    Нещо да допълня за справката за стаж от НОИ, кято ти спомена по-горе. Днес бях в НОИ, НАП, община и къде ли не, но не можах да си намеря институция която да ми издаде документ за стаж, вписан в книжката ми за период 1995-1997 г. от вече затворена фирма. Това, което искам да ти кажа, че за по-стари фирми НОИ няма информация и не издава подобно удостоверение. Оказа се че дори и за бъдеща пенсия единствено трудовата ми книжка ще бъде миродавния документ. Дано не е загубя или по-добре дано тогава съм далеч от България.
    Last edited by MyCTaKaP; 19-03-13, 10:15.
    No enemy is worse than bad advice - Sophocles

    #2
    Re: Preliminary Assessment Result или директно NZ

    Ех, Софокле, накратко нещата са следните:
    • Английски се доказва само с ИЕЛТС (на не повече от 2г) и нищо друго. За това ИНЗ не прави компромис. Сядай да се готвиш и/ли да го държиш.
    • Курсът за бармани и сервитьори и този стаж няма да ти се признае, защото не е "skilled".
    • Образованието - моли се NZQA да ти го признае на Ниво 7 (Бакалавър), защото ако го признаят по-ниско работата с емиграцията се усложнява ненужно.
    • Професия за кандидатстване според LTSSL списъка, както виждам имаш 2 възможности, затова много внимателно трябва да избереш в зависимост от това какви референции може да вземеш и какво си правил: Electrical Engineer (233311), Electronics Engineer (233411). За тези специалности ти трябва: или "Bachelor of Engineering, or Bachelor of Engineering (with Honours), or Master of Engineering degree" или "NZ registration as a ‘Chartered Professional Engineer’".
    • Възраст 43 г
    • Стаж 10 г
    • Бонус точки, че си в ЛТССЛ списъка според стажа


    За жената - с точки не може да ти помогне, но ако успее да изкара поне 5 средно на ИЕЛТС няма да е необходимо да плащате за задължителни курсове, които почти на нищо няма да я научат. В БГ курсовете са по-евтини и ще е по-лесно да напредне. Всяка 0.5 точка под 5те струва около НЗ$1700. Тоест ако изкара 4, ще трябва да се бръкнете с $3400. Сигурен съм, че в БГ за $1700 ще може да напредне с повече от 0.5 от текущото й ниво на ИЕЛТС.

    Ето го калкулатора на точки пак: https://www.immigration.govt.nz/pointsindicator/

    Comment


      #3
      Отг: Preliminary Assessment Result или директно N

      Здравей Ники,
      Първо да ти благодаря за оценката за точки. Второ искам да разбера къде греша относно признаването на знанията по английски ако курсът на обучение се е водил само на английски

      http://www.immigration.govt.nz/opsmanual/41495.htm


      или наистина само ИЕлтс-а е миродавен?
      No enemy is worse than bad advice - Sophocles

      Comment


        #4
        Re: Preliminary Assessment Result или директно NZ

        Не съм чул някой да е минал по този път, но трябва да имаш наистина много сериозно основание да не държиш ИЕЛТС и да успееш да убедиш имиграционния, във всичко останало. Аз въпреки, че съм живял, работил и учил в САЩ (изненада!!! Цялото ми обучение протече на английски), пак ми искаха ИЕЛТС. Най-интересното е, мисля че в ЕОИ още искат да попълниш ТРФ-то от ИЕЛТС и да си напишеш банда.

        за точка ц. от линка - е по преценка на имиграционния, а не по твое желание. Тоест ако не му/й се занимава просто ще ти каже "ИЕЛТС, или не продължаваме с молбата". Отделно, ако квалификацията ти е водена в България ще е много трудно да ги убедиш, че нищо не се е водило на български. И последно биха взели предвид държавата, семейството и общата атмосфера - в Индия като бивша британска колония имат повече шанс да кажат, че нещо е било на английски.

        Един съвет - не се хващай за изключенията, ако наистина не си едно голямо изключение - загуба на време и енергия е. За 350 лв ще минеш ИЕЛТСа и всичко ще е наред. Ако наистина знаеш английски, това не би трябвало да е проблем.

        Comment


          #5
          Отг: Preliminary Assessment Result или директно N

          Здрасти и добре дошъл,

          Доста трябва да се бориш, за да събереш голям брой точки. Гледай да си увеличиш шансовете вместо да има предпоставки да ги намалиш.

          IELTS ти трябва. Каквото можеш да изсмучеш за стаж, за да го докажеш над 10 години е задължително. За възраст колкото, толкова.

          Остава единствения ти коз - признаването на специалността ти да отговаря на изискванията в някой от списъците с търсени професии. Проучи ги много добре и реши на 100% за коя специалност ще се бориш. После ти остава NZQA да ти приравни образованието на нужното и си в играта. Ако това не се осъществи шансовете да се бориш за гражданство по точки са много малки.

          Моля не се притеснявай да задаваш въпросите си.

          За твоя информация премествам втората част от мненията в раздел Оценка на шансовете и планиране - НЗ.

          На добър час

          Поздрави,
          Христо
          Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

          Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

          Comment


            #6
            Отг: Здравейте от мен sophocles

            В началото на отворената от мен тема ви благодарих и на двамата Ники и Христо и сега отново ви благодаря за мнението, което ценя много. Ще постъпя, както предлагате. Ще се поупражнявам в английския и ще мина на ИЕЛТС за да кандидатствам възможно по-бързо защото след няколко месеца ще загубя 10т. от възраст. Това ме води до следващите два въпроса:
            1. Коя възраст се взима пред вид:
            а/в момента на кандидатстване или
            б/ в момента на оценка

            И вторият въпрос-за колко време излизат резултатите от ИЕЛТС-а?

            Имам и трети много важен въпрос. Кандидатствах с моята диплома за регистрация в Electrical Workers Registration Board, чиято регистрация ми е нужна ако кандидатствам за Electrician(General) (341111).
            Trades Electrician (General) (341111) New Zealand Electrical Registration New Zealand Electrical Registration
            Това е по-ниска квалификация, но ми изисква само регистрация (стига да ми я дадат де).
            Та сега на въпроса: Мога ли за да си увелича шансовете за успех да кандидатствам едновременно за Electrician (General) (341111) и за Electrical Engineer (233311)?
            Last edited by sophocles; 19-03-13, 16:48.
            No enemy is worse than bad advice - Sophocles

            Comment


              #7
              Отг: Здравейте от мен sophocles

              До колкото разбирам догодина правиш 44, така че не бързай поради тази причина. Сега си в група 40-44 години (20 точки), а следващата е 45-49 (10 точки).
              Visit us to find out how to apply for a visa or NZeTA, employ migrant workers, and assist students and refugees.


              Залогът е прекалено голям, за да пришпорваш юздите

              За другите въпроси се надявам Ник или някой друг да изкаже мнение.

              Поздрави!
              Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

              Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

              Comment


                #8
                Отг: Здравейте от мен sophocles

                Това за Electrician не стана. Не ми признаха образованието. Предполагам защото е българска дипломата за полу-висше. Това ме води към въпроса ми. Ако се съмнявам че образованието ми, което по българските стандарти се равнява на професионален бакалавър (по-ниско от бакалавър) ще бъде оценено на необходимото ми ниво 7-бакалавър не е ли разумно още преди да си пусна ЕОИ-то първо да го оценя в NZQA? Дайте съвет. Ако образованието ми не става защо въобще да се напъвам и да харча грешни пари за ЕОИ и курсове по английски на жената?
                No enemy is worse than bad advice - Sophocles

                Comment


                  #9
                  Отг: Здравейте от мен sophocles

                  Мисля че разсъждението ти е правилно. Направи си пълна оценка в NZQA като изпратиш едно учтиво придружително писмо. Ако ти е близко образованието на това, за което искаш да бъдеш оценен, няма да има проблем да получиш оценката. Оттам натататък ЕОИ и цялата процедура.

                  Comment


                    #10
                    Отг: Здравейте от мен sophocles

                    Здравей Ники,
                    За пореден път благодаря за отговора. Знаеш колко ти ценя мнението. На няколко места срещам твоя съвет за придружително писмо на дипломата за оценка в NZQA. Сега дойде и моят ред. Моля те дай примерен текст на английски за подобно писмо така че да свърши работа. Ти си писал подобно писмо и добре можеш да ни посъветваш до къде да натиснеш, така че хем да ти свършат работата (т.е. да ти признаят това което искаш), хем да не си нахален. Мисля че освен на мен ще помогнеш на още на много кандидати за оценка от NZQA.
                    No enemy is worse than bad advice - Sophocles

                    Comment


                      #11
                      Отг: Здравейте от мен sophocles

                      Ники бе така добър да пусне своето писмо в тази тема http://www.bg2nz.com/showthread.php?t=161&page=2
                      Към края на страницата е.

                      Comment


                        #12
                        Отг: Здравейте от мен sophocles

                        Освен, че съм писал - също бих рецензирал и вашето Съвсем безплатно

                        Comment


                          #13
                          Отг: Здравейте от мен sophocles

                          Благодаря и на двамата. Тъкмо го бях прочел в другата тема и се зарадвах че Ники го е постнал и видях отговорите ви. Ники много си щедър. Като напиша моето писмо, може да се допитам до услугите ти, касаещи предложението. Ники едно ми е интересно. След като си помогнал и продължаваш да помагаш заедно с Мустакара за успешната имиграция на толкова сънародници, дошъл ли е някой вече имигрирал благодарение на твоите съвети да те намери и да ти благодари лично а защо не и да те почерпи? Ако смяташ въпроса за твърде личен или неуместен може и да не ми отговаряш.
                          No enemy is worse than bad advice - Sophocles

                          Comment


                            #14
                            Отг: Здравейте от мен sophocles

                            Софокле, не знам (или не си спомням). Отговарям където трябва "на парче". Има хора, които ми пишат на емайла - и на тях отговарям. Понякога са учудени защо не си ги спомням. Нямаш представа с колко хора кореспондирам, които въобще не познавам. Дали някой е дошъл с моя помощ - не знам. Дано!

                            Защо го правя? Страшно много дължа на България и на възможностите, които получих там: от детската ми ясла в Плевен (другарките Панкова и Георгиева), детската ми градина в Плевен (другарките Савова и Великова), руското ми училище в София до 7 клас (всичките ми учителки там - няма да ги изреждам), Американския колеж в София (тук наистина съм страшно благодарен и на училището и на всички учители/ки), на възпитанието от бабите и дядовците ми и естествено на родителите ми, които полагаха грижи и ме насърчаваха да уча. Като личност се изградих в САЩ, заминал на 20 г. Справях се съвсем сам с предизвикателствата на живота и като се върнах в България, вече видял как е по белия свят, ми се искаше да променя нещата. Пишех писма до администрацията, основах фондация със собствени средства, която съществува все още на книга, колкото да има повече тежест като се пращат писма. Правех забележки на подрастващата младеж в трамвая, които слушаха музика от телефоните си (без слушалки). Помагах на контрольорите да свалят пътници без билет, защото според мен всеки трябва да си плаща за услугата, която ползва - независимо от това дали е доволен от организацията й. Имах съмишленици, но малко. Разбиха ми колата и ми откраднаха радио, което въобще не пусках - в полицията ми задаваха въпроси с какво се занимавам и т.н. все едно аз бях престъпника. Не пожелаха дори да огледат мястото и да снемат отпечатъци (след като разбраха, че нямам пълно Каско). Като образован и уважаващ себе си човек ми е ясно, че с парите ми изкарани в България ще издържам една прослойка некомпетентна, враждебна и самовлюбена администрация, отделно една прослойка без минало, настояще и бъдеще (не говоря само за ромското малцинство, а за т. нар. "лумпени"), и една орда пенсионери (уви те не са виновни, че са остарели), които обаче диктуват политическия живот. На всичкото отгоре няма да имам нито физическа сигурност, нито сигурност на собствеността си, нито подходяща инфраструктура (изключая Интернет), нито що-годе прилично здравеопазване, нито спокойни старини. Имам възможността да не живея в България - приемам я с пълни обятия. Рибата е вмирисана откъм главата - оправия не виждам.

                            След това "малко" лирическо отклонение - не чакам благодарност за помощта си. Ще се радвам да помогна на всеки да успее да избяга от този ад, в който съм абсолютно убеден нещата ще отиват все по на зле, заради изкривената демография, липсата на образование и култура и общочовешки ценности. А имиграционните схеми така са направени, че наистина хора, които могат да се възползват от тях имат достъп. Тук-таме някой успява да мине между капките, на който не му е тук мястото, но с времето и той се приспособява и възприема местните нрави. Отделно Европа като цяло е обречена икономически, социално, етнически и религиозно и няма как това да не се отрази негативно върху България. Обирайте си крушите, докато е време! Аз съм тук и ще продължавам да пиша.

                            Comment


                              #15
                              Отг: Здравейте от мен sophocles

                              Браво Ники, по-малък си от мен, но слава Богу бързо си се ориентирал. Това, което правиш е много благородно и се учудвам че никой не е дошъл да ти стисне ръката поне. Аз тържествено обещавам,че ако е дал Господ крака ми да стъпи на НЗ земя ще те намеря и няма да се отървеш само с едно напиване. Вероятно ще съм много окъсан финансово в началото, но малко да си стъпя на краката и ще ти се отблагодаря и за много други наши сънародници. Верно е че се отклонихме от темата, ама не ми пречи малко да си помечтаем. Абсолютно съм съгласен с всичко което каза за БГ и Европа. Европейският съюз още като идея беше обречен на неуспех и още тогава го заявявах открито, но дори и жена ми не ми вярваше, а сега когато моите прогнози взеха да стават факти ме гледа с недоумение. Не може когато в природата всеки елемент се стреми да заеме състояние с най-ниска енергия за да е стабилен, ние зорлен да се мъчим да обединяваме държави с различни нрави и различни законодателства. Това всичко го направиха големите банки за да окрупнят капиталите си и да направят от бедните по-бедни. Както ти споменах и аз съм попътувал малко с корабите (около 15 години) и съм разговарял с много европейци. Всички бяха на едно мнение по въпроса за Европейския съюз-никой не искаше да се присъединява, нито хората от богатите държави, нито тези от по-бедните. Но кой ли пита нас пчелите, които до сега сме произвеждали винаги едно и също количество мед и сме изяждали едно и също количество храна, а сега искат от нас многократно да увеличим добива и многократно да ни намалят дажбите. То ще станем българите като магарето на Гарабет, тъкмо ще ни научат да не ядем и ние ще вземем да умрем (или по-скоро изчезнем), както каза Умберто Еко в изказването си за Дарик радио-умните и обтазованите напускат България, а останалите биват смазани и претопени.
                              Е стига толкова клюки извън темата, то аз да не си намеря съмишленик...
                              BTW Ники аз съм един от онези дето ти е писал на имейла и на скайпа неотдавна, надявам се да не съм те притеснил.
                              No enemy is worse than bad advice - Sophocles

                              Comment

                              Working...
                              X