Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шансовете на Ниа и Иван

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: Шансовете на Ниа и Иван

    Доколкото знам жена ми е имала близнаци архитекти в групата. Освен ако не е невероятно съвпадение, светът наистина е малък

    Comment


      #17
      Отг: Шансовете на Ниа и Иван

      Ниа,
      Без изобщо да съм от категорията на Ники като съветник (викат му гуру но това е друга история ) ако се борите за магистри ти препоръчвам в придружителното ти писмо да пише нещо от сорта че работата и проектите ти са от компетенцията на магистър по специалността.
      Внимавайте и със специалността на Иван. Най вероятно преводачът ще я преведе geodesy.
      Внимавайте с преводите по-принцип. В моя случай аз говорих с преводачката да си я проверя сам и 2/3 промених като в добавка минах метър с името на специалността:ПГС си го преведох като Structural Engineering. С превод от сорта Industrial and Civil Construction да са ми се изсмяли.
      Ако имаш съмнения нямам нищо напротив да погледна преводите ви. Ще черпите по една бира след това.

      Comment


        #18
        Отг: Шансовете на Ниа и Иван

        Здравейте,

        наистина много ценни съвети давате - в началото се чудех дали да пиша в този форум но сега въобще не съжалявам.

        Sasho - и аз се замислях за тази част с превода. Още не сме правили преводи но това което ми предлагаш е много добро. Ще говоря с преводача да ги погледнем преводите преди да ги направи окончателно. За бирата няма проблем. Между другото вие къде си правихте преводите? Ако е някъде в София и може да ми препоръчате някой ще е супер.

        Comment


          #19
          Отг: Шансовете на Ниа и Иван

          Ниа,
          Аз се замслих относно Land Surveying и Геодезията във Виас и мисля че са различни неща или по скоро геодезията по принцип е много повече. Имат там всякакви радости като фотограметрия и висша геодезия, докато Land Surveying е чисто и просто земемерстово. Напълно в възможно да няма магистратура, както няма за медицински сестри например.
          Идея: защо не провериш 2-3 НЗ (или английски) университета какви програми имат по специалността.
          Втора идея: с архитектурата нямаш ли шанс като водещ кандидат (не съм като Ники и ме мързи да търся вместо теб) и да не се връзваш с конкретиката на дипломата на Иван.
          Относно превода ние го правихме във Варна. Всъщност късметът беше че преводачката изобщо не беше в час с техническия английски (според мен по принцип изобщо не беше в час, преводът беше на ниво подготвителен клас в ЕГ), така че да ти я препоръчам звучи абсурдно.
          Само не се шашкайте. Набележете си целите и точка по точка ги следвайте.

          Comment


            #20
            Отг: Шансовете на Ниа и Иван

            Мисля че това е към което трябва да се приравним http://www.otago.ac.nz/courses/quali...ons/bsurv.html

            за същия университет за Master of Surveying пише че се пише thesis - което май е дисертация. Незнам дали нашата дипломна работа отговаря на това понятие.

            Comment


              #21
              Re: Шансовете на Ниа и Иван

              Ния, и аз това мисля

              Виж описанието според NZQF (което ще се оцени от NZQA):



              Това е тази специалност. По-специално обърни внимание, ако си учила специалностите на последния ред:
              Content Surveying, Computers and Surveying, Measurement Science, Cadastral studies, Civil Engineering, Spatial Information studies, Land Planning, Land Tenure Systems, Professional studies, Project Management, Resource Management, Resource Mapping, GIS Studies, Hydrographic Surveying, Photogrammetry, Remote Sensing, Research methods, Land Tenure Systems.
              Ако да, то тогава в придружителносто писмо, спокойно можеш да им "подскажеш", че това е най-добрия еквивалент на специалността ти
              Успех!

              Сашо: не съм гуру, а съм "гуруто на скучния текст" Профилирано гуру съм

              Comment


                #22
                Отг: Шансовете на Ниа и Иван

                Написано от _nia Виж мнението
                Също се чудя, понеже нашите специалности изискват occupational registration дали да не предприема действия поне за мене докато чакам неговия резултат.
                Здравей Ния и добре дошли.

                Действай смело по всичко свързано с професионалната реализация - регистрации, английски, проучване, потенциални работодатели, контакти и т.н. Преминаване на имиграционната процедура само отваря врата към НЗ, после започва съществената борба за постигане на по-добрия живот.

                Всъщност това е най-големия бонус от цялата подготовка - подобрение на уменията, контакт с стойностни хора и трениране на волята

                Поздрави,
                Христо
                Last edited by MyCTaKaP; 11-04-13, 10:59.
                Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

                Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

                Comment


                  #23
                  Отг: Шансовете на Ниа и Иван



                  това пък е програмата на ВИАС по същата специалност - мисля че нещата са съизмерими и трябва да се получи. Но пълната оценка на дипломата в NZQA e първото нещо което трябва да се направи защото не получим ли точното приравняване всичко останало е безмислено.

                  Comment


                    #24
                    Отг: Шансовете на Ниа и Иван

                    Здравейте,
                    най- после имаме резултат от NZQA. Мисля че е много добър но да се изкажат и специалистите.

                    A Bachelor of Surveying degree at Level 7(480 credits) and a master's degree at Level 9 (120 credits)

                    За признаването на магистърската степен не вярвах, че ще се получи, но явно писмото свърши добра работа за което благодаря на всички които ме насочиха какво точно да направя.

                    Сега към следващата стъпка - съпруга да вземе IELTS - дано да стане до края на годината.

                    Comment


                      #25
                      Re: Шансовете на Ниа и Иван

                      Перфектна си - това ти дава Магистърска степен (60 т.)
                      + възможност да кандидатстваш със Surveyor (232212) Bachelor of Surveying - САМО ТОВА!

                      Comment


                        #26
                        Отг: Шансовете на Ниа и Иван

                        Поздравления Ниа,

                        Действай нататък

                        Comment


                          #27
                          Отг: Шансовете на Ниа и Иван

                          Ния, много хубава оценка, честито и сега стискаме палци на Дани да се похвали и тя скоро!

                          Comment


                            #28
                            Отг: Шансовете на Ниа и Иван

                            Здравейте,
                            Малко ъпдейт по нашия случай - не сме се отказали. Действаме по няколко направления и мога да кажа, че имаме успех за сега.
                            За съпруга ми - продължава борбата с английския а междувременно успя да стане член на професионалната му организация NZIS - New Zealand Institute of Surveyors. Ако знаете какво писмо изпратиха хората да го приветстват с добре дошъл!

                            За мене -случайно открих една възможност която реших да използвам. Университета в който съм докторант и Оклъндския университет имат сътрудничество за обмен на докторанти и студенти. Кандидатствах и темата ми беше одобрена. Сега ми предстои 6 месечен престой в Оклънд. Осигуряват ми месечна стипендия и пари за билети. Преди няколко дни получих и работната виза. Сега се оглеждам за самолетни билети - на 1 ноември трябва да съм там.
                            Явно има и други пътища към тази страна - само човек не бива да се отказва.

                            Comment


                              #29
                              Отг: Шансовете на Ниа и Иван

                              Супер. Тъкмо за лятото.

                              Comment


                                #30
                                Отг: Шансовете на Ниа и Иван

                                Прекрасна възможност. Направо ми се прииска и на мен да врътна една доктурантура.

                                Как върви подготовката, че то не остана
                                Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

                                Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

                                Comment

                                Working...
                                X