Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете на Александър и Маргарита

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансовете на Александър и Маргарита

    Здравейте на всички!
    Първо искам да ви поздравя със прекрасния форум!
    Толкова много информация и толкова отзивчиви хора, че направо е плашещо с почерпките занапред

    Та за нас - решили сме да емигрираме в Пърт.

    Аз-35 г.
    Професията ми е в CSOL на WA, така че ще опитаме с виза 190.

    Там пише, че трябва да ме асесват AIM.
    Магистър "Технология на машиностроенето" и Магистър "Организация и управление на логистиката"
    Стаж-10+години в областа на логистиката.
    Английски - не ми се пишеше преди да изкарам IELTS, но не се стърпях. По принцип трябва да изкарам висок резултат, но докато не го видя...

    Маргарита - 29 г.
    Специалността и е бакалавър "Икономика на транспорта" от УНСС. Стаж последно като ръководител звено "Обслужване на клиенти" - 3 г. /Не съм сигурен има ли я в списъка/

    Ирина- 1,2 г. - владее само императивен бебешки

    Въпросите ми засега са:
    1. Освен таксите за асесмент и за виза, има ли други разходи към Австралийската имиграционна служба?
    2. Кога партньора трябва да представи IELTS 4.5, за да не се плащат тези 4000$ допълнително.
    3. Когато се явя на IELTS, трябва ли да искам да ми изпратят автоматично сертификата до AIM, или в последствие мога да го изпратя?
    4. Колко време важи асесмънта и колко време визата, преди да заминем.
    5. Какво означава Schedule 2 срещу длъжността в CSOL?
    6. Каво друго може да е в плюс /например ползвам 5 чужди езика,.../ и има ли значение с колко надхвърляш минималното изискване за точки?
    7. Смущава ме факта, че длъжностите в AIM са за senior manager, а няма как да си такъв за 30-ина години, освен ако не се казваш Делян Пеевски например.

    Сигурно има и други, но засега това се сещам.

    Поздрави!
    Сашо
    Last edited by Aleks; 12-01-14, 11:00.

    #2
    Отг: Оценка на шансовете на Александър и Маргарита

    Здравей Сашо и добре дошъл.

    Директно на въпросите:

    1. Освен таксите за асесмент и за виза, има ли други разходи към Австралийската имиграционна служба? - Към имиграционната служба не, но има други и то доста - преводи, нотариални заверки ...
    2. Кога партньора трябва да представи IELTS 4.5, за да не се плащат тези 4000$ допълнително - това и на мен ми е важно, понеже до момента не са го искали. Предполагам,че като се включи CO и види,че няма качен документ за IELTS на жена ми, ще пита и тогава ще каже.
    3. Когато се явя на IELTS, трябва ли да искам да ми изпратят автоматично сертификата до AIM, или в последствие мога да го изпратя? - Виж в упътването на AIM. При ЕА искаха да им го пратят директно от Британският. Освен това при явяване на IELTS можеш да посочиш 2 (дано не греша за броя) адреса до които да ти пратят резултата безплатно.
    4. Колко време важи асесмънта и колко време визата, преди да заминем. - По принцип нямат давност. Един вид вечни са. Но искат ако си се асествал преди години да си изкараш нов - за пари естествено. Виж в инструкциите на AIM - там трябва да е посочено.

    Действай с подготовката.

    Jorje

    Comment


      #3
      Отг: Оценка на шансовете на Александър и Маргарита

      Jorje, не става ясно дали жена ти има ИЕЛТС транскрипт който просто отлагаш да качиш, но ако не е така се задействай бързо защото ти тези дни ще имаш КО. Неприятното е, че КО дава 28 дни представяне на документи и ако тепърва ще заявявате изпит, ще е май късно освен ако КО не се съгласи да ти удължи срока.

      Aleks, по точка 4:
      - за имиграционни цели асесмънта имаше някаква давност (мисля беше 2 г.)
      - ПР визите са 5-годишни (за влизане) с възможност за гражданство или удължаване. Първоначалното влизане е обикновено до 1 г. от по-ранната от датите на медицинските или свидетелството за съдимост.

      Comment


        #4
        Отг: Оценка на шансовете на Александър и Маргарита

        Здравейте и благодаря за бързите отговори!
        Явно всичко си иска четене...
        Проверих изискванията на AIM и наистина асесмънта е с давност 2 години.
        Те не изискват IELTS и срока им е 4 седмици.
        Явно не са много кандидатите при тях.
        Приятебн ден!

        Comment


          #5
          Отг: Оценка на шансовете на Александър и Маргарита

          Алекс,

          Ето и още малко инфо.

          Относно Schedule 2 на Western AU: http://www.migration.wa.gov.au/SiteC...%20amended.pdf

          Относно Customer Service Manager (за съпругата ти) имам инфо, защото първоначалното ми намерение беше именно за тази професия. Има я единствено в списъка на South AU (https://www.migration.sa.gov.au/snol_data), но там е с Off-list criteria applies (https://www.migration.sa.gov.au/node/104) - да си учил в South AU или да работиш вече там. Поне аз така го разбирам.

          Успех и от мен!

          Comment


            #6
            Отг: Оценка на шансовете на Александър и Маргарита

            Permutation,

            Жена ми няма да се явява на IELTS. Затова чакаме CO да се включи - ще си плащаме.

            Отделно, при генерирането на данните от EoI към DIAC по някаква странна за мен причина има 2 грешки. Едната е с рождената дата на едното дете. Вместо 24.08. странно за мен е излязла 28.08. Сто пъти си проверявах нещата и при разпечатката която си изкараха накрая на 17-те страници си е коректно въведено. Другата грешка е с презимето на другото дете - вместо Georgieva е писана Georgiva. Липсва едно "е". Надявам се това да не се окаже някакъв сериозен проблем.

            Като се появи CO ще ги съгласувам с него.

            Поздрави,
            Jorje

            Comment


              #7
              Отг: Оценка на шансовете на Александър и Маргарита

              Jorje, сигурно няма да имаш проблеми, но си е неприятно. Липсващото "е" е 100% твоя грешка, най-вероятно и сгрешената дата. Под разпечатка накрая, преглед (preview) ли имаш предвид? Ако е така, грешката е в тяхната система и си го запазил, прати му го на CO, ама да ти кажа не ми се вярва!
              В емайла с потвърждение, който си получил, има ли я грешката?

              Comment


                #8
                Отг: Оценка на шансовете на Александър и Маргарита

                Permutation,

                100 пъти си проверявах данните. Даже във фактурата, където плащам за визите са написани правилно. Абсолютно коректно - както имената така и рождената дата. Имам съмнения в тяхната система, понеже преди НГ се опитах на няколко пъти да се включа в системата им, но все ми даваше,че имат технически проблем и не мога да продължа.

                И така аз имам Фактура с написани вярно всички данни и отделно апликейшъна ( този,който е 19 страници) също всичко си му е наред. От там нататък започват липсите.

                Както и да е. Надявам се тези дни да се включи CO за да го отстраним този проблем.

                Поздрави,
                Jorje

                Comment


                  #9
                  Отг: Оценка на шансовете на Александър и Маргарита

                  Написано от Jorje Виж мнението
                  Permutation,

                  100 пъти си проверявах данните. Даже във фактурата, където плащам за визите са написани правилно. Абсолютно коректно - както имената така и рождената дата. Имам съмнения в тяхната система, понеже преди НГ се опитах на няколко пъти да се включа в системата им, но все ми даваше,че имат технически проблем и не мога да продължа.

                  И така аз имам Фактура с написани вярно всички данни и отделно апликейшъна ( този,който е 19 страници) също всичко си му е наред. От там нататък започват липсите.

                  Както и да е. Надявам се тези дни да се включи CO за да го отстраним този проблем.

                  Поздрави,
                  Jorje
                  Jorje,
                  Имаше един формуляр там, който се попълва, ако искаш да направиш някаква промяна по application-a. Пишеш как е написано в момента (т.е сгрешеното) и как искаш да бъде. Това по памет го казвам, така че може да имам някакви пропуски.
                  Спомням си, че и аз имах някаква драма с тяхната система точно със сбъркана информация. Това, която бях забелязал е, че като попълниш информацията в някои от прозорчетата грешно, след това запазиш формата и при повторно отваряне искаш да направиш корекция, системата отказва да приеме новата информация. Става следно: се вижда, че полетата са с новата информация, запазваш application-a, но при повторното отваряне, информацията пак е старата. Наложими се да откажа стария application и да започна нов. Може и при теб да се е получило нещо такова.
                  Ако искаш, виж и попълни този формуляр сега и го ъплоудни или изчакай СО да ти пише и да ти даде наскоки.
                  Успех!
                  Last edited by venziap; 13-01-14, 02:47.

                  Comment


                    #10
                    Отг: Оценка на шансовете на Александър и Маргарита

                    Jorje, щом във фактурата с плащането всичко е коректно написано, няма да имаш проблеми. Най-вероятно има някакво рационално обяснение като това което venziap дава - напр. последната версия не е била запазена. Сигурно им е много оплетена архитектурата и модула за фактурирането ползва правилните данни, а това което ти виждаш - не. То се не знае - може и CO и той да вижда всичко правилно, а ти напразно да се притесняваш

                    Comment


                      #11
                      Отг: Оценка на шансовете на Александър и Маргарита

                      Здрасти venciap,

                      И аз си мисля за този формуляр. Ще изчакам още няколко дни и ако не се появи CO ще го подготвя. Остана днес да кача и свидетелствата за съдимост и сме готови.

                      При нас имаше вторият апликант ( жена ми) да попълни форма 2112. Някой попълвал ли я? Питам защото имаше 2-3 по-интересно въпроса и сега поне докато има малко време да ги обсъдя.

                      Ами това е за сега.

                      Поздрави,
                      Jorje

                      Comment


                        #12
                        Отг: Оценка на шансовете на Александър и Маргарита

                        Здравей permutation,

                        И аз предполагам,че има някакво разумно обяснение - ама пак си е нерви. Чакам още няколко дни и ще попълня онази форма за промяна на обстоятелства.

                        Permutation - ти попълвал ли си форма 2112? Още нещо - видях,че в eVisa ( там където качваме документите) се е появил текст,че няма нужда от други медицински. Това нямам спомен да го е пишело преди и затова питам, дали и при вас е имало подобен текст. Мисля,че се появи след като от Вита сложиха изследванията. Ама може и да греша.

                        Поздрави и успешна седмица.

                        Jorje

                        Comment


                          #13
                          Re: Оценка на шансовете на Александър и Маргарита

                          Извинения на Алекс и Маргарита за размитата тема!

                          За 28те дни, които се дават от КО - дават се колкото са необходими, НО трябва да се напише за какво са нужни. Аз веднага писах на моя, че по в момента ФБР искат 6-8 седмици за отпечатъци, и отговорът беше: "Няма проблем, ще разреша допълнително време". Та си станаха 2 месеца.

                          Jorje и останалите - въздържайте се от подобни отговори или се обърнете към модератор да изкара мненията, които нямат връзка в нова тема. Сгрешено име и дата на раждане нямат общо с оценката на шансовете на Алекс и Маргарита!

                          Comment

                          Working...
                          X