Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за определяне на специалност

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Помощ за определяне на специалност

    Здравейте, аз съм инженер по радиоелектронно оборудване на самолети. Специалността ми е се води радио и телевизионна техника или телекомуникации. Интересува ме за виза 489 към коя специалност мога да бъда причислен. Например в този списък http://www.liveinvictoria.vic.gov.au...t-for-victoria към коя професия минавам.

    Минавам ли за Electrical Engineer или Electronic Equipment Trades Worker? Ако е Electronic Equipment Trades Worker, какво означава то и ще повлияе ли на другите ми точки за образование например? В някои от другите щати има ли я моята специалност? Ще бъда благодарен за по-пълна информация, ако някой е запознат.

    #2
    Отг: Помощ за определяне на специалност

    Здравей, chevvybg,

    Изобщо не съм специалист по темата, но първото, което ми хрумна, е да кажеш какъв стаж имаш, защото това също е определящо при избора на occupation, за който да кандидатстваш.
    Успех!

    Comment


      #3
      Отг: Помощ за определяне на специалност

      Работя към военните от 1996 г. Специалността ми е свързана с военните самолети, радиоелектронно оборудване или по друг начин казано - авионика. Има и друга специалност - Aeronautical Engineer, която я има в CSOL.
      За доказване на стажа какъв документ се изисква? Аз съм на 40 години. Ще се явя на ИЕЛТС и се надявам да го покрия. Какви са ми шансовете?
      Благодаря ви предварително.

      Comment


        #4
        Отг: Помощ за определяне на специалност

        Здравей,

        Лично моя съвет е след като си определил кои професии от списъка се доближават до твоята, да напишеш едно писмо до оценяващата организация и да ги питаш дали те трябва да се оценяват или някой друг. Така ще получиш най-точен отговор и ще знаеш какви точно документи трябва да си подготвиш.

        Успех.

        Comment


          #5
          Отг: Помощ за определяне на специалност

          chevvybg,

          60 (точки мин. изискване)
          -----------------
          - 15 точки обравование
          - 15 точки опит
          - 15 точки възраст
          - 5 точки щатско спонсорство
          =========
          10 точки ИЕЛТС

          Яви се ИЕЛТС и ако изкараш 7.0 на всички модули за да спечелиш 10 точки, можеш да мислиш с каква професия да се асеснеш.

          Comment


            #6
            Отг: Помощ за определяне на специалност

            Здравейте! Аз също имам нужда от помощ за определяне на точнана професия. Надявам се, ако някой може да помогне. Ние сме съвсем в началото на процедурата - и първо ще събираме документи за skill assessment. Случаят ми е:
            - завършен бакалавър - Международни икономически отношения
            - завършена магистратура - Международен бизнес и мениджмънт
            - последните 3 години - стаж като Финансов контрольор в румънска фирма
            - предните 3 години - office manager в международна компания за недвижими имоти
            За да съберем 60 точки ни стигат само 3 години признаване на стаж. Най-важното е да получа асесмънт.
            Ако има нужда от още информация, кажете.
            Надявам се някои да помогне или да даде съвет как да се ориентирам за каква позиция да кандидатствам за асесмънт.
            Благодаря предварително!

            Comment


              #7
              Отг: Помощ за определяне на специалност

              Здрасти Вени и добре дошла (или дошъл)!
              Не съм чел отдавна изискванията за Австралия, но следните неща може да ти подскажат:
              Като цяло си икономист/финансист по образование и по професия, което е добре, защото си работила това, което си и учила.
              1) намери ли професии, които да отговарят (или да са достатъчно близки) на твоята 132211 Finance Manager например (взето оттук: http://www.abs.gov.au/ausstats/abs@....9?opendocument)
              2) в СкилСелект има ли списъци на желани професии и таз горе дали я има?
              3) в асесващата организация за 132211 Finance Manager покриваш ли изискванията?

              Отговори засега на тези въпроси и вече като има малко повече яснота, ще чоплим по-надълбоко.
              Поздрав,
              Ники

              Comment


                #8
                Отг: Помощ за определяне на специалност

                Здравей, Ники! Страшно много ти благодаря за отговора! Радвам се, че имам шансове. Страшно силно го желаем, надявам се да се увенчае с успех един ден!
                1. Проверих линка, който си мми изпратил, Finance Manager е наистина доста близко до това, което работя.
                2. В Скил Селект намерих Occupation Ceilings и тази професия я има, както я има и в Consolidated SOL
                3. Проблемът идва тук. Проверих и трите огнавизации, които асестват тази длъжност, и искат Academic IELTS с поне 7 на всеки модул. Тъй като в момнета английският не ми е брилянтен, се надявах, че е възможно да изпратя документи за асестване и докато чакам да залягам сериозно над английския. Имам амбициите да взема 7 на IELTS, но на General, а за Academic ми звучи почти невъзможно.

                В линка, който ми даде намерих и друга длъжност - Internal Auditor, която се асества от VETASSESS и там никъде не видях да имат изискване да им се изпраща IELTS results. А длъжността също е страшно близка до финансов контрольор |а в трудовата ми книжка пише - ревизор|.
                Изискавията им са за подходящо образования и поне една година стаж. Мислите ли да се пробвам с това в Vetassess?
                В сайта им открих също Points Test advice, дали някои го е ползвал и дали има смисъл от него?

                Надявам се за още малко помощ от ваша страна.

                P.S. Добре дошлА съм. ;o)))

                Поздрави,

                Вени

                Comment


                  #9
                  Отг: Помощ за определяне на специалност

                  Значи не си "марковскИ", а си "марковскА" Приятно ми е.

                  Ветасес ти е шансът И да се пишеш като работа точно "Internal Auditor" - такива да са ти препоръките, а образованието ти е перфектно. Така ще избягаш от изискването за ИЕЛТС.

                  МНОГО ВНИМАВАЙ ЗА СЛЕДНОТО! Какво е АНЗКОто на професията, която я има в списъците на СкилСелект? Това АНЗКО асесва ли се от ВетАсес? Ако да, всичко е точно - нагласяш препоръките, превеждаш дипломите, кандидатстваш и заминаваш. А междувременно си учи английски. Прегледай и останалите икономически специалности в СкилСелект и потърси какъв асесмънт искат.

                  Ще стане - действай!

                  П.П. току-що погледнах - за Вътрешен Одитор си най-добре, НО изисква някакъв лиценз/регистрация. Дали не трябва да се регистрираш към счетоводната съсловна организация и дали там нямат изисквания за ИЕЛТС. Но пък ако ти трябва само, за да започнеш работа (а не за емиграция), то може да го пропуснеш, защото може да работиш и чистачка веднъж дошла в ОЗ.

                  Comment


                    #10
                    Отг: Помощ за определяне на специалност

                    Тъкмо се бях отчаяла и твоя отговор отново ми вдъхна надежда. ;o)) Благодаря!

                    Кодовете са абсолютно точни, кодът в SOL и кодът, който VETASSESS асества са еднакви!

                    Това, че е необходима регистрация или лиценз го има единствено в статистическия сайт на Австралия, но в сайта на VETASSESS, никъде няма такова условие за асестването на тази позиция, което ме навежда на мисълта, че е необходимо ако ще практикуваш тази длъжност там.

                    Мислиш ли, че имам нужда от този Points Test Advice в сайта на VETASSESS или направо да събирам документите и да им ги пращам. И после да залягам на английския.

                    Благодаря!

                    Не съм Венета, а Венелина. ;o)

                    Comment


                      #11
                      Отг: Помощ за определяне на специалност

                      Здравейте,и аз имам нужда от съвет.Професията ми е технолог в шивашка фирма,разработвам модели от кроене до завършване.Стажът ми е 15 г. Имам диплома за специалист,но английският ми не е добър.Не намирам професията си в търсените и имам ли шансове за кандидатстване или ще остана само с мечтата си.Моля за инфо и благодаря.

                      Comment

                      Working...
                      X