Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Работа в AU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Работа в AU

    Здравейте колеги емигранти и кандидат-емигранти
    Прочетох темите за СВ-то и интервютата за работа. Направих си СВ в препоръчвания формат (компилация между примерите в този форум и препоръчваните от сайтове като SEEK, My career, etc.)
    До момента съм го пратил на около 30-ина обяви, предимно на рекрутъри в Топ-10 според класациите на сайтовете за работа в AU, в резултат имам 6-7 отказа и другото е мълчание.
    Не че очаквам много бърз резултат, но взех да се чудя дали нещо в СВ-то ми не е наред, та не може да прескочи софтуера за първоначална оценка на рекрутърите или пък като видят източноевропейско име, го слагат в дълбоката резерва...
    Иначе сферата, в която кандидатствам, е Sales/Marketing: стаж над 10 год. в различни компании, вкл. и на ръководни позиции; образование магистър + допълнителна квалификация и общ бизнес с различни европейски компании.

    #2
    Отг: Работа в AU

    Здравей, колега,

    Според мен СВто ти е най вероятно ОК. Не искам да те отчайвам, но аз една година си пращах моето по различни обяви във всички щати и ... йок (аз обаче съм в сфера по-различна от твоята). Прочети пак форумите и виж колко хора си си намерили по-твоя начин работа за да прецениш шансовете си. Според мен ако сериозно си решил за Австралия не си губи времето да чакаш да те вземат на работа. По добре кандидатствай по общия ред (спонсорство от щат, skilled )

    Comment


      #3
      Отг: Работа в AU

      Написано от Sasho Виж мнението
      Здравей, колега,

      Според мен СВто ти е най вероятно ОК. Не искам да те отчайвам, но аз една година си пращах моето по различни обяви във всички щати и ... йок (аз обаче съм в сфера по-различна от твоята). Прочети пак форумите и виж колко хора си си намерили по-твоя начин работа за да прецениш шансовете си. Според мен ако сериозно си решил за Австралия не си губи времето да чакаш да те вземат на работа. По добре кандидатствай по общия ред (спонсорство от щат, skilled )
      Sasho,

      Визата е налице (Skilled worker independent (subclass 189)) . Кандидатства се за работа преди физическото заминаване, а не без виза. В CV-то е упоменато наличието на въпросната виза, даден е австралийски адрес за контакт, дори австралийски телефонен номер....

      Comment


        #4
        Отг: Работа в AU

        Здравей gregorexs,

        формулата, която аз следвам е спокойствие, постоянство и упоритост.

        Препоръчвам преправянето на CV-то и мотивационното писмо за всяка една позиция по отделно. Забелязал съм, че ако в обявата има изброени 7-8 изисквания, то първите 2-3 са задължителни, а другите препоръчителни.

        Пращай за всяка обява отделно, въпреки, че е от една и съща агенция или фирма. Много е важно за тях кандидата да иска да работи точно конкретно това, което е описано в обявата. Всички останали екстри само разсейват вниманието и вярата, че ще може да изпълняваме служебните си задължения и, че ще се задържим на тази позиция за известно време.

        Колкото добро впечатление направиш (изразена подготовка за конкретната фирма / позиция, умения, личен подход, формат на документите, изброяване на значимите постижения), толкова по-добре

        Тук работа се сменя често и пазара е много динамичен.

        Имай в предвид, че в момента идват Коледните ваканции и понеже по това време е лято, бизнеса намаля темпо, понякога дори затваря врати за 4-5 седмици между 15 Декември и 15 Януари. Това пък от своя страна отваря така наречените временни (temp) позиции, за заместване на персонала излезнал в дълга отпуска.

        Има многожество фактори, които са различни от БГ, но ние сме хиени и бързо се научаваме да играем играта

        Моля сподели, ако можем да помогнем с нещо.

        Поздрави,
        Христо
        Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

        Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

        Comment


          #5
          Отг: Работа в AU

          Здравей MyCTaKaP,
          Благодаря за мнението. Един вьпрос: не е ли рисково да сменяш СВ-то кьм една и сьща агенция? В края на краищата няма ли да се зачудят кое е истинското? Иначе сьгласен, че мот. писмо трябва да е вариативно, да.

          Comment


            #6
            Отг: Работа в AU

            Абсолютно не е рисково, а задължително. За всяка обява гледат по отделно и сравняват с конкретните изисквания. Същото се отнася и за HR-ите в компаниите.

            Причината е, че много държат кандидата да се е заинтересувал от позицията и да се мотивира. Да покаже, че притежава уменията за точно тази длъжност, че иска да работи точно в тази компания.

            Горещо препоръчвам да се изброяват само уменията и постиженията, които отговарят на текущата обява.
            Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

            Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

            Comment


              #7
              Отг: Работа в AU

              Здрасти Мустакар,

              Малко ъпдейт по темата. Следвам съветите по-горе за персонализиране на СВ-то и т.н., но за съжаление до момента без особен успех. Имах няколко общи интервюта с рекрутъри, но нищо. Започвам да се чудя извън ИТ специалисти какво друго се търси на пазара на труда и дали изобщо чуждестранният опит и образование имат някаква тежест... Както и да е, продължаваме да се борим

              Comment

              Working...
              X