Съобщение

Collapse
No announcement yet.

2 куфара - как да поберем живота си в тях?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    2 куфара - как да поберем живота си в тях?

    Здравейте,
    сигурно всеки е минал през дилемата какво да сложи в багажа за другия край на света:-)
    В нашия случай ще имаме 2 куфара с разрешение за 23 кг. + 2 ръчен багаж с по 10 кг. или 66 кг. общо.
    Въпросът ми е насочен най-вече към хората минали през този път:-)
    Какво е важно да се вземе? Какво няма абсолютно никакъв смисъл да се мъкне от България? Какво ви е липсвало и какво ви е било излишно?

    Благодаря ви предварително за споделянето на опит!
    :-)

    #2
    Отг: 2 куфара - как да поберем живота си в тях?

    По презумпция - всичко може да се купи и не е много по-скъпо в сравнение с БГ. По 3-4 парчета от всеки вид дреха са достатъчни на първо време (тениска, дънки, шорти, поли и тн), по 1-2 чифта от вид обувки (маратонки, официални, джапанки, сандали и тн) и 1-2 якета различна дебелина

    Каквo e важно да се вземе? - всякакъв вид документи + превод (паспорти, удостоверения, дипломи). Ако имате лаптоп/таблет в прилично състояние е добре да се вземат. Също 1-2 комплекта дрехи и обувки за интервю. Актуално свидетелство за съдимост + превод. Малко лекарства ако страдате от нещо. Останалото е маловажно и може да се купи.

    Какво няма абсолютно никакъв смисъл да се мъкне от България? - всичко което не попада в горните категории,особено неща от сорта на: шампоани, купчини парфюми и кремове, тенджери (четох чудеса в БГ канада какво мъкнат хората), храни и подправки (има граничен контрол, отделно огромния асортимент в магазините тук), чаршафи, юргани и одеала.

    Какво ви е липсвало и какво ви е било излишно? - аз следвах това което написах по-горе така че нямам оплаквания

    Comment


      #3
      Отг: 2 куфара - как да поберем живота си в тях?

      Може да си сложите най-нужното - например, ако е лятно време може да оставите зимните дрехи за по-късно. Аз например отслабнах след като дойдох тук и всичките басми и балдахини дето ги мъкнах вече са ми големи.

      Идейно е да подготвите колети с нещата, които смятате, че ще искате да имате с вас на даден етап и да проучите евентуални възможности и разходи по изпращане. По-късно може да помолите приятел да ви ги прати.

      Забелязал съм, че ръчния багаж бързо се пълни с нещата от първа необходимост по време на пътуването като алкохол, подаръчни комплекти и шоколадови бонбони от безмитната зона
      Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

      Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

      Comment


        #4
        Отг: 2 куфара - как да поберем живота си в тях?

        Благодаря ви за съветите!:-)

        Comment


          #5
          Отг: 2 куфара - как да поберем живота си в тях?

          Знам че е стара тема, но нямаше смисъл да пускам нова.

          Има ли смисъл да купуваме нещо от САЩ, което го няма или е много по-скъпо в Австралия. Имаме много място в контейнера защото нямаме кой знае каква покъщнина. А трябва да вземем контейнер защото инструментите на мъжа ми и моите книги са много тежки и обемни за куфари.

          Comment


            #6
            Отг: 2 куфара - как да поберем живота си в тях?

            Написано от sipirumi Виж мнението
            Знам че е стара тема, но нямаше смисъл да пускам нова.

            Има ли смисъл да купуваме нещо от САЩ, което го няма или е много по-скъпо в Австралия. Имаме много място в контейнера защото нямаме кой знае каква покъщнина. А трябва да вземем контейнер защото инструментите на мъжа ми и моите книги са много тежки и обемни за куфари.
            Напълнете го с евтини, хубави дрехи

            Comment


              #7
              Отг: 2 куфара - как да поберем живота си в тях?

              Не знам как е в Ози, но в НЗ мебелите са кът и се чака много. Ако имате нещо присърце и не е проблем го слагайте в контейнера :-)
              Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

              Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

              Comment


                #8
                Отг: 2 куфара - как да поберем живота си в тях?

                Няма зор за мебели, поне от сорта на ИКЕА и Fantastic Furniture. Обикновенно може да се вземат на деня или ги докарват до седмица.

                Има и купчина втора употреба мебели, или се продават в склад или поединично от собственик през Гъмтри

                Ако искате нещо по-специално или антично - тогава не знам!

                Comment


                  #9
                  Отг: 2 куфара - как да поберем живота си в тях?

                  Написано от anita82 Виж мнението
                  Няма зор за мебели, поне от сорта на ИКЕА и Fantastic Furniture. Обикновенно може да се вземат на деня или ги докарват до седмица.

                  Има и купчина втора употреба мебели, или се продават в склад или поединично от собственик през Гъмтри

                  Ако искате нещо по-специално или антично - тогава не знам!
                  Не сме специални, обикновено втора употреба неща купувам защото мразя да харча пари за такива неща. Гледам гъмтрий и разни групи по Фейсбук, има доста неща на сносни цени. Ще го мисля като дойда на място какво минимално трябва да взема за да закрепя положението докато дойдат моите.

                  Sent from my LG-H820 using Tapatalk

                  Comment


                    #10
                    Отг: 2 куфара - как да поберем живота си в тях?

                    Аз имам малка маса и 2 стола (неразопаковани) които не ползвам. Масата става и за бюро, аз затова я взех.

                    Като намериш квартирата ще ти ги докарам

                    Comment

                    Working...
                    X