Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Срок за асесмънт Vetassess

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: Срок за асесмънт Vetassess

    Поли и на мен това ми звучи като стандартен отговор, който може би прикрива това, че не са почнали да ти разглеждат документите. Добър знак би било, ако ти поискат някой документ, защото това означава, че се работи по тях:-)
    Знам, че чакането е много изнервящо, още повече, че от това positive или negative ще ти се определи живота нататък. В момента всички чакат новите списъци и новите бройки, така че поне няма да ти се налага да чакаш и това, защото вече ще си си изчакала чакането :-) Опитах се да позитивирам, не знам дали ми се получи

    Comment


      #17
      Отг: Срок за асесмънт Vetassess

      Благодаря Каliuka Ще чакам.Успех и на теб!

      Comment


        #18
        Re: Срок за асесмънт Vetassess

        Съвсем стандартен отговор за забавяне. Не си спомням с каква програма, от коя година и учебно заведение си, но е нещо нормално да се забавят, ако нямат предварителна информация в базата си данни. Нали всеки асесмънт трябва да мине:
        1) отговаря ли специалността на името на образованието + степента
        2) съществува ли учебното заведение
        3) актредитирано ли е
        4) за всеки от предметите, които си държала, доколко отговаря на аналогичните му в Австралия
        5) цялостно програмата от твоя университет доколко покрива аналогичната в Австралия
        6) опитът ти от работите отговаря ли на бумага на професията ти
        7) годините отговарят ли (интервю с работодатели?)
        8)... и за всичко документи и т.н.
        Предвид колко са заровени и как мила Индия и Китай бълват хора към нашия край е съвсем нормално да са за забатачили нещата...

        Comment


          #19
          Отг: Срок за асесмънт Vetassess

          В началото на 18-та седмица профилът ми за асесмънт вече е променен на completed. Остават още два дни напрежение...

          Comment


            #20
            Отг: Срок за асесмънт Vetassess

            юхууу, току виж до края на деня си с положителен асесмънт чу-дес-но

            Comment


              #21
              Отг: Срок за асесмънт Vetassess

              Здравейте на всички,днес ми се случи нещо ужасно-негативен асесмънт.Признават магистърска и бакалавърска степен, но не признават стажа ми по срециалността,като не достатъчно близка АНЗСКО код.Ще бъда блогадарна за съвети имнения...Някой правил ли е реасесмънт?

              Comment


                #22
                Отг: Срок за асесмънт Vetassess

                Моля за вашите коментари...Нещо не ми се връзка, референциите ми са по описанието на ANZSCO

                Nominated Occupation: Occupational Health and Safety Adviser
                (ANZSCO Code: 251312)
                Qualification/s: 1. Bachelor of Ecology and Environmental Protection
                awarded in 2005 by Thracia (Trakia) University of Stara
                Zagora, Bulgaria is at the required level.
                Field of study Ecology and Environmental Protection is
                not highly relevant.
                2. Master of Ecology and Enviromental Protection
                awarded in 2007 by Thracia (Trakia) University of Stara
                Zagora, Bulgaria is at the required level.
                Field of study Ecology and Enviromental Protection is
                not highly relevant.
                Country of employment: Bulgaria
                Employment assessed: 1. Environmental and Health Expert, ххххх (04/2002 to
                01/2008)

                POINTS TEST ADVISORY LETTER ­ GENERAL SKILLED MIGRATION



                Nominated Occupation: Occupational Health and Safety Adviser
                (ANZSCO Code: 251312)


                Qualification/s

                1. Bachelor of Ecology and Environmental Protection awarded in 2005 by Thracia (Trakia) University of Stara
                Zagora, Bulgaria
                2. Master of Ecology and Enviromental Protection awarded in 2007 by Thracia (Trakia) University of Stara
                Zagora, Bulgaria

                Qualification 1 is recognised by VETASSESS for the purpose of awarding points for qualifications under the General
                Skilled Migration points test as comparable to the educational level of an Australian Bachelor degree.
                Qualification 2 is recognised by VETASSESS for the purpose of awarding points for qualifications under the General
                Skilled Migration points test as comparable to the educational level of an Australian Master degree.


                The assessment has been made based on the following items of evidence:

                Qualification Certificate Qualification/s: 1, 2
                Transcript Qualification/s: 2




                2. Ecologist ­ Environmental and Health Expert, хххххххххххххх
                (01/2009 to 07/2012)
                3. Expert Ecologist,ххххххххххххх(06/2012 to 12/2012)
                4. Ecologist ­ Environmental and Health Expert, хххххххх (01/2013 to 05/2013)
                The employment Environmental and Health Expert, хххххххххх
                (04/2002 to 01/2008) does not meet the minimum requirements for this
                occupation as
                • the tasks undertaken are not highly relevant to the ANZSCO tasks for the
                nominated occupation
                • the skill level required for entry to the occupation is not met as it does not
                follow a qualification at the required educational level in a highly relevant field

                The employment Expert Ecologist, Yastreb Invest LLC (06/2012 to 12/2012)
                does not meet the minimum requirements for this occupation as
                • the tasks undertaken are not highly relevant to the ANZSCO tasks for the
                nominated occupation
                • the skill level required for entry to the occupation is not met as it does not
                follow a qualification at the required educational level in a highly relevant field

                The employment Ecologist ­ Environmental and Health Expert, хххххххххххх
                (01/2009 to 07/2012) does not meet the minimum requirements for
                this occupation as
                • the tasks undertaken are not highly relevant to the ANZSCO tasks for the
                nominated occupation
                • the skill level required for entry to the occupation is not met as it does not
                follow a qualification at the required educational level in a highly relevant field
                The employment Ecologist ­ Environmental and Health Expert,
                (01/2013 to 05/2013) does not meet the minimum requirements for this
                occupation as
                • the tasks undertaken are not highly relevant to the ANZSCO tasks for the
                nominated occupation
                • the skill level required for entry to the occupation is not met as it does not
                follow a qualification at the required educational level in a highly relevant field

                A positive assessment of both qualifications and employment is required for a
                positive Skills Assessment Outcome.
                Skills Assessment Outcome: Negative
                Last edited by Poli; 01-06-14, 18:59.

                Comment


                  #23
                  Отг: Срок за асесмънт Vetassess

                  Poli съжалявам за негативната втора част от асесмънта... тази квалификация/професия само в CSOL ли я има? (извинявай, не съм запозната с подробности)... защото ако я има в SOL - може да изкараш 8-ци на IELTS и пак да кандидастваш за виза, без точките за стажа, т.е. само за 189... другия вариант - асес от друга организация, ако има такава... за реасес не мога да помогна... може да им пишеш едно писмо, с въпроси при кои критерии асесват и стажа, в смисъл какво очакват да си работила, за да признаят че имаш стаж?

                  Comment


                    #24
                    Отг: Срок за асесмънт Vetassess

                    Вeni, благодаря за разбирането-мога да кандидатстват пред инженерите..., но пак не сам сигурна, защото в дипломата ми пише еколог, не инженер.Само от техническите вузове студентите по екология, излизат инженери, въпреки че предметите, които се изучават са почти еднакви.За 8-ци на IELTS ми се вижда направо невъзможно....Не знам как да процедирам...

                    Comment


                      #25
                      Отг: Срок за асесмънт Vetassess

                      ами това, което аз бих направила е първо да разгледам критериите за признаване на стаж и при двете организации (тази сегашната и тази, за коята говориш ти - с инженерите) и да видиш кое се покрива и тнт... ако нещо не ти е ясно - пишеш им писмо, първо на тези сегашните с искане за обяснение кое-как-защо... после и на вторите, като им кажеш за конкретния случай всичко. за 8-ци - знам, че е трудно, но не непостижимо... все пак щом има хора, които ги изкарват, значи всеки може... това е хубаво, че я има професията и в двата списъка, не е безнадеждно положението... както се казва - преспи я сега тая мисъл и утре на свежо започни да търсиш вариантите, които ще те доведат до визата... и едно "лирично" отклонение - ние се борим на две полета... с моята диплома и знанието ми не особено на високо ниво по английски и с това да докажем, че мъжът ми може да полоучи положителен скил асес + стаж, за нещо за което няма диплома, защото неговата диплома е за нещо, което го има само в CSOL, а нито един щат не прави такова спонсорство (езикът на него не му е проблем) - супер много ни прехвърлят от организация, на организация, но не се отказваме

                      Comment


                        #26
                        Отг: Срок за асесмънт Vetassess

                        То, че няма отказване е ясно. Не мога да си събера мислите как да реагирам...

                        Comment


                          #27
                          Отг: Срок за асесмънт Vetassess

                          Здравей Поли!
                          Наистина неприятна новина, но не се отчайвай! И аз имах един негативен асесмънт, така че много добре разбирам как се чувстваш.
                          Няколко неща ми хрумват да ти кажа на базата на инфото, което си дала. Първо, струва ми се, че не си се асесвала по длъжността, която отговаря максимално добре на опита ти. Тази позиция occupational health and safety advisor е еквивалентна при нас на хората, които се занимават с безопасни условия на труд. Те могат да бъдат два типа - такива каквито работят в фирми (големите фирми имат такива позиции) или такива, които работят в службите по трудова медицина. Това, което ме кара да си мисля, че това не е точната специалност е думата еколог в името на длъжността ти. Все пак аз не знам какво описание имаш в работните си референции, затова догаждам. Но ако съм права двете неща въобще не са едно и също, дори и да имат някакви припокривания.
                          Освен това, пак на базата на думата еколог, ти предлагам да прегледаш тези 3 професии:
                          251311: ENVIRONMENTAL HEALTH OFFICER
                          234399: ENVIRONMENTAL SCIENTISTS NEC
                          234312: ENVIRONMENTAL CONSULTANT
                          и да прецениш дали някоя от тях не съответства в по-голяма степен със задълженията описани в референциите ти. Ако е така може да ползваш advisory service на Ветасес.
                          И последната ми идея, ако вичко останало не сработи, е да си намериш работа в някоя служба по трудова медицина, да изкараш 1 г. там, колкото е минимума за положителен асесмънт и след това да пробаваш пак. Да, звучи като абсурдно решения, но някои цели си заслужават жертвите!
                          Поздрави,
                          Кали

                          Comment


                            #28
                            Отг: Срок за асесмънт Vetassess

                            Кали, не знам как ще реагирам.Обмислям още.Вероятно ще попитам коя е причината за негативен асесмънт и ако е възможно да ми посочат по коя позиция, точно мога да се асествам.Притеснява ме, че асесмънта за всички екологични позиции( а те не са малко ) се извършват само от Ветасес-не знам дали и удачно да сменям референции-иначе магистърската ми програма е оценка на риска и здравословни и безопасни условия на труд.

                            Comment


                              #29
                              Отг: Срок за асесмънт Vetassess

                              Здравей Поли,
                              сетих се, че бях чела в един чужд форум за една дама, която е изпратила опровержение на негативния си асесмънта от Ветасес. При нея ситуацията беше, че според тях образованието не съответства на тази професия. Тя им беше изпратила актуални обяви за работа, от които става ясно, че търсят хора с нейното образование за тази професия. Можеш да протърсиш обяви за occupational health and safety advisor, със същите или подобни задължения, които са описани в референцията ти.

                              Comment


                                #30
                                Отг: Срок за асесмънт Vetassess

                                Здравей, Поли! Съжалявам за лошата новина. Аз нямам много опит, но ще ти кажа при мен как се развиха нещата, дано съм ти от полза. Аз също трябваше на се асесвам във Ветасес със специалност Вътрешен одитор, но първо реших да се възползвам от Advisory service на Ветасес. Изпратих им всичките ми документи и отговорът излезе за 2 седмици и струваше 130 долара, ако не се лъжа. Резултатът беше подобен на твоя - образованието ок (бакалавър -ок, магистър може би ок, но на степен advisory service не могат да ми кажат със сигурност), но стажът ми не им хареса. Написаха ми че задълженията, които съм имала не отговарят на нивото, което те изискват. Препоръката си я бях писала сама и мисля че уж я бях съобразила с описанията в ANZSCO. Но явно не. Отговорът беше, че е unlikely да получа позитивен резултат. Но искам да ти кажа, че аз бях сигурна, че това е моята длъжност и не ги бях питала да ми предложат алтернативна длъжност и те не ми бяха предложили нищо. Но когато попълваш формата за кандидатстване имаш опция да напишеш някоя от техните длъжности и да кажеш, че не си сигурна, че това е точно твоята. Предлолагам, че в такъв случай ако има длъжност, на която отговаряш по-добре ще ти го кажат.
                                Тъй като не знаех как да реагирам точно като теб, и реших че те каквото са имали да ми казат са ми го написали вече, реших да се свържа с един много препоръчван и хвален миграционен агент, който се захващал с по-сложни случаи. Неговата такса също беше 130 долара. Изпратих му всичките си документи плюс писмото от Ветасес. Отговорът му беше много бърз и компетентен. Държа да отбележа, че по никакъв начин не ме е нахъсвал, че 100% ще стане и да ми дава зор да действам бързо. Неговото мнение беше, че не е много удачно да си сменя препоръката и да кандидатствам за същата длъжност, защотото вече изглежда като мамене. И ме насочи към съвсем нова посока, за която не се бях сещала сама. Предложи ми да се асесна през счетоводна организация само образованието (тъй като имам и проблеми със стажа - майчинство), и сега уча, защото там ми трябват 7 на академик.
                                Мисля си и съм чела някъде по форумите, че смяната на препоръката не е кой знае какъв проблем, стига да не е като в моя случай (същата длъжност, но променени, за да звучи по-отговорно). Т.е. ако се смени длъжността и се нагодят задълженията по новата длъжност, не мисля че е проблем.
                                Моето лично мнение е, че е най-добре да се възползваш или от Advisory Service или от някои миграционен консултант, като ресурс е едно и също, времето за чакане е много по-кратно от истински асесмънт. Не се хвърляй според мен отново към нов асесмънт, защотото предполагам, че това чакане убива.
                                Успех,
                                П.С. ако имаш интерес мога да ти дам кординатите на миграционнния агент, който ползвах.

                                Comment

                                Working...
                                X