Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Удължаване на посетителка виза.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Удължаване на посетителка виза.

    Здравейте!
    Казвам се Никола Воденичаров и до сега само съм чел форума. Но вече съм тук в НЗ. Или Ники от те тая тема е тук: http://www.bg2nz.com/showthread.php?t=275

    Проблемът обаче е, че след 3 часа разпит на летището ми дадоха само месец виза. Обратният ми билет е за 3-седмичен престой - нарочно го направих така и ми изигра лоша шега. Но пътувам сам, без жена ми и щеше да е още по-съмнително може би ако бях с тримесечен билет.

    Та, въпросът към Вас е някой има ли опит с удължаване на виза? Работя с имиграционен адвокат, който ще го движи, но все пак искам да чуя още мнения. Хазайна предлага да ми напише покана, че ще остана тук, за да видя повече неща, но според адвоката е лоша идея.

    #2
    Re: Удължаване на посетителка виза.

    Да, това е малко кофти... С коя компания ти е билета? Имаш ли възможност за промяна срещу ниска такса? Мисля, че биха дали едно удължаване, но трябва да се направи много внимателно. И друго интересно - да си смениш билета ПРЕДИ да поискаш удължение и да напишеш, че незнайно защо са ти дали само 1 месец на границата.

    Comment


      #3
      Отг: Удължаване на посетителка виза.

      Здрасти, Адаш!
      Това последното не вярвам да мине. Искаха ми билета на идване и го сканираха. Предполагам, че си пазят записите. Иначе съм с малайзийските авиолинии (пак добре, че стигнах :-) ) и билета може да се удължи - това беше идеята.

      Comment


        #4
        Отг: Удължаване на посетителка виза.

        Времи си двупосочен билет до Австралия за седмица (подай за е-визитор виза преди това), докато си там премести билета НЗ-БГ за след още 2 месеца и се върни в НЗ с новият билет.

        Comment


          #5
          Отг: Удължаване на посетителка виза.

          Ако наистина толкова ти е харесало в НЗ, да се въползваш от идеята на Анита е премерен риск. Пробвай!

          Comment


            #6
            Отг: Удължаване на посетителка виза.

            С малко закъснение да докладвам... Удължиха я с два месеца или до 20.12, което мене ме устройва с оглед на плановете ми. Имиграционният ми адвокат свърши работата, така че нямам идея точно как, но предполагам със стандартна молба.

            Comment

            Working...
            X