Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква музика слушате в НЗ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Каква музика слушате в НЗ

    Първо: Весела Коледа! Здраве, мир и благополучие на всички!

    Момичета и момчета, в сайта на Шур - фирма за производство на музикални джаджи, са качили моя песен, трябва ми подкрепата Ви! Който има желание да помогне, нека натисне линка и да чуе песента, само това. http://www.shure-call-for-legends.eu...ts/profile/242
    (ако админите преценят няма да се разсърдя, ако я изтриете, надявам се, че не нарушавам правилата на форума, все пак това е музика, а не линк за продажба на виагра - шегувам се..)
    Другото, което се питах от известно време насам е, каква музика върви в НЗ, има ли хляб за хора, които се занимават с музика. В България винаги е било "Музикант къща не храни" и за съжаление рокът не вирее в тези географски дължини и ширини. А това е още една причина да емигрирам, защото не ми се получава щракането с пръсти и чупката в кръста.. Та така разпускам от стреса с участия в рок-клубове и мото-събори за удоволствието от музиката, но в белите държави това занимание е сериозен бизнес и има своето място.

    Поздрави!



    #2
    Отг: Каква музика слушате в НЗ

    Здравей Тигрице,

    Весели празници! Благодаря за хубавия поздрав!

    Продължаваш да ме изненадваш - докато се чудя как да сръчкам темата ти с развитието на фермерската мечта и хоп, атакуваш от друга страна с музикален бонбон! Каква приятна изненада

    Всъщност много се радвам, че повдигаш този въпрос, защото темата е много актуална за мен. От скоро сме по-често на пътя и следователно сме облъчвани от радиото повече от преди. Аз не съм меломан в нито едно отношение, но бързо ми направи впечатление сухотата на музикалния пазар тук. В ефир се въртят само 4-5 новозеландски песни плюс 4-5 англоезични световни хита. Това непознато за мен явление, толкова силно ме разтресе, че дори се изкуших да обяснявам на съпругата ми какво е мейнстрийм и защо не е полезен в културно отношение.

    Обсъждахме темата с приятели и те казаха, че новозеландските медии се опитват да обогатяват програмата си и понякога дори са излъчвали български песни като част от културен обмен, но това според мен е пренебрежително малка част от цялостната картина.

    Аз познавам музиканти. Не мога да оценя колко са надарени, но мога да видя, че всичките си имат основни професии, а музиката е по-скоро за вътрешно удоволствие и скромен допълнителен доход.

    По мои наблюдения в НЗ силата и значението на паричния фактор е поне 4 пъти по-важен от същия в България. От нужна инвестиция, до очаквани доходи, под които човешкото съществуване е немислимо. Тази висока финансова летва смазва малкия бизнес и финансово слабите романтици и мечтатели (като хората на изкуството), но от друга страна повишава фактора за стандарт на живот в световните статистики.

    Както ти сама каза "в белите държави това занимание е сериозен бизнес", а аз ще си позволя да добавя, че сериозния бизнес иска сериозни играчи

    Може би някой друг път ще опиша впечатленията си от гледна точка на възможностите и богатството (особено на музика) на пазара в България, но на този етап искам да споделя, че според мен родната сцена е като исполин в сравнение с малкото новозеландско джудже, което прави всичко по силите си да приглуши англоезичната културна атака от големите братя в опити да даде шанс на шепа местни творци да създават национални поводи за гордост и самосъзнание.

    За сега наблюденията ми са, че в НЗ има жажда за изкуство под всякакви форми, но поради стандарта на живот (следователно нуждата от високи хонорари) само най-най-най-най силните и добрите могат да постигнат доходи в средния сегмент, ако се опитват да пробият самостоятелно. Може и да греша. Аз продължавам да развивам идеята си за кинетична декорация (ще разказвам скоро) и ще се радвам да споделя по-точни впечатления от личен опит. Искрено се надявам артистичната сцена да се обогати и в бъдеще да изпълни живота тук с повече цвят, емоция и мелодия.

    Има и нещо друго. В НЗ е почти невъзможно да се спечели виза за музикант, художник, фризьор и въобще хората на занаятите и изкуството, освен ако не са от световно признат ранг.

    Моля не спирай да търсиш начини, защото НЗ е суха за дъждовни хора като теб.

    Прегръщам те,
    Христо
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

    Comment


      #3
      Отг: Каква музика слушате в НЗ

      Христо, Христо...разби ми илюзиите за НЗ рокерски събори и клубчета, ще си налягам парцалите и няма да се увличам много, ще се фокусирам върху това! (btw ако стартираш фермерски бизнес и не ти достигат работници - не ме забравяй, ще чакам инвитейшън)
      А сега сериозно: чета по няколко пъти какво пишеш и все нови детайли откривам, много интересно разказваш, чета ти и блога и въобще всичко ново, което се пише във форума и блоговете тук, благодаря ти специално, за това, което правиш и благодаря на всички, които редовно "ъп-ват" информацията! Нямам търпение да разкажеш за кинетичната декорация - много ме заинтригува и се радвам, че имаш креативни идеи, така също искрено се надявам да успееш да реализираш творческите си проекти!
      Пусни някой линк с новозеландска музика, аз порових в ютуб, но ти си по в час.

      Поздрави и прегръдки,

      Comment


        #4
        Отг: Каква музика слушате в НЗ

        Тази песен на Ивелина Балчева е превъзходна. Накара ме да изпитам желание да си обогатя познанията по българска музика

        В момента хитовете на Lorde и песента от хобита са завладели с право всички класации:
        lately i've been waking up at 4 or 5 a.m., turning things over in my head. so much to think about, so much to break down and process and decide. i'm only at ...

        https://www.facebook.com/TheHobbitMoviehttp://www.thehobbit.comIn theaters December 13th.The second in a trilogy of films adapting the enduringly popular mas...


        Намерих една интересна класация от 27 Април миналата година. Мисля, че е добър показател от къде идва НЗ музиката и на къде отива - гради собствен стил, качество и популярност. В последната една година НЗ творци тенденциозно показват световна класа и заслужено покоряват върховете. Въпреки това, в подкрепа на твърдението ми от по-горе, искам да добавя, че според мен пазара, разнообразието и музикантите в НЗ като цяло са по-малко сравнение с БГ.


        Тази песен много ми хареса. Поздравявам ви:
        Princess Chelsea is touring North America in November and December 2023 - tickets available here https://linktr.ee/princesschelseaCigarette Duet is taken fro...



        Ето как ние казахме Лято, Здравей!
        Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

        Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

        Comment

        Working...
        X