1 от 5 12345 ПоследнаПоследна
Показани резултати 1 до 10 от 45

Тема: Да си проверим парашута преди да скок :)

От
    Sydney
    Полезно
    13
    Полезен 87 пъти в 58 мнения
    Блог статии
    1

Да си проверим парашута преди да скок :)

Здравейте,

Ще ви помоля за мнения:

Кой е най-изгодния начин за обмяна на ЛВ(ЕУР) към АУД, за да се захранят сметки в NAB, Westpac... ?

Има ли проблеми с теглене/пазаруване от Български кредитни/дебитни карти? - Най-вече на някой блокирали ли са му картата от БГ банката след пазаруване/теглене в Австралия?
    В УК на много места "мразят" кредитните карти и слагат % ако решиш да платиш така? - как е в Австралия?

На много места в континентална Европа имат изискване да си живял 3-6 месеца в държавата и чак тогава да сключваш договори към ютилити доставчици - вода, ток, мобилни, тв, нет... и в Австралия ли е така? Разбира се за начало ме интересува гсм и интернет
    Последна редакция от permutation ; 12-05-13 в 10:42 Причина: typos

2. Следният потребител намира мнението на permutation за полезно:

RosDi (12-05-13)

От
    Sydney
    Полезно
    13
    Блог статии
    1

Отг: Да си проверим парашута преди да скок :)

Хайде, стига сте гласували down there! Не свърши ли изборния ден в Оз и НЗ?

От
    Sydney
    Полезно
    13
    Блог статии
    1

Май в този форум Австралийците са малко - от активните май само за Анита се сещам. Може ли да попитам същото и Новозеландците, за техния опит? Вие сте преминали през аналогични проблеми.

От
    Бургас
    Полезно
    6
    Полезен 74 пъти в 40 мнения
    Блог статии
    2

Permutation,

само като идея: http://www.ozforex.com.au/currency-c...UR/AUD/1/false.

Нека и Niki да каже - той е финансов "гуру". Аз си бях писал преди време с NAB хората ми обясниха какво трябва да се направи. Отделно: https://www.nab.com.au/wps/wcm/conne...ance/15/23/1/2

Аз лично съм се насочил към NAB, но всеки си взема сам решенията. Поне бяха любезни - макар,че базата ми за сравнение на любезност и компетентност е BG ( разбирай почти нулева) и всяка проява на идея и добро отношение ме впечатляват.

Спомням си веднъж едно мое посещение в Пощенска банка - на въпроса ми могат ли да ми кажат кои са им референтните банки в AU, които са посочени на сайта им - видях само един уплашен и нищо не изразяващ поглед. То беше едно търсене, едно ровене по сайта, едно обаждане по телефони ... в крайна сметка ... никакъв отговор. Само загубено време.

Дано поне ти е база за започване на търсенето.

Мен лично ме вълнуваше и момента с курса. Понеже сега AUD е на доста високо ниво спрямо Euro/BGN и си мислех за Euro сметка в AU банка - поне докато се подобрят нивата ( ако се случи). NAB мисля,че нямат Euro сметки, но West... мисля,че имаха ... със сигурност имаше няколко.

Поздрави,
    Jorje

От
    Sydney
    Полезно
    13
    Блог статии
    1

Jorje, това последното за EUR сметка в Оз банка е много интересна идея. Към момента ми е трудно да преценя дали е оправдана, но определено е свежа и не се бях сещал за нея - благодаря!

Иначе ако се ползва ozforex и други сигурно е интересно за по-големи суми. Честно казано дори оперативно не знам как извършват услугата.

Аз си мисля да подходя предпазливо и затова питам дали има проблеми с полване на Бг карти "там"

В Бг ползвам ПИБ и техните кореспонденти за АУД са НАБ. Най-вероятно ще си ползвам тях да преведа по сметка в Оз, но исках да попитам дали някъде не съм в дълбока заблуда

От
    Бургас
    Полезно
    6
    Блог статии
    2

Permutation,

не знам до колко са добри кадрите на ПИБ с които работиш, но тези в Бургас са уникални.... Преди няколко месеца исках да купя AUD в брой и онези "барбита" в банката се оцъклиха и просто решиха въпроса като ми кажат,че нямат ... и толкоз.

Аз обаче бях решил да си купя точно тогава и се обадих на Дилърите в София. И нещата разбира се се случиха както аз искам.

Пиша това за да се чуеш с някой от Софийските им клонове. Там поне с колкото хора съм говорил все са били компетентни.

Ники може да каже няколко думи за ozforex, понеже е работил с него. Аз имам на идея да го ползвам, но ... когато му дойде времето :-)

Поздрави,
    Jorje

От
    Sydney
    Полезно
    13
    Блог статии
    1

Гледам с "кадри" да не работя - старая се каквото мога да върша онлайн. Виждам че може да договаряш курс онлайн и за АУД, не съм го ползвал още (за АУД) да видя какви марджини ще ми дадат.

Ако има някъде линк към постинг на Ники за озфорекс, пусни го.

От
    Бургас
    Полезно
    6
    Блог статии
    2

Сигурен съм,че Ники ще сподели мнение.

Аз също гледам да правя всичко оnline (най-малкото, понеже физически няма как да стигна в работното им време на банката). Но, когато все пак искам да си купя физически банкноти AUD, няма как ... трябва да се ходи до банката.

Между другото - наскоро четох,че AUD са силиконови, не са от хартия... и вярно не са. Много са красиви :-)

Jorje

От
    Мелбърн, ОЗ
    Полезно
    47
    Полезен 158 пъти в 93 мнения
    Блог статии
    21

Кой е най-изгодния начин за обмяна на ЛВ(ЕУР) към АУД, за да се захранят сметки в NAB, Westpac... ?
    Аз лично си отворих сметка в NAB още от БГ и преведох левове в нея от БГ. Дали е било изгодно не знам, но беше лесно

не знам до колко са добри кадрите на ПИБ с които работиш, но тези в Бургас са уникални.... Преди няколко месеца исках да купя AUD в брой и онези "барбита" в банката се оцъклиха и просто решиха въпроса като ми кажат,че нямат ... и толкоз.
    Change бюрата са супер, в Пловдив намерих AUD в поне 3 бюра и никъде по банките.

В УК на много места "мразят" кредитните карти и слагат % ако решиш да платиш така? - как е в Австралия?
    Всичко навсякъде можеш да платиш с кредитна, в някой закусвални има условие сметката да ти е над $10 ако плащаш с карта.

На много места в континентална Европа имат изискване да си живял 3-6 месеца в държавата и чак тогава да сключваш договори към ютилити доставчици - вода, ток, мобилни, тв, нет... и в Австралия ли е така? Разбира се за начало ме интересува гсм и интернет
    GSM - prepaid, няма условия. Пуснах си ток и интернет на 3тия месец някъде (на мое име), всичко стана онлайн и нищичко не са ме питали - нито за доходи, нито откога съм в държавата. Водата се включва в наема,нито я плащам нито я пускам.

Между другото - наскоро четох,че AUD са силиконови, не са от хартия... и вярно не са. Много са красиви :-)
    Верно е, можеш да ги переш в пералня и да се опиташ да ги късаш (неуспешно).

11. Следните 2 потребители намират мнението на anita82 за полезно:

RosDi (14-05-13),roshavbg (14-05-13)

От
    Sydney
    Полезно
    13
    Блог статии
    1

Благодаря за отговорите!

Намерих и прочетох и свързаната тема от миналата година. Нямаше да питам някои неща ако я бях намерил по-рано.

1 от 5 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •