2 от 2 ПърваПърва 12
Показани резултати 11 до 12 от 12

Тема: Адаптация на малки деца в приемащата страна

От
    София
    Полезно
    12
    Полезен 21 пъти в 13 мнения
    Блог статии
    1

Отг: Адаптация на малки деца в приемащата страна

permutation, аз съм разсъждавала на същата тема. Това, което съм виждала, като подход и ми допадна са множество рисунки, картинки, пишат/сглобяват проекти, които залепят по стените в коридорите и стаите, т.е. явно превръщат ученето в игра. Ако всички езикови училища го правят - чудесно. Имам твърде скромен опит с институтите за езикови обучения и съм малко предпазлива в препоръките си за конкретно място, още повече що се касае до дечица. А може и да отидете с тях, след като набележите някое и друго място, за да видят дали им харесва обстановката. На тази възраст смятам, че тя е много важна, а и вероятно самите деца ще са почувстват добре от факта, че търсите мнението им и ги ангажирате в процеса по търсене на най-доброто езиково училище. Не съм специалист, но така бих постъпила аз.

Пробвали ли сте да ги занимавате ей така, между другото, в домашна обстановка? Например аз съм опитвала следното нещо - пътуваме с колата, минаваме през тунел (моето дете обожава тунели) и аз казвам "Знаеш ли как е "тунел" на английски?", след което казвам думичката. Идеята ми не е била да му я повтарям непрестанно, колкото да въведа чуждия език, като нещо интересно и естествено. Записахме го на английски език в градината горе-долу по средата на учебната година, но скоро имаше открит урок и видях, че нещичко е научил. Отделно го хващам да си повтаря понякога изрази. Веднъж си мие ръцете и бърбори "Good morning, everybody...", много се изненадах.
    Друго, което съм правила, е да му пея песничката от филмчето "Charlie and the numbers" от BabyTV. Дори да не разбере какво точно пеят, поне да научи цифрите и да му е забавно. С други думи смятам, че при добър подход, родителите могат да имат голяма роля в обучението на децата.

Надявам се, след като направите своето проучване, да споделите резултатите и вашата гледна точка с останалите. Успех!

От
    Sydney
    Полезно
    14
    Полезен 88 пъти в 59 мнения
    Блог статии
    1

Отг: Адаптация на малки деца в приемащата страна

Опитвали сме да ги учим под формата на игра, но това не е достатъчно. Жена ми преди няколко дни е била на открит урок по английски на големия ни син (6 год) и е качила видеото в юТюб да го видя - за разлика от миналата година ми се стори, че новата преподавателка се справя блестящо - беше с много добър акцент, направо се зачудих защо преподава в детска градина (всъщност това са външни фирми). Първоначално започна урока като тя им говореше на български а децата отговаряха на англ. а след това премина изцяло на английски и децата пак отговаряха. Разбира се става дума за прости диалози.

Засега, жена ми е набелязала Summer schools на Британика и Anglia-school в Пловдив.

2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •