Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно медицинските - възможни усложнения?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Въпрос относно медицинските - възможни усложнения?

    Здравейте!
    Утре сме на медицински и искам да ви попитам нещо във връзка с това. Моят приятел е прекарал хепатит Б преди 14 години. Оттогава е добре - няма усложнения, черния му дроб е в норма и т.н.
    Искам да ви попитам дали някои има опит с хепатит? Искат ли да се правят допълнителни изследвания? Изпращат ли случая за становище?
    Ще съм благодарна за всяка информация!

    #2
    Отг: Въпрос относно медицинските - възможни усложн

    Ако прегледа е като този за НЗ, не виждам защо трябва да го споменавате. Лекаря ти задава въпроси, ти отговаряш, даваш кръв и ти правят рентгенова снимка на белия дроб. Доколкото си спомням дори няма изричен въпрос "Боледувал ли сте от хепатит?", така че дори не е и лъжа.

    Comment


      #3
      Отг: Въпрос относно медицинските - възможни усложн

      Проблемът е, че в refferal letter-a, който се попълва предварително го има този въпрос. И ние решихме да напишем нещата такива каквито са. Ще носим епикриза от изписването му, както и последната ехография на черния дроб.

      Comment


        #4
        Re: Въпрос относно медицинските - възможни усложне

        Мисля, че няма да има проблем. Важно: във формуляра последната точка е дали сте клинично здрави. Вижте дали лекарят го е отбелязал и се е подписал/подпечатал.

        Comment


          #5
          Отг: Въпрос относно медицинските - възможни усложн

          Да ви ъпдейтна как минаха медицинските с този прекаран хепатит. Докторът беше "на наша страна" така да се каже и всячески задаваше въпроси, така че да му дадем отговор, че ензимите са в норма. Но ние като не знаем, просто казахме, че не знаем. Тогава той назначи нещо наречено "австралийски антиген", който, слава Богу, излезе отрицателен.
          Надявам се това да е достатъчно на австралийците и да не ни рифърнат за още едно мнение, защото знам, че се чака дълго.
          Ники, за съжаление, нямаше как да видя дали доктора отбелязва, че сме клинично здрави:-( Питах го как му изглеждат нещата и той каза, че всичко изглежда нормално. Само това изкопчих като информация.
          И още нещо да си знаете - цената за двама възрастни вече е 355 лв.

          Comment


            #6
            Отг: Въпрос относно медицинските - възможни усложн

            Австралийски антиген е кръвно изследване за Хепатит Б... Прави се принципно при всяка бременна задължително...
            Според мен спокойно, той със сигурност ще е отрицателен...

            Comment

            Working...
            X