Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете Ана

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансовете Ана

    Здравейте,

    Колкото повече чета, толкова повече точки излетяха и вече съвсем се оплетох.. Евентуалната кандидатура при мен се получава така:

    --- Водещ кандидат
    1. години 45 - 10 т.
    2. образование/квалификация : НАТФИЗ, магистърска степен "Режисура на монтажа филмов и електронен", предполагам, че ще приравнят дипломата на бакалавър затова си давам ориентировъчно 50 т.
    3. трудов стаж 20 г., обаче в ЕТ - моята фирма. И тука идва големия въпрос дали ще ми дадат 30 т., защото фирмата е българска и нямам проекти с международно участие от т.н. comparable labour market ?
    4. език - предстои на 9 ноември, според таблицата за самооценяване около 6 +- 0.5, пиша есета всеки ден, чета, слушам, решавам тестовете и се надявам, че за два месеца ще си повиша езиковите компетенции, най-вече да схвана схемата и да свикна с формата, тайминга и т.н.
    5. друго - от 4 години след сложна процедура, получих лиценз и водя курсове за квалификация и преквалификация по изброените по-долу професии.

    В LTSSL ми няма професиите, обаче в Appendix 6, Part A ги има

    212314 Film and Video Editor
    211311 Photographer
    2422 Vocational Education Teacher
    249299 Private Tutors and Teachers nec

    Съпътстващ кандидат
    1. Възраст 44 г.
    2. Образование - СУ, специалност "Българска филология"
    3. Работа - над 10 г., държавен служител
    4. Език - ще се напъне за 6.5, но не се надявам на 20 бонус т.

    Ето какво мисля да направя: очевидно е, че без оферта за работа нищо няма да стане, дори и да събера някак си 100 т., от всичко прочетено, останах с впечатление, че в Нова Зеландия имат отчаяна нужда от хора, но не на всяка цена. Пробират си по възраст, професия, полезна работа и т.н., не искат да има мотаещи се. Затова реших да си търся оферта за работа във ферма като Farm Assistant и др.под., видях, че не изискват НЗ работна виза или гражданство, което ще рече, че все пак има някакви шансове да вземат кандидат емигрант.. не знам, ще пробвам. За протокола ще отбележа, че имам опит, родителите ми имат семейна ферма/малка/ с крави и кози, помагам им постоянно, тази работа ми харесва и ми доставя удоволствие, понякога интелектуалния труд е по-уморителен от физическия, пък и чист въздух..еха взеха да ми се привиждат стадаа в НЗ . Търся и по моите професии, но за съжаление изрично е подчертано кандидатите да са с NZ гражданство или работна виза.

    Това е за сега, ще ви бъда благодарна да ме посъветвате какво може или не може да стане. Пускам едно видео, което ме впечатли с графиката и идеята, много ми допадна, надявам се, че и на вас ще е интересно:



    Поздрави,

    Ана

    #2
    Отг: Оценка на шансовете Ана

    Здравей Ана и добре дошла,

    виждам, че си си подготвила много добре домашното. Поздравления!

    На пръв поглед изглежда, че ако партньора ти се напъне да отговори на изискванията за водещ кандидат може да съберете 120 точки и да подадете EOI (Expression of Interest - да го наречем заявка на интерес). Тези точки, не са много, но все пак има шанс да бъдете изтеглени.

    Евентуална оферта за работа би добавила 50-60 точки към EOI.

    Ще оставя някой друг да каже повече за споменатите професии от списъка с търсени специалности, защото аз не ги разбирам изцяло. Знам само, че ако успееш да отговориш на условията за тези професии ще получиш още значително количество точки.

    Да, НЗ подбира сериозно, но аз виждам тук хора, които не са събирали достатъчно точки за EOI, но са били мотивирани и са намерили начин да увеличат точките си и така са се добрали до така желаното разрешение за работа и жителство.

    От личен опит знам, че офертата за работа (и въобще нуждата на бизнеса от твоите умения) е решаваща. Аз виждам, че имаш желанието и старанието да се подготвяш. Може да потърсим варианти как да им влезеш под кожата

    Успехи,
    Христо
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

    Comment


      #3
      Отг: Оценка на шансовете Ана

      Добре заварили!

      Благодаря Христо за включването! Не съм спряла подготовката по всяка точка от план А , много е трудно, дано да се получи. Обмисляйки внимателно, колко теглят с какви точки и т.н., видях, че доста телгления назад във времето, почти няма изтеглени под 140 т. пък и без договор, само с голями точки над 140 има такива без job-offer, затова спретнах няколко адаптирани писъмца и почвам да офлуудвам ферми, лозета, плантации, люпилни - за отскок с +50 т., иначе няма да стане, мечтите са хубаво нещо, но за да се постигне успех на финала, си трябва реална оценка. Много хора, които са си сметнали оптимистичния вариант, по-късно са учудени и разочаровани от това, как бързо падат точките след проверката, не бих искала да се самозаблуждавам, офертата за работа е най-важна.

      Така.. сега малко за моята target: Фермата. Няма да ви описвам по колко сайтове и обяви чета дневно. Повечето фермери по обявите плащат 38k годишно + добавки разни, но предоставят безплатна квартира и храна, което също си е голям разход. Друго си е да имаш покрив над главата и да живееш там, където работиш. Става се в 5 ч сутринта и се работи много, договорите са за по 30 месеца... все още съм на research level . Ще видим какво ще стане на края.

      Всичко е късмет в този живот, обаче трябва и да се подбутне малко, иначе не става.
      BTW - сега е момента за подаване на ЕОI защото след тегленето са останали само 1198-тина в пула.. направо , блазе им!
      теглене 4 септ.2013

      Поздрави и успешна нова седмица на всички,

      Ана

      Comment


        #4
        Отг: Оценка на шансовете Ана

        Здрасти Ани,

        Стреляй смело! Работа има, само трябва някой да ти повярва и да те пожелае

        Аз ти препоръчвам да приложиш мотивационно писмо, в което да опишеш с какво можеш да бъдеш полезна и защо да изберат теб, но също така и да покажеш силното си желание да дойдеш в НЗ, до къде си с имиграционния процес (търсиш оферта за работа) и в какъв срок можеш да дойдеш тук.

        Най-големия страх на работодателите тук е, че кандидати извън НЗ просто си опитват късмета, а не са сериозни в намеренията си. Т.е. загуба на време. По мое мнение колкото повече успееш да напреднеш в подготовката си (опознаване на имиграционния процес, подаване на EOI (към което може да се добави оферта за работа), плануване за колко време можеш да дойдеш до тук, английски език, проучване на райони с потенциални работодатели и дори конкретните фирми, стандарт на живот и т.н.) и колкото по-силно изразиш намерението си да дойдеш тук, толкова по-големи шансове има да те наемат на работа. Защото в крайна сметка става дума за срещане на общи интереси

        Ще се изкуша да дам пример:
        - Кандидат 1: Аз съм много работлив, обичам ферми, мечтата ми е да дишам чист въздух и да се търкалям в сламата. Ако ми предложите работа може и да ми издадат виза и се надявам да дойда до 6 месеца. (85% от кандидатите)

        - Кандидат 2: Аз съм твърдо решен да дойда в НЗ. Подал съм EOI и за успешното ми избиране трябва да покажа оферта за работа. Планирал съм да дойда в Кери Кери Март, 2014 и да започна работа във ферма. Много ми хареса селекцията от книги, която има в местната книжарница и очаквам с нетърпение да пия бира в заведението Сребърна луна на улица Папараумо.

        Ще допринеса в моята работа с моя приветлив и жизнерадостен характер. Предлагам 4 години стаж като собствен производител / помощник фермер. Уменията ми включват...


        За една не толкова официална длъжност аз лично бих подходил дори и с малко креативност като например весела снимка в атмосферата на романтичната представа за ферма. (Тук не е прието да се поставят снимки в CV-то, но според мен в този вариант може да се приложи в мотивационното писмо с цел да впечатлиш / повлияеш. Да направиш нещо повече от другите кандидати. Да покажеш чувство за хумор. Да изпъкнеш и да те запомнят. Да те разпознаят като човека, които искат да виждат всеки ден в 5 часа сутринта).


        Говорейки за ферми трябва да знаеш, че за някои държави (без БГ все още) има така наречената Working Holiday Visa за лица под 30г. Т.е. с тази виза те могат да дойдат в НЗ за една година и да работят / пътуват свободно. Най-често спират за по 2-3 месеца / седмици в различни ферми и така хем изкарват някой долар, хем обикалят из страната.
        Те може би са ти най-големия конкурент за подобна позиция. Според мен трябва смело да се разграничиш от тях като изрично уточниш, че търсиш дългосрочна работа и желаеш да се установиш, с други думи, да ги убедиш, че не си на 25 години вече и предлагаш нещо повече от тях

        Също така ти препоръчвам да кандидатстваш за обяви свързани с другите професии (изброени по-горе). Първоначално най-важното е да стъпиш тук и да си осигуриш престоя. После може да ходиш / работиш където си искаш.

        Нека действаме по всички варианти за работа.

        Аз вярвам в твоите шансове и съм убеден, че чувството да се присъедините към други хора, които са имали смелостта да направят екстра усилия и да изпъкнат, за да дойдат тук си струва


        Пиши, ако можем да помогнем с информация, идеи, усъвършенстване на CV и т.н.

        Поздрави,
        Христо
        Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

        Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

        Comment


          #5
          Отг: Оценка на шансовете Ана

          Супеp, 10х Христо! Много внимателно чета това, което пишеш, ще си подготвя мотивационно писмо в стил Кандидат 2, (Кандидат 1 си е блондинка направо). Аз го обмислях интуитивно, обаче ти си го формулирал съвсем точно! Благодаря и за подкрепата, ще имам със сигурност въпроси за някои детайли при кореспонденцията, така че ще пиша!Click image for larger version

Name:	hat-tip-smiley-emoticon.gif
Views:	1
Size:	2.6 Килобайти
ID:	8843

          Придвижвам се в този ред: 1.PAR, 2. IELTS, 3. job offer, 4. EOI - като местата на 1 и 2, 3 и 4 могат да се разменят. Надявам се в близко време да съм "available for work in NZ". Сега наблягам на английския, в паузите гледам Inside NZ.

          Мисля, че е най-разумно да хвана нещо сигурно за работа, където не се избиват да кандидатстват, а на по-късен етап, като опозная територията и въобще всичко, ще си използвам професиите. За съжаление не намирам оферти в киното за кандидати overseas , искат гражданство или уредена вече виза за работа. Но ...It's not big deal, фермите ме устройват напълно като за начало. А и бирата в Сребърна луна на улица Папараумо не е за изпускане!

          Поздрави,

          Ана

          Comment


            #6
            Отг: Оценка на шансовете Ана

            Какво е новото при моята фаворитка Tigrea?
            Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

            Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

            Comment


              #7
              Отг: Оценка на шансовете Ана

              хаха.. я па ти! ми..какво, рякам здраво по фермерските единици "ря-ря", уча се да свиркам силно с пръсти - защото гледам, че това е част от тренинг-а за краварки, уча английски, за да хвана 6.5 - още малко не ми достига. Не знам защо така става, веднъж 36 верни въпроса, друг ден 16...мани..мани. Явно си е до концентрация, до настроение или до ден. Та даже и сертификат по фермерство взех, при това съвсем официално, изкарах държавен курс за пчеларство, курс за животновъдсто - едър рогат добитък, присъединих се към почетните мембъри, имам членска карта - натрупах едно чудо доказателства за активна дейност. Чудя се следното нещо : при положение, че търся оферта за работа във ферма, коя диплома да приравнявам - за средното или за висшето образование? Опасявам се, че ако съм прекалено образована, работодателя няма да ме одобри за ниско квалифициран труд, а пък на мен целта ми е постижима само с оферта за работа. В аграрния сектор има търсене, в киното..не знам, трябва ми нещо сигурно и на място като поживея 2-3 години ще се ориентирам реално. Не ми се рискува, трябва да знам не 100 а на 120 % къде отивам, при кого ще работя и къде ще живея, а във фермата хем ще работя, хем ще живея. Намерих много обяви за 2014 от лицензирани работодатели и скоро ще питам разни неща около оформянето на моята кандидатура, имам търпение, те хубавите работи стават бавно.
              Едно от желанията ми е на път да се осъществи! Поздрави,

              п.с.: имам си вече подходящ аватар, ама съвсем тематично

              Comment


                #8
                Отг: Оценка на шансовете Ана

                Браво!

                Представям си те как тялото ти е отпуснато и спокойно държиш лъка леко надолу, но очите се фокусират върху десетката на мишената и дори вече не виждат прелитащите птици на заден план.

                Според мен най-добре да се бориш да ти приравнят най-добрата диплома. Ако ти е угодно винаги можеш да пропуснеш този факт в работната си автография. Нали все пак е редно да споменаваме само опит и умения, които са свързани и подпомагат позицията, за която се кандидатства

                Обновявай CV-то още докато запишеш курс, а после им пращай информативно писмо, че си го приключила успешно и си научила това и това. Естествено с прикачено ново CV Капка по капка ще пробием големия камък, който запушва пещерата на Али Баба.

                Благодаря ти, че ми позволяваш да мечтая с теб

                P.S. Къде е новия аватар?
                Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

                Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

                Comment


                  #9
                  Отг: Оценка на шансовете Ана

                  Кино индустрията в Нова Зеландия стремглаво върви нагоре, най-вече заради Питър Джаксън, пръстени, хобити и т.н. Но, като направих проучване, доста други известни филми са се снимали там. Като имаш опит в сферата, веднъж да пристигнеш там, взимаш едно-две местни сертификатчета и се почваш Кой знае, в крайните надписи на третия филм за Хобитите да фигурира и твоето име

                  Comment


                    #10
                    Отг: Оценка на шансовете Ана

                    Здравейте, днес беше много хубав ден, все хубави работи ми се случваха и накрая като прочетох и тук и ме обзе едно усещане за НЗ!


                    dunedanetz Какви финални надписи, какъв Питър Джаксън?!?!? Гледай сега внимателно каква кариера ме чака: http://www.youtube.com/watch?v=dkrrPzNGfWo

                    Ако извадя супер-късмета да получа договор за помощник-фермерка, 3 години ще рина.. да не ти казвам какво.. та мисля, че ще се класирам от воле за главната роля в Терминатор 6! А ако трябва насериозно, допускам, че един ден ще се опитам да стартирам някакъв собствен бизнес, но това касае далечното, необозримо бъдеще, затова няма да се пускам в тази посока за сега, но ти благодаря!! Фермата си е ок за старт.



                    MyCTaKaP... Христо, ми нямам думи просто колко добре ми действаш, особено в моменти на съмнения дали ще се справя ! Зареждаш с позитивна енергия целия форум, но не искам да слагам розовите очила точно сега, защото още съм в началото на пътя. Ще започна да стрелям с арбалета.. виж сега, ако ще си представяш, най-малко така трябва да бъде, без оглед на хвърчащите пауни и фазани, ама първода премина с 6 и 1/2 от IELTS, че май изпита ще се окаже доста труден. Следвам препоръките ти като учебник за успешна емиграция, все още съм на стъпка „проучване на райони с потенциални работодатели“.

                    На теб специално благодаря за съветите и оптимизма!!(не знам защо снимката не се вижда, сигурно съм объркала нещо, иначе си седи в профила тук)



                    Поздрави!

                    Comment


                      #11
                      Отг: Оценка на шансовете Ана

                      Да, намерих я снимката в профилната ти страница - много е весела и жизнерадостна

                      Искам само да вмъкна, че EILTS не е задължително условие за издаване на работна виза, НО много ще ти помогне с английския

                      EILTS е нужен когато се кандидатства за EOI, което не знам дали сме обсъждали с теб като вариант. Колко точки събираш спрямо този калкулатор: http://www.immigration.govt.nz/migra...ts/default.htm

                      Действай смело с кандидатстването и курсовете. Когато някой те поиска и ти предложи оферта за работа ще ти се издаде работна виза. Ще дойдеш с разрешение за работа и престой. От там нататък ще ти трябват IELTS и приравняване на квалификацията от NZQA за да подадеш молба за EOI като вече ще можеш да добавиш 50-60 точки към кандидатурата и да гарантираш одобряването и.

                      Прегръщам те и смело напред!

                      P.S. Изглежда не ставам за фермер, защото докато гледах видеото се замислих какво ли ще стане, ако се сипе едно кафе в млякото и стане едно голяяяяямо капучино
                      Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

                      Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

                      Comment


                        #12
                        Отг: Оценка на шансовете Ана

                        ^ Hugs Back!

                        Да, аз с ЕОИ идеята започнах, но ситуацията не е ок:
                        От посоченият калкулатор събирам 100 - 110 т. , без бонус точки от партньора, (бих могла да добавя от него още 20 т. на теория, но на практика няма да стане), а и стигнах до извода, че не си заслужава стреса от всичките тези изпити и признаваници на дипломи, защото няма да мина 140 т., ще ги докарам max до 120 т., което като ефект няма да се отрази - няма да ме изтеглят без оферта.
                        Постоянно следя тегленията, ясно осъзнавам, че няма теглене без оферта за работа с точки под 140, те дори и от тези със 140 т., теглят 2-3 човека без работна оферта, за голямо мое съжаление.
                        Благодаря ти за информацията за IELTS, аз се пренапрегнах с английския, защото писането и слушането ми се нуждаят от подобрение, иначе чета, разбирам и говоря без проблеми (в приказките особено, даже повече отколкото трябва ).

                        Поздрави и хубав ден!

                        п.с. : ако успея да осъществя идеята NZ, нямаш представа какво фермерско кафе ще ти приготвя!

                        Comment


                          #13
                          Отг: Оценка на шансовете Ана

                          Това е 15-тото чудо на Света! Днес са изтеглили 115 човека без договор за работа, явно не ги разбирам как стават тези фокуси, но се радвам, че ме опровергаха!


                          Selection 30 October 2013

                          Comment


                            #14
                            Отг: Оценка на шансовете Ана

                            Това е супер и мен много ме обнадеждава, понеже ако не взема IELTS с 6,5, което няма да стане този път според мен, точките на мъжът ми като главен апликант са 135 (без 20 от моето образование) и си мислех, че само вариантът с оферта ни оправя - то си е за предпочитане, но ако няма такава възможност поне ще имаме надежда ако подадем EOI, защото последните месеци нямаше такъв шанс.

                            Comment

                            Working...
                            X