Съобщение

Collapse
No announcement yet.

IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - София

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

    Здрасти Чуденка,
    харесва ми как пишеш, защото си конкретизирала целта си и търсиш начини да я постигнеш.

    Нямам никаква идея за курсовете в Британика, но ми се струва, че няма да ти навреди. Преподавателите не могат да дадат кой знае какви насоки и съвети, а и както вече си забелязала те не са тайна - има ги навсякъде в интернет. Така че остава практиката. Ако смяташ, че подобряваш езиковите си умения там и разбираш повече за формата на IELTS значи е за добро

    За сравнение ще ти кажа за курса, който се провежда в British Council. Преподавателят е лицензиран учител по IELTS и не говори български. Не се преподават никакви езикови умения, а се правят единствено и само упражнения по 4те модула от последната версия на книжките (IELTS 6,7,8,9 и не знам дали има нови). На преподавателят е забранено да оценява, за да не ти даде грешна представа за самия изпит. Той само те насочва. Провежда няколко индивидуални разговора с теб и нанася базови корекции на writinga, който е за домашно в къщи. Всеки понеделник се правят speaking (ученик-ученик), listening, reading, индивидуален speaking (учител-ученик) докато другите правят listening-a, а както вече казах writing-a е за домашно.

    Същите книги могат да се изтеглят и от интернет и да си ги правиш сама, НО... най-важното за мен и съпругата ми беше средата, в която попаднахме. Там имаше много хора, които се подготвяха изключително сериозно... може би покрай тях или просто много се стреснахме като видяхме нашето ниво сравнено с тяхното (част от тях се подготвяха за академично ниво за кандидатстване в престижни университети) и ние осъзнахме сериозността на изпитанието и започнахме да се подготвяме сериозно.

    Поздрави,
    Христо
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

    Comment


      #17
      Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

      MyCTaKaP, благодаря ти за изчерпателния отговор!

      Това ще помогне много, за да вземем решение накъде да поема аз след края на първата половина на сегашния ми курс и за мъжа ми, който няма да е водещ кандидат, но пък е амбициран да се представи максимално добре.
      Страхотно е, че си попаднал сред целеустремени хора. В моя курс аз съм най-старата, ако мога така да се изразя...а съм на 28 г. Болшинството от другите, които ще се явяват на академичния модул ми се струва недостатъчно подготвено, аз малко изпъквам на моменти, а не съм доволна от нивото си. Т.е. лошо е, че съм в среда, в която аз съм сред по-добрите, защото как ще науча нещо от speaking ученик-ученик? Само аз задавам въпроси на учителката. Или на другите всичко им е кристално ясно (което леко ме съмнява) или по някаква причина си мълчат. Понеже повечето са ученици, сякаш приемат курса, като поредния предмет, дето трябва да мине. С други думи средата не е особено конкурентна. А конкуренцията е хубаво нещо в моя случай особено...

      Comment


        #18
        Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

        Chudenka, карах преди 4-5 години курс по бизнес английски в Британика, Intermediate level.
        Първо, според мен не ми определиха правилно нивото, тъй като техните входящи тестове са насочени изключително много към правилната граматика (моята по онова време, а може би и сега не е кой знае каква). За цялото време на курса (три месеца, може би към 150 часа) научих не повече от 4-5 нови думи!!! Вярно, пооправих си граматиката, но за парите, които дадох май не беше достатъчно.
        Второ, може и такъв да ми е бил късмета, но се паднах в група с изключително ниско ниво. В началото имахме учителка, която настояваше да се говори само на английски, но почти всички се размрънкаха, че не разбирали и най-накрая я смениха с учител, който беше по-склонен да говори български. Явно и в Британика са се поддали на комерсиализма, защото в групата имаше хора, които бяха изкарали всичките им предишни нива без да знаят почти нищо и въпреки това ги пускаха напред (взели са си тестовете някак). Сигурен съм че някои от тях са записали и по-горни нива след това. И всичкото това под погледа на учителите, за които е пределно ясно, че тези хора не знаят английски на съответното ниво, но нали тези хора им плащат заплатите - дайте да им дадем сертификатите.
        Трето, учителите са българи и съответно позволяват да се случва точка втора, което според мен е недопустимо.
        Последно, заради всички останали точки по-горе, говоренето и обсъжданията в часовете бяха предимно на български и често изобщо не по темата. Може би аз бях единствения, който задаваше някакви въпроси. Освен това упражненията по групи бяха почти невъзможни, тъй като нямаше с кого да се говори. Можеш да се сетиш колко ми беше полезен този курс, който тогава беше над 800 лв (с учебниците).
        Общо взето доста прилича на това, което ти си описала по-горе. Явно нещата не са се променили за всичкото това време и без значение, че моя курс е бил във Варна, а твоят в София.

        Comment


          #19
          Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

          Здравейте,
          аз ходя в момента на курс по IELTS във фондация Фулбрайт. Курсът е значително по-евтин -300 лв. за 60 ч., като се учи събота и неделя по 3 часа. Събота правим тест в реални условия - reading, listening, writing, а в неделя правим speaking-а (с преподавателката) и допълнителни упражнения от учебника. Групата ни е 5 човека, така че има време да се обърне внимание на всички. Преподавателката е с английска филология и след това е специализирала в IELTS. Насърчава ни да правим много writings в къщи и ни ги проверява. Не казва оценки, но това горе-долу може да изчисли от всевъзможните материали в нета и от speaking-ите, които могат да се намерят в you tube.
          Аз ще се явявам на 08 юни в София. Има ли някой друг от форума за тази дата?

          Comment


            #20
            Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

            Здравей Кали,
            Какво е било нивото ти на владеене на езика и колко често си го употребявала в ежедневието си?
            Благодаря.

            Comment


              #21
              Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

              Здравей Ogimaster! Английския ми е на ниво C1 и имам късмета да го използвам активно всеки ден, защото работя в международна компания и общувам с много чужденци. Въпреки това, залягам здраво над IELTS, защото трябва да изкарам 7 на всички модули. От тестовете, които правим установих, че 1 секунда разсейване на слушането, може да те провали. :-( Освен това туко що завърших и курс по бързо четене, който ми е изключително полезен при reading-а. Успявам да свърша 10 мин. преди 60-те и ми остава достатъчно време да си проверя хубаво отговорите.

              Comment


                #22
                Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

                Здравей Кали,

                Как ти се струва обучението - има ли какво ново да научиш, или просто учите техники как да се справите по-добре на изпита?
                Как ти оценяваш твоето представяне в групата и как преподавателката определя твоите познания (какво трябва да подобриш и къде имаш пропуски)?

                Благодаря.

                Comment


                  #23
                  Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

                  Аз бях на този курс миналата година по същото време, беше ми изключително полезен.
                  Изкарах 7.0, а личното ми мнение за нивото ми беше по-ниско.
                  Работят по системата IELTS Masterclass.

                  А току що излязоха резултатите на сайта от изпита на 06. 04
                  Жената премина нужният праг и сме мноооооо happy

                  Comment


                    #24
                    Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

                    Здравейте на всички,

                    излязоха резултатите и от моя изпит. Тъжно... L7,R7,W6.5,S7. Или общо казано - не ми достига 0.5 до заветните 7. Едната опция ми е да обжалвам, а другата да се явя пак Юни. И след като прочетох коментарите на Ники и някои хора, които са обжалвали - май клоня към повторно явяване.

                    Разбира се - идва ми да се гръмна ... ама... Ако беше 6.0 - нямаше толкова много да ме е яд.

                    Anyway - явно пак ще спонсорираме Британският съвет...

                    Jorje

                    Comment


                      #25
                      Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

                      Здравей Жоро,

                      Няма да се отчайваш .

                      Явно най-големия препъни камък е writing-а.
                      Залягай здраво и другия път ще ги отнесеш .

                      А мен какво ме чака, просто не ми се мисли

                      Успех

                      Comment


                        #26
                        Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

                        Написано от Jorje Виж мнението
                        Едната опция ми е да обжалвам, а другата да се явя пак Юни.
                        Има и трета: да си попълниш едно ЕОИ за Нова Зеландия

                        Comment


                          #27
                          Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

                          Написано от ogimaster Виж мнението
                          Явно най-големия препъни камък е writing-а.
                          Баш така си е Аз и двата пъти само на пусто писане не пожелаха да ми дадат девятка... Все 8.5, мътните ги взели!

                          Comment


                            #28
                            Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

                            Jorje - съжалявам! По-гадно не може и да бъде... ако беше 4х6 сигурно щеше да си кажеш, че на този етап ти е такова нивото, да се примириш и търсиш други алтернативи.

                            Всъщност, точно по W обжалването е най-основателно, но ти си знаеш шансовете най-добре.

                            Друга алтернатива е с този резултат да достигнеш 60 точки след спонсорство от щат, ако няма промяна в точките на 1 Юли. Аз примерно миналата година не знаех, че са намалили точките и затова обжалвах W, иначе сигурно щях да подам за спонсорство от щат.

                            Comment


                              #29
                              Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

                              Написано от NikiG Виж мнението
                              Баш така си е Аз и двата пъти само на пусто писане не пожелаха да ми дадат девятка... Все 8.5, мътните ги взели!
                              Ники, ти си извънземен - аз като ти видях преди 1-2 месеца TRF-то ти се шашнах! (някъде имаше линк)

                              Comment


                                #30
                                Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

                                Написано от NikiG Виж мнението
                                Баш така си е Аз и двата пъти само на пусто писане не пожелаха да ми дадат девятка... Все 8.5, мътните ги взели!
                                Ти си от друга планета - не можем да се мерим с теб
                                Ние искаме едни скромни седмици

                                Comment

                                Working...
                                X