Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко време отнема оценка от NZQA?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Колко време отнема оценка от NZQA?

    Здравейте, пиша в тази тема за да не създавам излишно нова. Имам въпрос към всички, които в края на миналата година си изпратиха документите до NZQA, като Дани и Ниа, имат ли вече резултат?Ние изпратихме на мъжа ми документите на 07.01 и в момента от 17.01 са на Allocation.Споделете как е при вас спазиха ли срока от 35 работни дни?

    #2
    Отг: Оригинали на дипломи

    Deizy, според мене никакъв срок не спазват. Документите на съпруга ми пристигнаха на 14.11.2013. На 11.12.2013 минаха на статус evaluation и от тогава си стоят така. Не знам колко са почивали по празниците но както и да го смятам 35 дни минаха отдавна. Писах на Dany и тя каза че било нормално и техните документи се бавят.
    Ще ми е интересно да знам дали и при други е имало такова забавяне.

    Comment


      #3
      Отг: Оригинали на дипломи

      Standard Application Standard assessment process 35 working days
      Fast Track Application If there are genuine reasons for fast tracking 20 working days
      Delays

      If your application has missing documents, NZQA will email you asking for more information. This will cause a delay in the processing of your application.
      If your application requires verification of documents by a third party, NZQA will send a letter advising you of this. The processing of your application will be halted until all the verification has taken place.

      Един вид не обичат бързат. Аз чаках 15 работни дни да ми пуснат интернет, че за такова важно дело ли ще са забързат

      Comment


        #4
        Отг: Оригинали на дипломи

        Ниа, дано се поразбързат и скоро получите оценката, четох в чуждите форуми точно както и при вас от Allocation до Evaluation отнема около месец, но после за следващите стъпки се мотат колкото решат, както каза и badabing не си дават зор хората.Е дано им дойде вдъхновението и се поразработят, късмет на всички чакащи оценка!

        Comment


          #5
          Отг: Оригинали на дипломи

          Доколкото знам 2-3 месеца е "нормален" срок. Като се замислиш, ако се налага и кореспонденция с български ВУЗ чак е чудно че все някога приключват. На мен скоро ми предстои същата процедура, поне ще ги пусна от Уелингтън та да си спестя времето за транспорт

          Comment


            #6
            Отг: Оригинали на дипломи

            Моите документи са пуснати на 6 ноември. Нe съм сигурна на коя дата са пристигнали, но да предположим на 16 ноември. В момента (да кажем 31 януари, че е работен ден) съм на Evaluation от 11 декември. Надявам се да си получа рапорта до края на февруари и документите да пристигнат до Лондон най-късно до средата на март, защото медицинските важели 3 месеца и са от дата 17 декември. А ITA получихме на 13 декември. Това е около нас до момента
            Last edited by DanyGod; 03-02-14, 10:37.

            Comment


              #7
              Отг: Колко време отнема оценка от NZQA?

              За протокола да отбележа, че днес най-после има развитие по нашата оценка. За един ден минахме две стъпки и сме на предпоследната.
              Искам да попитам изпращат ли резултата на мейла или трябва да чакам да получа документите по пощата за да разбера каква е оценката.

              Comment


                #8
                Re: Колко време отнема оценка от NZQA?

                Нищо не пращат по емайл - ще трябва да чакаш по пощата да се получат

                Comment


                  #9
                  Отг: Колко време отнема оценка от NZQA?

                  И аз да се похваля - днес са ми пуснали документите на куриер. Очакваме ги да пристигнат в най-скоро време

                  Comment


                    #10
                    Отг: Колко време отнема оценка от NZQA?

                    Браво,

                    ето върнаха се на работа след дългите Коледни и Новогодишни празници и сега малко по малко колелото се завърта.

                    Очакваме да чуем радостната вест от пристигането на документа ... и разбира се, още по-важното - съдържанието му да е такова каквото очаквате :-)

                    Поздрави,
                    Jorje

                    Comment


                      #11
                      Отг: Колко време отнема оценка от NZQA?

                      Здравейте, след двумесечно зацикляне на стъпка Evaluation, днес видях, че статусът е променен на Report Preparation.Надявам се до десетина дни да изпратят вече така чаканата оценка.

                      Comment

                      Working...
                      X