Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Assessment Vetassess

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Отг: Assessment Vetassess

    Здравейте! Реших да се възползвам от Advisory Service на Vetassess преди да подам документите за formal assessment (добре че го направих). Днес получих отговор от тях, който е малко разочароващ за мен. Ще публикувам част от него с няколко въпроса. Моля ви да дадете вашето мнение по въпроса дали има смисъл да продължавам или е безпредметно:

    1. Искат ми някои допълнителни документи за formal assessment(четох във форума, че и на други хора са ги искали-какъв е бг еквивалента на тези документи и откъде ги взехте?)

    b. Payment Summaries for taxation (bearing company and applicant name)
    c. Taxation Records of Assessment (bearing company and applicant name)

    2. Относно образованието ми:
    Your qualifications:

    You have provided educational documents describing the following:

    1. Diploma of Higher Education with a major in International Economic Relations (Title of Economist) awarded in 2008 by Academy of Economics Dimitur A Tsenov, Svistov, Bulgaria (4 years/8 semesters)
    2. Master's programme in International Business and Management awarded in 2010 by the same institution, Bulgaria (90 credits)

    Using the Country Education Profile (CEP) for Bulgaria, I can advise that qualification 1 would likely be assessed at AQF Bachelor degree level. This level of qualification meets the educational level required for occupations currently listed in Group A assessed by VETASSESS for skills assessment purposes.

    Qualification 2 is not assessed by the CEP guidelines in the first instance. Therefore, an individual assessment would be required if applying for a formal skills assessment. However, for the purposes of providing Advisory Service advice, the following information is based on the likely educational level of qualification 1 and the content of study.

    N.B Qualification 2 is likely to be assessed at AQF Master degree level (Kandidat na Naukite) however, for simplicity purposes this advice is based on qualification 1 as it appears to meet the educational level required for Group A.

    Аз разбирам, че тук нещата са горе долу ок, аз не държа да ми признават магистърската степен (повечето хора тук казват, че не им е призната), пък и бакалавърската ми стига за моята длъжност, поне аз с такова убеждение оставам. Имате ли идея каво е an individual assessment would be required?(относно маг. степен)

    3. И тук идва разочарованието: Относно стажа ми -
    Additional information for role of Internal Auditor:

    An Internal Auditor, as described in ANZSCO, is responsible for more than the examination, verification and evaluation and reporting of financial aspects of a company's operations. Generally speaking an Internal Auditor would not be directly involved in transactional preparation, report writing or debt collection for a company they are auditing. An Internal Auditor's role should also include them possessing a thorough knowledge and responsibilities of auditing processes for entire operational and managerial processes, information systems and outcomes to ensure financial AND operational integrity and compliance, and to assist in business process reviews, risk assessments, developing deliverables and reporting progress against outcomes.


    Conclusion:

    Based on the information you have provided, it is unlikely that you would receive a positive outcome against the occupation of Internal Auditor as it is described in ANZSCO. This is primarily due to the apparent scope of your responsibilities and the nature of your tasks (appearing too narrow) against the role of Internal Auditor.

    VETASSESS is unable to suggest an alternative suitable occupation based on your credentials at this time.

    Смятате ли, че ако помоля работодателя ми да ми подпише нова препоръка и добавя нещата, които те са ме посъветвали ще имам шанс за Positive outcome? Дали да им пиша мейл и да им кажа, че всъщност съм ги вършила тези неща или директно да оправя препоръката и да се пробвам за истински асесмът? Или това е техния любезен начин да ми кажат, че нямам шанс?

    Всеки съвет или мнение ще са ми много ценни в момента! Благодаря!

    (ако някои има интерес кога да му препратя цялото писмо от тях, просто е прекалено дълго да го поствам тук)

    Comment


      #47
      Отг: Assessment Vetassess

      Здравей Veni,
      как се казва позицията ти в компанията, в която работиш? И какво ти пише в договора?

      Comment


        #48
        Отг: Assessment Vetassess

        Финансов контрольор/Financial Controller

        Comment


          #49
          Re: Assessment Vetassess

          Вени,

          Така както пишеш нещата:
          1.б - фирмата издава всяка година един лист какво ти е платила, колко данъци ти е удържала/внесла (поискай си го от счетоводителя)
          1.ц - НАП има транскрипт от 1992 насам коя фирма за теб какво е внесла (справка за осигуряването)

          Вътрешен одитор преценява процесите във фирмата и гледа дали отговарят на закон/изисквания или вътрешни правила и изготвя препоръки за отстраняването на нередности. Това най-общо.
          В частност наблюдава за правилно разходване на средствата предвидени в бюджета на организацията. В края на годината при приемане на годишния финансов отчет преглежда стандартни коефициенти, сравнява с предишната година и, където трябва, задава неудобни въпроси, или изисква да провери документацията, свързана с нетипични сделки, или такива в привиден (или явен) ущърб на компанията. Ако поне това, дето аз ти го изписах по-горе, го няма в препоръката ти - Вътрешен одитор е само една красива титла.

          Одиторът не участва в сделките (това си е конфликт на интерес), събирането на задължения (за този тип работа не се иска образование - там пишеш писма, звъниш по телефони, заплашваш със съдия-изпълнител и накрая си изпълняваш заплахата). Лошото е, че веднъж като си им писала така, ако напишеш друго, може да излезе че се опитваш да мамиш.

          Не съм чел отдавна за какво дава точки Австралия: за образование май не дава - само за професия (асесната) + стаж. Нова Зеландия е малко по-различно: точки за образование (асеснато) + стаж в номинирана професия.

          Comment


            #50
            Отг: Assessment Vetassess

            Благодаря за отговора, Ники! Дават се и в Австралия точки за образование. При мен нещата нещо много се заплетоха и май ще пробвам с агент.

            Comment

            Working...
            X